sobota, 20 października 2018

Aktualizacja 2: Ślub kościelny na zamku Tegernsee + oficjalne zdjęcia!


Dzisiaj o godzinie 11 w kościele na zamku Tegernsee w Bawarii odbył się ślub kościelny księżnej Sophie z Wirtembergii (najstarszej córki księcia Philippa z Wirtembergii i księżniczki Marie-Caroline z Bawarii) i Maximiliena d'Andigne, pochodzącego z francuskiej rodziny arystokratycznej.

gala.de
Nowożeńcy, wybierając miejsce swojego ślubu kościelnego, a także wcześniej cywilnego, poszli w ślady rodziców księżnej, którzy pobrali się w tym samym kościele na zamku Tegernsee w lipcu 1991. Co ciekawe, wśród osób biorących ślub na tym zamku znajdują się także książę Maximilian Joseph z Bawarii i księżniczka Ludovika, córka bawarskiego króla, bliżej znani jako rodzice późniejszej Cesarzowej Austro-Węgier Sisi.

Embed from Getty Images

Wkrótce po tym, jak mgła, która wisiała nad jeziorem Tegernsee, zniknęła, odsłaniając pogodne niebo, do kościoła zaczęli przybywać pierwsi goście, przyjaciele pary z Francji, Anglii i Niemczech. Zajęli swoje miejsca już po godzinie 10. W sumie uroczystość zgromadziła 356 gości, w tym rodzinę państwa młodych - księcia i księżną Wirtembergii, dziadków księżnej Sophie ze strony ojca (na drugim zdjęciu poniżej), księcia Maxa z Bawarii i księżną Elisabeth z Bawarii, dziadków księżnej ze strony matki (na pierwszym zdjęciu poniżej), księżną Elisabeth z Bawarii i księżną Helene z Bawarii, a także Dziedziczną Księżną Liechtensteinu Sophie - ciotki panny młodej. Zostali zauważeni także dwaj synowie Sophie, książę Georg i książę Nikolaus.

Embed from Getty Images

Alexandra Korimorth / merkur.de

Embed from Getty Images

Na kwadrans przed rozpoczęciem uroczystości na schodach zamku pojawili się ojciec pana młodego i matka panny młodej - hrabia Hervé d'Andigné i księżna Marie-Caroline z Wirtembergii. Pan młody przybył jako jeden z ostatnich, wraz ze swoją matką, hrabiną Marie Adelaide.

Embed from Getty Images

Jako ostatnia do kościoła przybyła panna młoda wsparta na ramieniu ojca, księcia Philippa z Wirtembergii (drugiego z trzech synów obecnego księcia Wirtembergii Carla). Miała na sobie prostą białą suknię z rękawami trzy czwarte, bynajmniej nie nową. Jak się okazało, suknia należała niegdyś do jej babci ze strony ojca, księżnej Wirtembergii Diane (siostry obecnego hrabiego Paryża Henri'ego, a więc ciotki księcia Vendôme Jeana). Koronkowy welon przytrzymywała natomiast Württemberg 'Small' Diamond Tiara.

gala.de

Württemberg 'Small' Diamond Tiara połyskiwała na głowie wielu panien młodych z rodziny książęcej Wirtembergii. Na swój ślub w 1957 założyła ją księżna Marie-Thérèse z Wirtembergii (obecnie księżna Montpensier, pierwsza żona hrabiego Paryża Henri'ego, matka księcia Jeana), a nie tak dawno, w 2003, jej bratanica, księżna Fleur z Wirtembergii (ciotka dzisiejszej panny młodej), kiedy wychodziła za mąż za hrabiego Moritza von Goëss.

Embed from Getty Images

Księżnej Sophie i jej ojcu towarzyszyło oczywiście pięć druhenek i dwóch paziów. Samo nabożeństwo nie było transmitowane, jednak osoby, które zebrały się pod kościołem, by ujrzeć gości i oczywiście nowożeńców, a także dziennikarze mogli usłyszeć, że jest prowadzone w trzech językach - niemieckim, francuskim oraz angielskim. Oprawę muzyczną zapewnił chór i orkiestra Kantorei Tegernsee. Jak relacjonowała prasa, swoje zadanie artyści wykonali znakomicie, było ich słychać aż na zewnątrz. Wśród pieśni, które wykonali, znalazła się m.in. "Großer Gott wir loben Dich".

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Kościół na zamku Tegernsee został na tę okazję pięknie przystrojony - ciemnoniebieskim, bawarskim dywanem oraz świeżymi różami i hortensjami, tymi samymi, które znalazły się także w bukiecie ślubnym.

Embed from Getty Images

Po skończonym nabożeństwie szczęśliwi nowożeńcy zaprezentowali się zgromadzonym tłumom i gościom. Nie zabrakło tradycyjnego pocałunku, a właściwie aż trzech!Następnie wrócili na zamek, gdzie zapozowali do pamiątkowych zdjęć, które zobaczycie poniżej. Wieczorem goście zostali zaproszeni na przyjęcie weselne w sali bankietowej zamku Tegernsee z widokiem na jezioro. Nie zabrakło także tańców, specjalnie na tę okazję przygotowano drewniany parkiet. Obowiązującym dress code'm był white tie, co oznacza w przypadku pań długie suknie i tiary, niestety przyjęcie było całkowicie prywatne. Dysponujemy jedynie jednym zdjęć rodziców Sophie, księcia Philippa i księżnej Marie-Caroline, która na tę okazję po raz pierwszy założyła Württemberg Ruby Tiara, którą możecie zobaczyć poniżej. Pojawiły się jednak przecieki, że szczegółową relację ze ślubu opublikuje Point de Vue, mają się w niej pojawić także zdjęcia z wieczornego przyjęcia. Pozostaje nam więc trzymać kciuki i cierpliwie czekać. Na ten moment możecie obejrzeć filmik ze ślubu opublikowany przez Bunte KLIK.

Herzogliche Verwaltung / stuttgarter-nachrichten.de

gala.de

gala.de

gala.de

gala.de
For the ball given at schloss Tegernsee, the evening of her daughter's wedding, duchess Philippe of Wurtemberg, born duchess Marie Caroline "en" et "De" Bavière, was wearing for the first time this fantastic ruby and diamond parure. It was created by Kochert, jeweller to the Habsbourg court in Vienna around 1900, possibly for the wedding of archduchess Maria immaculata of Austria Tuscany (1878-1968) to duke Robert of Wurtemberg (photo number 2). Having had no children, she gave that ruby and diamond set as a wedding present to princess Diane of France, (photo number 2) when she married the future duke of Wurtemberg in 1960. Duchess Robert also had a diamond and turquoises tiara ( photo number 4) who is still kept in the family. Those jewels now belong to duke Philippe of Wurtemberg, third son of the duke and duchess of Wurtemberg. They were worn by his wife for the first time last Saturday evening, on the 20th of September. More in Point De Vue next week and Point De Vue/IDM special jewelry issue on the 16 th of November. #pointdevue #jewelry #royal #wurtemberg
Post udostępniony przez Vincent Meylan (@vincentmeylan)


Sophie i Maximilien poznali się kilka lat temu w Londynie i tam też obecnie mieszkają i pracują. Maximilien jako wiceprezes Mitsui Bussan Commodities Ltd, a Sophie jako koordynator marketingu w korporacji Diligent. Ich ślub cywilny miał miejsce 15 września na zamku Altshausen KLIK. Księżna Sophie jest pierwszą wnuczką księcia i księżnej Wirtembergii oraz księcia Maxa i księżnej Elisabeth z Bawarii, która wyszła za mąż.


Źródło: merkur.de, royalwatcherblog.com, dailymail.co.uk, royalmusingsblogspotcom.blogspot.com

5 komentarzy:

 1. Niebieski dywan tak jak w ubiegły piątek- czyżby nowy trend ?
  Suknia oczywiście prosta: )

  OdpowiedzUsuń
 2. Suknia prostą i trochę wąska się wydaje. Ogólnie mi się osobą podoba. Poza butami, takie płaskie papucie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Macie tam błąd, raz piszecie księżna Sophie raz księżniczka.

  Suknia ślubna znów prosta. Chyba identyczna z tą, jaką miała Alina.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna prosta suknia w sezonie ale Panna Młoda wyglądała w niej ładnie czekam na identyfikacje tiary

  OdpowiedzUsuń
 5. W tym roku panuje trend na prostotę i skromność- jeśli chodzi o suknie ślubne.
  Piękna panna młoda!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.