wtorek, 23 maja 2017

Co nas czeka latem?

Maj pełen królewskich wydarzeń - obchody 80. urodzin króla i królowej Norwegii, ślub księżniczki Marie - Gabrielli i Antoniusa Willmsa, Pierwsza Komunia Infantki Sofii czy zaręczyny księżniczki Mako, już nie wspominając o podróżach zagranicznych - powoli dobiega końca. Czerwiec jak zwykle zapowiada się nie mniej ekscytująco i pracowicie, w końcu to dla większości rodzin królewskich ostatnie dni przed zasłużonymi wakacjami. Sprawdźmy zatem, czego możemy się spodziewać latem.

express.co.uk


Wczoraj szwedzka para królewska rozpoczęła trzydniową wizytę w Indonezji. Po powrocie do Szwecji i kilkudniowej przerwie powitają u siebie księżną Mary i księcia Frederika z Danii, którzy spędzą w Szwecji dwa dni, 29 i 30 maja. Nieco wcześniej, bo już dzisiaj w Luksemburgu rozpoczyna oficjalną wizytę Prezydent Portugalii.

pinterest.com

Początek czerwca także zapowiada się pod znakiem królewskich podróży. Królowa Małgorzata, szwedzka oraz norweska para królewska przybędą do Finlandii na uroczystości związane z 100. rocznicą uzyskania przez ten kraj niepodległości. Jak już pisałyśmy ostatnio, w dniach 1-7 czerwca do Bhutanu poleci księżniczka Mako, wkrótce później możemy oczekiwać na oficjalne oświadczenie i ceremonię jej zaręczyn.  Książę Harry natomiast w pierwszym tygodniu czerwca rozpocznie wizytę w Singapurze i Sydney, aby promować Invictus Games. Z kolei książę William 7 czerwca spędzi w Belgii na uroczystościach upamiętniających bitwę pod Messines. W połowie czerwca królowa Danii uda się w rejs królewskim jachtem Dannebrog i odwiedzi gminy Kalundborg oraz Mariagerfjord. Nie zapominajmy o corocznym Święcie Narodowym w Szwecji 6 czerwca. 17 czerwca natomiast świętować będą Brytyjczycy - odbędzie się tradycyjne Trooping the Colour. Czekać Nas także będą inne Święta Narodowe - w Luksemburgu, Belgii oraz Liechtensteinie.

dailymail.co.uk

W drugiej połowie przyszłego miesiąca podróże nie ominą także Holandii. Król Willem-Alexander i królowa Maxima spędzą trzy dni we Włoszech oraz Watykanie. Czerwiec zakończy się wizytą księcia Karola i księżnej Camilli w Kanadzie. 

zimbio.com

Tradycyjnie w lipcu większość rodzin królewskich uda się na zasłużone wakacje (więcej o nich przeczytacie TUTAJ), jednak spokojnie, w pierwszej połowie lipca nie zabraknie Nam królewskich wydarzeń do komentowania. Miejmy nadzieję, że parze królewskiej Hiszpanii uda się w końcu odbyć długo zapowiadaną podróż do Wielkiej Brytanii - obecnie jest ona zaplanowana na 12-14 lipca. Także księżna Kate i książę William część lata spędzą poza Wielką Brytanią, w lipcu mają odwiedzić Niemcy oraz Polskę. Lipiec zapowiada się wyjątkowo również w Szwecji  - księżniczka Victoria będzie wówczas świętować 40. urodziny, już zapowiedziano, że oficjalne obchody potrwają aż dwa dni! Nie zapominajmy o ślubie księcia Ernsta Augusta VI i Ekateriny Malyshevy w Hanowerze na początku lipca. 


6 komentarzy:

 1. W Finlandii będzie też norweska para królewska.
  Wkradł się wam błąd: Felipe i Letizia będą w Wielkiej Brytanii w lipcu, nie czerwcu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ślub Ernesta Augusta VI, a nie V

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpoczynku od monarchii nie ma nawet w wakacje i całe szczęście:)
  Szczególnie czekam oczywiście na wizytę Kate i Williama w Polsce.Dawno już nie było tak ważnej , królewskiej wizyty w naszym kraju. Mam nadzieję,że wkrótce pojawi się więcej szczegółów.

  OdpowiedzUsuń
 4. może zareczyny Harry'ego i Meghan podczas koniec lata ? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, właściwie Harry lubi nas zaskakiwać... Pożyjemy, zobaczymy ;)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.