niedziela, 21 maja 2017

Kiedy zostaną oficjalnie ogłoszone zaręczyny księżniczki Mako?


Jak w ubiegły wtorek poinformowały japońskie media, księżniczka Mako, najstarsza wnuczka Pary Cesarskiej, córka księcia Fumihito i księżnej Kiko, zaręczyła się z 25-letnim Kei Komuro. Minęło kilka dni, ale zaręczyny pary nadal nie zostały oficjalnie ogłoszone, w dzisiejszym poście odpowiemy zatem na pytanie, kiedy to nastąpi, oraz przyjrzymy się bliżej wybrankowi księżniczki.

eonline.com


Wtorkowy news o zaręczynach Mako bardziej wyczuleni fani mogliby potraktować jako kolejny wymysł prasy i podejść do niego sceptycznie, gdyby nie fakt, że Agencja Dworu Imperialnego jeszcze tego samego wieczoru potwierdziła, że rzeczywiście jest w trakcie przygotowywań do oficjalnych zaręczyn. Jak powiedział zarządca Agencji, Shinichiro Yamamoto, zostaną one ogłoszone"we właściwym czasie". Odmówił podania dokładnej czy nawet przybliżonej daty.

Jednak jak donoszą japońscy dziennikarze, nastąpi to po powrocie księżniczki Mako z Bhutanu, dokąd uda się z oficjalną wizytą zaraz na początku przyszłego miesiąca na zaproszenie króla Jigme Khesara Namgyela. Plan wizyty obejmuje m.in. otwarcie trzeciej Królewskiej Wystawy Kwiatów czy spotkanie z królem Jigme Khesarem i królową Jetsun Pemą. Księżniczka ma wrócić do Japonii 7 czerwca i prawdopodobnie wkrótce później Agencja wyda stosowne oświadczenie. 

pinterest.com

Shinichiro Yamamoto odmówił wprawdzie podania daty oficjalnego oświadczenia, jednak odpowiedział dziennikarzom na inne pytania, w tym dotyczące samego Kei Komuro. Narzeczony księżniczki skończył International Christian University, a obecnie studiuje prawo biznesowe w szkole wyższej uniwersytetu Hitotsubashi i jednocześnie pracuje w jednej z kancelarii adwokackich w Tokio. Agencja Dworu Imperialnego poinformowała również, że rodzice Mako akceptują ten związek, a Cesarz i Cesarzowa zostali o nim poinforomowani. 

Według źródeł The Japan News, Mako i Kei poznali się w czerwcu 2012 w Tokio na jednym ze spotkań dotyczących studiowania za granicą. Komuro mieszka obecnie z matką i dziadkiem w Yokohama. Jak poinformowali prasę sąsiedzi, jego ojciec zmarł, kiedy Komuro był jeszcze dzieckiem. W czasach studenckich brał udział w działaniach promujących Fujisawa, jedno z portowych miast w Japonii w prefekturze Kanagawa. Na stronie internetowej stowarzyszenia turystycznego miasta zostało także wymienionych kilka jego pasji, jak gra na skrzypcach, jazda na nartach czy gotowanie.

japantimes.co.jp

Tak jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, prasa już zdążyła zaczepić Komuro w środowy poranek  i zadać mu kilka pytań tuż przed udaniem się do pracy. Jak zauważyli dziennikarze, towarzyszył mu urzędnik Agencji. Kei Komuro unikał oczywiście odpowiedzi na pytania o związek z księżniczką, jej charakter czy zaręczyny, "Kiedy nadejdzie właściwy czas, chciałbym porozmawiać [z Wami] ponownie" - powiedział. Zdradził jedynie, że rozmawiał z nią przez telefon przed jego wyjazdem do pracy i życzyła mu miłego dnia. Zapytany o pracę, odpwiedział, że jest asystentem prawników, a do jego obowiązków należy m.in. tłumaczenie umów. 

Księżniczka Mako także nie uniknęła większego zainteresowania mediów swoją osobą. Wprawdzie prasa nie miała możliwości zadania jej kilku pytań, ale kiedy o 10.30 tego dnia opuściła samochodem swoją rezydencję  na terenie Pałacu Akasaka i udawała się do pracy w firmie związanej z Muzeum Uniwersyteckim, uchyliła okna, które zazwyczaj są zamknięte, kiedy księżniczka opuszcza rezydencję prywatnie. Na okrzyki gratulacji ze strony dziennikarzy uśmiechnęła się nieśmiało i skinęła głową.

Oprócz przygotowywania się do oficjalnych zaręczyn, para zaczęła także roglądać się za swoją przyszłą rezydencją.


Źródło: the-japan-news.com

3 komentarze:

 1. Trudno dziwić się zainteresowaniu mediów. Trochę dziwnie,że wszyscy o zaręczynach wiedzą,ale nie ma tego podanego oficjalnie:)
  Mako wygląda na uroczą. Z niecierpliwością będę oczekiwać na więcej informacji i jestem bardzo ciekawa ślubu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bez sensu robić sensacje przed oficjalnym ogłoszeniem przez Pałac. Nie wiem po co podano to do publicznej wiadomości już teraz.
  Wiadomo ile lat ma wybranek i czy będzie w stanie zapewnić byt na odpowiednim poziomie księżniczce? Chodzi o to, że pomijając fakt, że pewne będzie żyła jak jej ciotka, i tak zawsze pozostanie wnuczką cesarza, bratanicą następcy, córką jego następcy i siostrą kolejnego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komuro jest w wieku Mako, ma 25 lat, natomiast co do ich przyszłego życia to skoro pracuje w kancelarii prawniczej i studiuje prawo, to można się spodziewać, że w nędzy żyć nie będą ;)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.