poniedziałek, 24 grudnia 2018

Chrzciny arcyksiężniczki Juliany, 85. urodziny Cesarza Akihito, świąteczne przyjęcie ELPIDA Youth, świąteczne zdjęcia + więcej + wyniki ankiety


Bhutan

Nie wiem, czy to z powodu naszych ostatnich narzekań na to, że tak rzadko widujemy królową, ale 20 grudnia król Jigme Khesar, królowa Jetsun Pema i książę Jigme Namgyel odwiedzili świątynię Shivalaya Mandir w Samtse, w której wzięli udział w modlitwach z okazji pomyślnego zakończenia obchodów Święta Narodowego w tym dystrykcie.


HM King Jigme Khesar Facebooknewmyroyals.com

HM King Jigme Khesar Facebook

HM King Jigme Khesar Facebook

HM King Jigme Khesar Facebook


Grecja

Księżna Tatiana wzięła udział w charytatywnym przyjęciu świątecznym ELPIDA Youth, podczas którego zbierano środki pieniężne na organizację kolejnych letnich obozów terapeutycznych dla dzieci i młodzieży walczących z nowotworami. Jak zapewne pamiętacie, Tatiana i Nikolaos w ubiegłym roku dołączyli do młodych osób podczas jednego z takich obozów.

Facebook

Facebook

Facebook

Facebook

Ostatnio w Atenach książę Nikolaos otworzył wystawę swoich fotografii. Wspierała go oczywiście żona. Zdjęcia nie są nowe, wcześniej były wystawione już w Melbourne (klik).Kartka świąteczna od Pavlosa i Marie-Chantal w tym roku zawiera zdjęcie pochodzące z rodzinnej sesji zdjęciowej dla Vanity Fair.Wielka Brytania

Królowa Elżbieta 20 grudnia przyjechała na święta do Sandringham, jak co roku pociągiem.

PA / express.co.uk

PA / express.co.uk

Książę Walii tymczasem przewodniczył Inwestyturze.

Clarence House Twitter

Po południu sprawił niespodziankę gościom Dumfries House w Szkocji, pojawiając się na świątecznej herbacie i tańcach.

Clarence House Twitter

Clarence House Twitter

Clarence House Twitter

Poinformowano, że Lady Gabriella Windsor (córka kuzyna królowej, księcia Michael z Kentu) i Thomas Kingston pobiorą się w Kaplicy św. Jerzego na Zamku Windsor wiosną przyszłego roku (nie podano jak na razie dokładnej daty). Wybór miejsca nieprzypadkowy, Lady Gabriella ma miłe wspomnienia ze świąt spędzanych w Windsorze, była także druhenką na ślubie Lady Helen Taylor w tej kaplicy. Przyjęcie weselne, tak jak w przypadku Meghan i Harry'ego, będzie miało miejsce we Frogmore House.

Narzeczeni na ślubie księżniczki Eugenie - dailymail.co.uk

Hrabina Sophie i Lady Louise pojawiły się na International Horse Show 21 grudnia.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Wczoraj królowa Elżbieta, hrabia i hrabina Wessex oraz Lady Louise zostali zauważeni w drodze na niedzielne nabożeństwo w Sandringham.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

itv.com

Już jutro zistanie wyemitowane świąteczne przemówienie królowej.

Twitter

Na ostatnich przedświątecznych zakupach w Norfolk została zauważona księżna Kate wraz z George'm i Charlotte.Dania

21 grudnia opublikowano filmik z życzeniami świątecznymi od księcia Frederika, księżnej Mary i ich dzieci. Rodzina piekła razem pierniczki.Szwecja

19 grudnia z okazji 75. urodzin królowej Silvii wypadających dzisiaj odbyło się przyjęcie na Zamku Królewskim.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Wczorajszy dzień królowa spędzała prywatnie z rodziną, jednak udostępniono nowe zdjęcie.

Camilla Åkrans/Kungl. Hovstaterna

Po południu odbyło się prywatne przyjęcie dla całej rodziny w Pałacu Drottningholm.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Pojawiło się także zdjęcie użyte do tegorocznej kartki świątecznej od Victorii i Daniela.

therealmyroyals.com

20 grudnia jak co roku rodzina królewska pojawiła się na corocznym posiedzeniu Królewskiej Akademii. W tym  roku jednak król Carl Gustaf zdecydował, że pojawi się na nim tylko on, królowa Silvia oraz Następczyni Tronu z mężem.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Twitter

Pojawiło się także zdjęcie świątecznej kartki od księcia Carla Philipa i księżnej Sofii.
Post udostępniony przez Prinsparet (@prinsparet)

Hiszpania

Letizia, Leonor i Sofia zostały zauważone na jubileuszowym przedstawieniu baletowym z okazji 40-lecia Narodowego Baletu Hiszpanii.Monako

Mamy pierwsze zdjęcia Balthazara. Co prawda zamazane, ale jednak. Charlotte została zauważona z synkiem w Paryżu.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

19 grudnia książę Albert i Louis Ducruet rozdawali prezenty świąteczne dzieciom w Pałacu Królewskim.

Palais Princier de Monaco Facebook

Palais Princier de Monaco Facebook

Palais Princier de Monaco Facebook

Palais Princier de Monaco Facebook


Belgia

Pałac opublikował dwa nowe zdjęcia rodziny królewskiej z życzeniami świątecznymi. Jedno - Elisabeth, Gabriela, Emmanuela i Eleonore - zostało wykonane latem przy okazji sesji zdjęciowej z okazji 5-lecia panowania króla Philippe'a - a drugie całkiem nowe.

Twitter

Belgian Royal Palace Twitter


Austria

Niedawno w Combloux w departamencie Górna Saubadia we Francji odbyły się chrzciny arcyksiężniczki Juliany, trzeciej córeczki arcyksięcia Imre i arcyksiężnej Kathleen urodzonej w październiku. Chrztu udzielił Massimo de Gregori, dobry przyjaciel rodziny, a rodzicami chrzestnymi dziewczynki zostali arcyksiężniczka Marie-Christine (starsza siostra Imre) oraz ojciec Will Conquer, inny przyjaciel rodziny, jak zdradziła Kathleen, kapłan misji zagranicznych w Paryżu. Zdjęcia z ceremonii pojawiły się w magazynie Point de Vue, któremu arcyksiężna Kathleen udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o chrzcinach oraz przygotowaniach do świąt.

Anne du Chastel / Point de Vue

O wyborze Combloux mówiła: "Nasza rodzina spędzała wiele czasu w górach niedaleko Genewy i mamy wspaniałe wspomnienia z jazdy na nartach, wspinaczki i dobrych rozmów. Często zatrzymywaliśmy si, by pomodlić się w pięknym starym kościele w Combloux, więc to było naturalne, by oddać Julianę pod opiekę Mont Blanc."

Anne du Chastel / Point de Vue

O dwóch starszych córeczkach Marii-Stelli i Magdalenie, powiedziała, że uwielbiają swoją rolę starszych sióstr i bardzo cieszyły się na chrzciny, z radością pokazując zdjęcia Juliany w białej szatce przyjaciołom. Jak powiedziała w rozmowie z Point de Vue Kathleen, szatka została wykonana przed narodzinami Magdaleny przez Cécile de La Chapelle w Paryżu, która wszyła w nią także trochę starej koronki.

Dwie siostry Imre, Marie-Christine z synkiem Gabrielem, oraz Gabriella z córeczką Victorią - Anne du Chastel / Point de Vue

Maria-Stella jest bardzo wrażliwa [...]. Często jako pierwsza zauważa, że ktoś jest smutny albo zdenerwowany i próbuje go pocieszyć. Magdalena jest naszym małym "śmiałkiem". Pełna energii wyrusza na przeróżne przygody.

Maria-Stella - Anne du Chastel / Point de Vue

Arcyksiężna przyznała także, że uwielbiają razem z dziećmi ozdabiać choinkę, świecić wieńce adwentowe i oczywiście czekają na Świętego Mikołaja, choć starają się z Imre nie rozpieszczać córeczek zanadto. "Boże Narodzenie szybko może stać się nieco materialistycznym świętem - ale tak, każde dziecko otrzymuje kilka prezentów pod choinkę." Przyznała też, że święta mają dla nich przede wszystkim wymiar religijny i dlatego często opowiadają dziewczynkom historie o Jezusie i Maryi.

Anne du Chastel / Point de Vue

Jeśli kogoś interesuje cały wywiad, którego najważniejsze fragmenty przytoczyłyśmy powyżej, możecie znaleźć go tutaj (w języku francuskim).

Anne du Chastel / Point de Vue

Na poniższym zdjęciu od lewej: hrabia Leopold (najstarszy syn arcyksiężniczki Marie-Christine), arcyksiężniczka Gabriella z córeczką Victorią Bourbon-Parma na rękach, arcyksiążę Alexander (młodszy brat Imre), arcyksiążę Imre, arcyksiężna Kathleen z dziećmi, Marią-Stellą, Magdaleną i Julianą, arcyksiężniczka Marie-Christine, a przed nią jej najmłodszy synek, hrabia Gabriel, arcyksiążę Carl Christian z żoną arcyksiężną Marie-Astrid (rodzice Imre), arcyksiążę Christoph (młodszy brat Imre) i jego żona arcyksiężna Adelaide, trzymający na rękach córki, Katarinę i Sophie, a na samym końcu po prawej hrabia Limburg-Stirum Rodolphe, mąż arcyksiężniczki Marie-Christine, z synem Constantinem.

Anne du Chastel / Point de Vue


Holandia

Rodzina królewska opublikowała nowe zdjęcie wraz z życzeniami. Jak widzicie, zostało wykonane wcześniej w tym roku razem z całą sesją zdjęciową rodziny.

Koninklijk Huis Twitter


Norwegia

Królowa Sonja 21 grudnia odwiedziła centrum dla dzieci w Szpitalu Uniwersyteckim w Oslo Ullevål Universitetssykehus.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Japonia

Dziś Cesarz Akihito skończył 85 lat. Z tej okazji zorganizowano tradycyjną konferencję prasową, udostępniono oficjalne zdjęcia, a także - prawdopodobnie po raz ostatni 23 grudnia - otwarto ogrody dla Japończyków, którzy tłumnie przyszli, by po raz ostatni złożyć życzenia urodzinowe wkrótce ustępującemu Cesarzowi, który razem z resztą rodziny pozdrowił ich z Pałacowego balkonu.
Ogrody na terenie Pałacu Imperialnego są dostępne dla zwiedzających tylko dwa razy do roku - 23 grudnia w dniu urodzin Cesarza oraz 2 stycznia, kiedy rodzina imperialna pojawia się na balkonie, by życzyć Japończykom szczęśliwego Nowego Roku.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

mainichi.jp

mainichi.jp

mainichi.jp

mainichi.jp

mainichi.jp

mainichi.jp

W drodze do Pałacu na urodzinowy obiad zostali zauważeni Następca Tronu wraz z żoną i córką oraz książę Fumihito z synem.Rodzina imperialna na czele z jubilatem pojawiła się na urodzinowej herbacie w Pałacu Imperialnym.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter


Albania

Co zaskakujące, księżna Elia i książę Leka nie opublikowali w tym roku wspólnego świątecznego zdjęcia wraz z życzeniami świąteczno-noworocznymi. Zamiast niego Elia opublikowała swoją fotografię.

Elia Zaharia Zogu Instagram


Serbia

Relacja z chrzcin księcia Stefana (zaktualizowany post czeka na Was tutaj) pojawiła się w noym numerze serbskiego wydania Hello! Wśród zdjęć znalazły się także "nowe", wcześniej niewidziane przedstawiające Danicę, Philipa i Stefana.
hellomagazin.rs
 


hellomagazin.rs

hellomagazin.rs


Rumunia

16 grudnia na zaproszenie Concordia Humanitarian Organization Austria księżniczka Maria odwiedziła Wiedeń, gdzie pojawiła się na świątecznym koncercie "Christmas Matinee" organizowanym corocznie w celu zbiórki funduszy na kolejne projekty organizacji, która zapewnia opiekę i usługi edukacyjne dla dzieci i młodzieży przez kształcenie i szkolenia zawodowe, doradztwo i poradnictwo zawodowe, noclegownie, centrum opieki dziennej i usługi społeczne. Księżniczka w 2015 objęła honorowy patronat nad organizacją.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

17 grudnia księżniczka Margareta była gospodynią wieczoru dla Korpusu Dyplomatycznego w Pałacu Elisabeta. Obecni byli także książę Radu, księżniczka Sofia i księżniczka Maria.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

Tego samego dnia księżniczka Sofia wzięła udział w spotkaniu promocyjnym książki dla dzieci "Kildine – povestea unei mici principese răutăcioase" autorstwa królowej Marii z Rumunii. Jest to tak naprawdę kopia oryginału wydanego w Paryżu w 1921. Książeczka zawiera podpis księżniczki Margarety, a za przekład na język rumuński odpowiedzialny był książę Radu.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

19 grudnia księżniczka Maria złożyła świąteczną wizytę w centrum socjalne Casa Sfânta Cristina Organizacji Humanitarnej Concordia w Ploiești.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

21 grudnia księżniczka Margareta i książę Radu wręczyli prezenty świąteczne pracownikom Dworu oraz Ocolului Silvic Regal Săvârșin na zamku Săvârșin, gdzie rodzina królewska co roku spędza Boże Narodzenie. Tradycję tę zapoczątkowali król Mihai I i królowa Elena w 1943 roku, a od roku 2001 jest kontynuowana przez przerwy.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

Tak jak inni monarchowie, księżniczka Margareta ma zwyczaj wygłaszania świątecznych przemówień do narodu. Jej świąteczną wiadomość rumuńska stacja TVR1 oraz stacja TVR Moldova i TVR Internațional wyemituje w Wigilię, 24 grudnia, o godzinie 14.50.

romaniaregala.ro


***

Wyniki ostatniej ankiety

Miejsce 3.

Księżna Sofia nr 4 - 26/49 głosów, 53,1%Miejsce 2.

Księżna Sofia nr 2 - 28/49 głosów, 57,1%Miejsce 1.

Księżniczka Victoria nr 1 - 30/49 głosów, 61,2%


3 komentarze:

 1. Rodzina Marii Astrid jest z sobą bardzo zżyta.
  Przepiękne są te nowe zdjęcia z chrzcin -Danica ma bardzo charakterystyczną urodę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Balthazar o zgrozo, tzn. imię.
  Daniel bardzo szczęśliwy,miło się na to patrzy.
  Intrygujące jest to zdjęcie z Holandii. Bardziej mi pasuje na jakąś wystawę do muzeum niż na kartkę świąteczną, ale ładne

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcia ze Chrzcin bardzo ładne… równie ładne są również zdjęcia z Chrzcin mojej córeczki Amelii. Mała uroczo prezentuje się w białej, tiulowej sukience, którą kupiłam na https://petitstylo.pl/. Za sukienkę zapłaciłam bardzo rozsądne pieniądze w porównaniu do konkurencji…

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.