sobota, 1 grudnia 2018

Zaręczyny w greckiej rodzinie królewskiej


Skoro już nieco ochłonęliśmy po oficjalnym ogłoszeniu zaręczyn księżniczki Theodory i Matthew Kumara (klik), pora przyjrzeć się, jak wyglądają zaręczyny w greckiej rodzinie królewskiej. Wbrew pozorom oficjalne ogłoszenie to dopiero początek tego, co Nas czeka w nadchodzących miesiącach.

greekroyalfamily.grO tym, jak będą wyglądać najbliższe miesiące dla narzeczonych (a co za tym idzie - także dla Nas), możemy wnioskować na podstawie zaręczyn starszego rodzeństwa księżniczki. Wkrótce po oświadczynach odbywało się prywatne spotkanie obu rodzin, które miały przy tym okazję bliżej się poznać. Zazwyczaj brali w nim udział najbliżsi krewni narzeczonych - rodzice czy rodzeństwo. Tak jak wspominałam, było ono prywatne, jednak w przypadku księcia Nikolaosa i Tatiany Blatnik w 2009 opublikowano później z niego zdjęcie, do którego pozowali para królewska oraz mama i ojczym Tatiany (jej ojciec zmarł w 1986). Być może podobne zostały udostępnione przy okazji zaręczyn Pavlosa i Marie-Chantal oraz Alexii i Carlosa, ale niestety nie udało mi się ich znaleźć.

Andrea Tese / greekroyalfamily.org

Andrea Tese / greekroyalfamily.org

Data spotkania jest ustalana indywidualnie między członkami rodziny, ale zazwyczaj nie upływa zbyt dużo czasu od oficjalnego ogłoszenia zaręczyn. W przypadku Tatiany i Nikolaosa odbyło się ono w rezydencji greckiej rodziny królewskiej w Hampstead w Londynie, prawdopodobnie wkrótce przed lub tuż po oficjalnym oświadczeniu wydanym 28 grudnia 2009, a w przypadku księżniczki Alexii i Carlosa Moralesa Quintany - w październiku 1998, mniej więcej miesiąc po ich zaręczynach.

Andrea Tese / greekroyalfamily.org

Jeśli chodzi o księżniczkę Theodorę i Matthew Kumara i ich "zaręczynowe" spotkanie, tutaj nasuwa się na myśl grudzień i rezydencja pary królewskiej w Porto Heli, ale wszystko zależy oczywiście od ewentualnych planów/zobowiązań członków obu rodzin. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że rodzice Matthew nie mieszkają w Europie i możliwe, że woleliby spędzić Boże Narodzenie z rodziną w Kalifornii, z kolei długi lot pary królewskiej z Grecji do USA raczej nie jest możliwy, biorąc pod uwagę stan zdrowia króla. Oczywiście, rodzinny zjazd mógłby się odbyć w pierwszej połowie miesiąca, jeszcze przed świętami, jednak tutaj przeszkodą może okazać się praca Theodory i Matthew. Tak czy inaczej, wydaje się wątpliwe, byśmy poznali jego dokładną datę.

Andrea Tese / greekroyalfamily.org

zimbio

Po rodzinnym spotkaniu zazwyczaj ma miejsce znacznie ciekawsza dla Nas oficjalna konferencja prasowa z udziałem narzeczonych. O jej dacie Dwór powinien poinformować z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pavlos i Marie-Chantal, a także Alexia i Carlos, zorganizowali ją w londyńskiej rezydencji pary królewskiej na kilka miesięcy przed planowaną datą ślubu, a w przypadku Nikolaosa i Tatiany miała ona miejsce w Yacht Clubie w Atenach 1 lutego 2010. Narzeczeni pozowali podczas niej do zdjęć i odpowiadali na pytania dziennikarzy. Wtedy też powinniśmy się dowiedzieć o dokładnej lub chociaż orientacyjnej dacie i miejscu ślubu oraz zobaczyć pierścionek zaręczynowy. Możliwe, że narzeczeni zdradzą okoliczności oświadczyn.

Oficjalne zdjęcie zaręczynowe Pavlosa i Marie-Chantal - pinterest

Oficjalne zdjęcie zaręczynowe Pavlosa i Marie-Chantal - oocities.org

Przyjrzyjmy się teraz poprzednim konferencjom prasowym trójki starszego rodzeństwa Theodory.


Książę Pavlos i Marie-Chantal Miller

Pavlos oświadczył się Marie-Chantal podczas ich bożonarodzeniowego wyjazdu na narty z przyjaciółmi do Gstaad w Szwajcarii pod koniec 1994. Kilka lat później w wywiadzie dla Hello! książę przyznał, że trudno było znaleźć moment, w którym byliby sami, więc przez cztery dni cały czas nosił pierścionek zaręczynowy w kieszeni z nadzieją, że taka chwila wreszcie nadejdzie. "Tak naprawdę oświadczyłem się jej tutaj w Gstaad w kolejce linowej, która jedzie na Eggli. To jedyna kolejka, która była wystarczająco powolna, aby dać mi czas na rozmowę z nią." W innym wywiadzie Marie-Chantal śmiała się, że kabina była mała i ciasna, ale Pavlos "znalazł odpowiednio dużo miejsca, by uklęknąć i się oświadczyć."
 Ich Love Story przeczytacie tutaj.

pinterest

forum.littleone.ru

theroyalforums.com

tatler.com

mirror.co.uk

Facebook


Księżniczka Alexia i Carlos Morales Quintana

Okoliczności zaręczyn księżniczki Alexii i Carlosa Moralesa Quintany nie są znane. Wiadomo za to, że parę połączyła miłość do żeglowania. Poznali się w 1994 podczas wyścigów żeglarskich w Barcelonie. Zaręczyny ogłoszono we wrześniu lub grudniu 1998, a konferencja prasowa z udziałem narzeczonych odbyła się w marcu 1999, cztery miesiące przed ich ślubem na początku lipca.

Oficjalne zdjęcie zaręczynowe zdjęcie Alexii i Carlosa - pinterest


Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Książę Nikolaos i Tatiana Blatnik

W przeciwieństwie do zaręczyn Pavlosa i Alexii, na temat zaręczyn Nikolaosa i Tatiany wiemy dosyć sporo (być może dlatego, że miały one miejsce stosunkowo niedawno). Książę oświadczył się ukochanej po długoletnim związku w okolicach świąt Bożego Narodzenia 2009 roku na łodzi należącej do rodziców księcia. Jak opowiadał podczas konferencji prasowej w lutym 2010: "Wybraliśmy się na wczesny wieczorny rejs we dwoje i powiedziałem jej, żeby podeszła na przód łodzi, żeby jej coś pokazać. Tam uklęknąłem i zadałem pytanie". Dodał, że zapytał wcześniej rodziców o zgodę, na co oni zareagowali okrzykiem "Nareszcie!". Ich ślub w sierpniu 2010 na greckiej wyspie Spetses był jak do tej pory ostatnim w rodzinie i zarazem pierwszym od 1964, który odbył się w Grecji.
Więcej o ich związku pisała Wam Larissa tutaj.

zimbio.com

pinterest

zimbio.com

pinterest

schweizer-illustrierte.ch

futuroinsieme.wordpress.com

zimbio.com

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Pierścionki zaręczynowe to kolejna interesująca kwestia. W greckiej rodzinie królewskiej klejnotem, który "przewija się" w pierścionkach zaręczynowych, jest szafir. Anne-Marie w dniu zaręczyn dostała od Konstantinosa pierścionkiem z dwoma szafirami, oba otoczone diamentami. Podobnie postąpili Pavlos i Nikolaos, podarowując swoim ukochanym szafirowe pierścionki, co ciekawe, oba (przynajmniej częściowo) należały do ich matki. Marie-Chantal otrzymała pierścionek z rodzinnym szafirem o szlifie kaboszonowym (kamień o tym szlifie nie ma ostrych krawędzi, jest obły, o zaokrąglonych ściankach), z dodatkiem diamentu w kształcie serca. Z kolei Tatiana dostała szafirowy pierścionek otoczony diamentami. Szafir należał niegdyś do królowej Anne-Marie, która otrzymała go w prezencie od swoich rodziców, króla Frederika IX i królowej Ingrid.

pinterest

orderofsplendor.blogspot.com

hellomagazine.com

Jedynym, który wyłamał się z rodzinnej "tradycji", został Carlos, który dla odmiany oświadczył się Alexii pierścionkiem bez szafirów. Nowoczesny projekt jego autorstwa zawiera jedynie pojedynczy diament umieszczony w szerokiej obrączce.

orderofsplendor.blogspot.com

Embed from Getty Images


Kiedy odbędzie się konferencja prasowa Theodory i Matthew? Na ten moment trudno powiedzieć, skoro raczej nie doszło nawet do spotkania zaręczynowego obu rodzin. Narzeczeni powinni także wcześniej ustalić chociaż orientacyjną datę i miejsce ślubu, prawdopodobnie więc będzie miała miejsce dopiero po Nowym Roku, przypuszczalnie, tak jak w przypadku Tatiany i Nikolaosa, w Yacht Clubie w Atenach. Szczegóły Dwór powinien opublikować na kilka dni przed wyznaczoną datą konferencji prasowej.

3 komentarze:

 1. Myślę,że Grecja na Boże Narodzenie byłaby dobrym terminem na spotkanie rodzin,ale możemy tylko gdybać.Mam nadzieję,że w miarę szybko pojawią się jakieś informacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam niecierpliwie na konferencję prasową datę ślubu i oczywiście pierścionek

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie zdjęcia sa ładne, bo ich bohaterowie są tacy w siebie zapatrzeni i zakochani.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.