poniedziałek, 31 grudnia 2018

Royal Babies 2018

Kochani! Miniony rok obfitował w narodziny w rodzinach królewskich. Według naszych obliczeń w 2018 roku przyszło na świat aż  24 maluchów - tym samym padł rekord narodzin z 2005 roku, gdy narodziło się ich 21 !

Oto lista tegorocznych maluchów:Baronessa Sophie


Urodzona 14 stycznia. Czwarte dziecko baronessy Natalii von Reitzenstein i barona Constantina von Reitzenstein. Dziewczynka ma siostrę Helenę oraz braci : Ferdinanda i Kyrilla.Księżniczka Anissa3 lutego książę Moulay Ismail, syn księcia Moulay'a Abdallaha i wnuk króla Mohammeda V, i jego żona Anissa powitali na świecie czwarte dziecko i trzecią córkę, Anissę. Dziewczynka dołączyła do starszego rodzeństwa: Moulay'a Abdallaha (ur. 2010), Lalli Aishy (ur. 2011) i Lalli Hali (ur. 2013). Moulay Ismail i Anissa pobrali się we wrześniu 2009.

Umberto Emmanuel DimitriPierwsze dziecko księcia Serge (syna księcia Alexandra  i włoskiej księżniczki Marii Pii Savoy) i  kaligrafistki Christiane Barrouta Galeotti. Urodzony 3 lutego.


Księżniczka Nafisa
Czwarte dziecko Księcia Hamzaha bin Husseina i księżnej Basmy. Córka pary przyszła na świat 7 lutego. Mała księżniczka dołączyła do starszych sióstr: Zeiny (ur. 2012), Noor (ur. 2014) i Badyi (ur. 2016) oraz starszej przyrodniej siostry Hayi (ur. 2007), córki księcia Hamzaha z pierwszego małżeństwa z kuzynką, księżniczką Noor zakończonego rozwodem w 2009.

Książę Abdul HakeemTrzeci syn księżniczki Hajah Hafizah Sururul Bolkiah i jej męża Mohammad'a Ruzaini. Malec przyszedł na świat 19 lutego o godz. 8:52. Chłopiec dołączył do dwóch starszych braci, 4-letniego Muhammada Za'eema i 3-letniego Muhammada 'Aamira.


Książę Nicholas Rafael Drugi syn brazylijskiej księżniczki Amelii (najstarszej córki księcia Antonio i jego żony Christine, urodzonej jako księżniczka de Ligne) i jej męża Alexandra Jamesa Spearmana. Malec urodził się 20 lutego. Ma starszego brata Alexandra.


Księżniczka Elisabeth Tatiana Maximiliana Iacobella Faiza


Urodzona 22 lutego. Pierwsze dziecko Księżnej Ekatariny i Księcia Ernsta Augusta. Para pobrała się w lipcu 2017 r.

Książę StefanPierwsze dziecko Księżnej Danicii i Księcia Philipa. Chłopczyk urodził się 25 lutego o 10:30 w Belgradzie. 15 grudnia został ochrzczony.

Księżniczka Adrienne Josephine Alice, księżna BlekingeTrzecie dziecko Księżniczki Madeleine i Christophera O' Neill. Urodzona 9 marca o godzinie 0:41. W chwili narodzin ważyła 3465 gram i mierzyła 50 cm.

Księżniczka Fathiyyah Rafaahul BolqiahDrugie dziecko księcia Abdula Malika (drugiego syna Sułtana Brunei Hassanala Bolkiaha i królowej Salehy) i jego żony Raabiatul Adawiyyah. Urodzona 10 marca o 22:48. Dziewczynka dołączyła do starszej siostry, księżniczki Muthee'ah Raayatul Bolqiah która zaledwie kilka dni przed jej narodzinami świętowała 2. urodziny. 

Księżniczka Nanasipau’uTrzecie dziecko  księcia Tupouto’a, następcy tronu Tongi, i jego żony, księżnej Sinaitakalii  Na świat przyszła 20 marca w szpitalu w Auckland w Nowej Zelandii. Księżniczka dołączyła do starszego rodzeństwa: księcia Taufa’āhau i księżniczki Halaevalu Mata’aho. 

Sidonie Zita Elizabeth


31 marca arcyksiężna Elmerice (najmłodsza córka arcyksięcia Christiana z Austrii i jego żony Ebby von Mohrenschildt) i jej mąż Alexander Fairfax (syn angielskiego arystokraty Hugha Fairfaxa i jego żony Victorii Neave) zostali po raz pierwszy rodzicami. Na świat przyszła dziewczynka, Sidonie Zita Elizabeth. Para pobrała się w maju 2015.

Maximilian RainierTrzecie dziecko Tatiany Santo Domingo i Andrei Casiraghi. Malec urodził się 19 kwietnia. Ma brata Sachę  i siostrę Indię


Książę Louis Arthur CharlesTrzecie dziecko Księżnej Kate i Księcia Williama. Mały książę przyszedł na świat 23 kwietnia o 11.01 czasu lokalnego. Ważył 3800 gram. Został ochrzczony 9 lipca.

Carlos

Pierwsze dziecko Maríi Zurity, córki Infantki Margarity i siostrzenicy króla Juana Carlosa. Na świat przyszedł 28 kwietnia kilka tygodni przed terminem. Ważył 1700 gram. 

Felix


Pierwsze dziecko księcia Constantina (najstarszego syna księcia Jeana i tym samym bratanka Wielkiego Księcia Henri'ego) i jego partnerki Kathryn Mishy. Urodzony w kwietniu.Francesco Carlo AlbertDrugi synek Beatrice Borromeo i Pierre'a Casiraghi. Malec urodził się 21 maja. Para ma starszego synka Stefano.


Zeno Philippe Leopold Marcus d'Aviano


Pierwsze dziecko księżniczki Marii-Gabrielli i Antoniosa Willmsa. Urodzony 5 czerwca w Monachium.


Lena ElizabethDruga córeczka Zary i Mike'a Tindall. Urodzona 18 czerwca. W chwili narodzin ważyła nieco ponad 4 kilogramy

Księżniczka Wilhelmina Pauline Helene Drugie dziecko Księcia zu Bentheim und Steinfurt Carla Ferdinanda i jego żony, księżnej Elny-Margret. Mała księżniczka przyszła na świat 22 czerwca o godzinie 2.44 nad ranem w chwili narodzin ważyła 3400 gram i mierzyła 52 cm. Ma starszego brata - 9-letniego Jonathana.

Arcyksiężniczka JulianaTrzecie dziecko arcyksięcia Imre i arcyksiężnej Kathleen. Na świat przyszła 14 października. Ma dwie siostry: Marię - Stellę i Magdalenę.
 

Księżniczka Jacinthe Elisabeth -Charlotte Marie


Najmłodsze dziecko  księcia i księżnej Vendome. Urodzona 9 października piąte dziecko, a trzecia córka księcia Jeana (syna księcie Henri'ego, pretendenta do tronu Francji z linii orleańskiej) i księżnej Philomeny, pary książęcej Vendôme. Dziewczynka dołączyła do starszego rodzeństwa: Gastona, Antoinette, Louise-Marguerite i Josepha.
 
BalthazarPierwsze wspólne dziecko  Charlotte Casiraghi  i Dimitri'ego Rassama. Przyszedł na świat 23 października. Ma przyrodnie rodzeństwo: brata  Raphaela i siostrę Daryę. 


Księżniczka Natalija
Pierwsze dziecko Księcia Mihailo i Księżnej Ljubici. Urodzona 26 grudnia o godzinie 10.15 w klinice w Belgradzie. Książe był obecny przy porodzie.

Na które maleństwo czekaliście najbardziej?

5 komentarzy:

 1. Wkradł się błąd-Louis ma na drugie imię Arthur,nie Philip :)
  Oczywiście najwięcej emocji dostarczył nam Louis z całą niezwykłą otoczką narodzin w Wielkiej Brytanii,ale każde narodziny są radością i najpiękniejszy aspektem bycia fanem rodzin krolewskich -obserwowanie,jak się rozrastają.
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla autorek !:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba więcej urodziło się dziewczynek.
  Najbardziej ciekawiło mnie czy Beatrice będzie miała córeczkę, ale okazało się, że drugi chłopiec.
  Z kolei u Madd obstawiałam syna, a urodziła się dziewczynka

  OdpowiedzUsuń
 3. Każde królewskie narodziny dostarczają mi wiele radości. To niezwykłe,że możemy obserwować jak rosną przyszłe pokolenia!
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 4. Istny baby boom myślę że dla równowagi przyszły rok nie będzie obfitował w narodziny i ciąże

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieci są takie fajne jak są takie malutkie :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.