czwartek, 4 maja 2017

Zdjęcia z dzieciństwa monarchów

"To nie to, że z wiekiem stajemy się dziećmi. Wiek po prostu pokazuje, jakimi dziećmi pozostaliśmy."
(J.W. von Goethe)

Być może trudno uwierzyć, że obecni lub byli monarchowie pełniący zaszczytną funkcję głowy państwa byli kiedyś dziećmi, dlatego też w dzisiejszym poście pokażemy Wam zdjęcia z wczesnego dzieciństwa byłych bądź obecnych koronowanych głów. Kto wie, może uda Wam się dostrzeć podobieństwa między uroczymi maluchami a obecnymi poważnymi władcami ;)

pinterest.comKrólowa Małgorzata II

Margrethe Alexandrine Þórhildur Ingrid urodziła się 16 kwietnia 1940 w Pałacu Amalienborg jako najstarsza z trzech córek ówczesnego następcy tronu Frederika i jego żony Ingrid.

pinterest.com


Książę Rainier III

Rainier Louis Henri Maxence Bertrand, drugie dziecko i jedyny syn księżnej Valentinos i Pierre'a de Polignac przyszedł na świat 31 maja 1923 w Monako. Rządy objął w 1949 po śmierci dziadka, księcia Ludwika i zrzeczeniu się przez matkę praw do tronu. Panował do 2005.

Na poniższym zdjęciu ze starszą siostrą.

pinterest.com


Król Mihai I

Przyszły król Rumunii, jedyny syn następcy tronu i jego drugiej żony Eleny pojawił się na świecie 25 października 1921 na zamku Foișor w Sinaia. Panował w latach 1927-1930 i 1940-1947.

pinterest.com


Księżniczka Beatrix

Córka ówczesnej księżniczki Juliany i księcia Bernharda Lippe-Biesterfeld na świat przyszła 31 stycznia 1938 w pałacu Soestdijk w Baarn. Królową Holandii została w 1980.

pinterest.com


Król Karol XVI Gustaw

Był najmłodszym dzieckiem i jedynym synem księcia Gustawa Adolfa i księżniczki Sibylli. Urodził się 30 kwietnia 1946 w Pałacu Haga w Solnej.

pinterest.com


Królowa Elżbieta II

Na świat przyszła 21 kwietnia 1926 jako pierwsza córka ówczesnego księcia Yorku i jego żony.

pinterest.com


Król Harald V

Brytyjska księżniczka Maud jedynego syna będącego wówczas następcą tronu Olafa urodziła 21 lutego 1937 w Skaugum.

pinterest.com


Książę Franz Josef II

Poprzedni książę Liechtensteinu, Franz Joseph Maria Aloys Alfred Karl Johannes Heinrich Michael Georg Ignaz Benediktus Gerhardus Majella, syn księcia Alojzego i jego żony Elżbiety, urodził się 16 sierpnia 1906. Księciem Liechtensteinu został w 1938, panował do śmierci w 1989.

luxarazzi.com


Cesarz Akihito

Cesarzowa Nagako urodziła Japończykom dziedzica tronu 23 grudnia 1933 w Tokio.

pinterest.com


Król Albert II

Albert Felix Humbert Theodore Chretien Eugene Marie, drugi syn króla Belgów Leopolda III i mającej szwedzkie korzenie królowej Astrid, przyszedł na świat 6 czerwca 1934, zaledwie kilka miesięcy po objęciu przez ojca tronu. Królem został w 1993 i panował przez następnych dwadzieścia lat.

pinterest.com


Król Konstantinos II

Ostatni król Greków urodził się 2 czerwca 1940 w Psichiko jako jedyny syn króla Pawła i królowej Fryderyki. Tron objął po śmierci ojca w 1964 i panował do ustanowienia kraju republiką w 1973.

pinterest.com


Król Juan Carlos

Urodził się 5 stycznia 1938 w Rzymie w czasie, gdy Hiszpania była republiką, jako pierwszy syn hrabiego Barcelony Juana Carlosa i księżniczki Obojga Sycylii, Marii de las Mercedes. W 1948 powrócił do Hiszpanii, a tron objął po śmierci generała Francisca Franca w 1975.

Na zdjęciu poniżej pierwszy po prawej, pozuje z matką i rodzeństwem.

pinterest.com


Wielki Książę Jean


5 stycznia 1921 Wielka Księżna Charlotte i jej mąż Felix Bourbon-Parmeński powitali na świecie najstarszego syna, który otrzymał imiona Jean Benoit Guillaume Robert Antoine Louis Marie Adolphe Marc d'Aviano. Panował w latach 1964-2000.


royalmusingsblogspotcom.blogspot.com


8 komentarzy:

 1. Karol Gustaw najsłodszy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Podobny do tego dzisiejszego :)

   Usuń
 2. Książę Franz Josef II byłby śliczną dziewczynką.;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Franz jaki zabawny ;) A najsłodszy był Carl Gustaf ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcie Alberta z mamą ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Karol Gustaw taki mały a już w mundurze ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie zdjęcia, mają coś w sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też, zawsze chętnie oglądam stare zdjęcia

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.