czwartek, 11 maja 2017

Bankiet w Operze, księżna Kate w Luksemburgu, Leka i Elia w Nowym Jorku, Święto Narodowe w Rumunii + więcej

Maroko

Księżniczka Lalla Marika (ciotka króla Mohammeda VI) uczestniczyła w uroczystościach z okazji marokańskiego Narodowego Tygodnia Czerwonego Krzyża.

twitter.comtwitter.com


Albania

Prawdopodobnie w czasie trwania uroczystości w Norwegii, książę Leka i księżna Elia przylecieli z kilkudniową wizytą do Nowego Jorku.

Princ Leka Twitter

Wiadomo na pewno, że para odwiedziła Albany, stolicę stanu Nowy Jork położoną nad rzeką Hudson, gdzie spotkała się z członkami parlamentu Nowego Jorku oraz wzięli udział w uroczystościach proklamujących 4 września Dniem Matki Teresy w Nowym Jorku.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Para odwiedziła również Rockefeller Estate, znanym jako Kykuit. 40-pokojowa siedziba National Trust w hrabstwie Westchester w stanie Nowy Jork została zbudowana na polecenie potenta ropy naftowej i kapitalisty, Johna D. Rockefellera. Nazwa Kykuit, co ciekawe, pochodzi od holenderskiego słowa "Kijkuit" oznaczającego miejsce, z którego można obserwować lub oglądać krajobraz. Jak najbardziej odnosi się to ponad 100-letniej rezydencji, usytuowanej w najwyższym miejscu miejscowości Pocantico Hills, z której rozciąga się widok na panoramę Nowego Jorku.

twitter.com


Dania/Belgia/Grecja/Hiszpania/Holandia/Luksemburg/Monako/Szwecja/Wielka Brytania/Norwegia

Król Felipe wziął udział w posiedzeniu Rady Naukowej Real Inst. Elcano w Segowii.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Królowa Letizia w tym czasie wręczyła złote medale Hiszpańskiego Czerwonego Krzyża z okazji Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Księżniczka Irene z Grecji, młodsza siostra króla Konstantinosa i królowej Sofii, świętuje dzisiaj 75. urodziny. Urodziła się w 1942 w Kapsztadzie w RPA jako najmłodsze dziecko króla Pawła i królowej Fryderyki. Jej imię w języku greckim oznacza "pokój". Po raz pierwszy przybyła do Ojczyzny w 1946 i mieszkała tam do 1967. Co ciekawe, jest pianistką i przez pewien czas zarabiała, koncertując w Europie czy USA. Księżniczka angażuje się w działalność charytatywną, w 1985 zapobiegła ubojowi 4 milionów krów mlecznych w Europie i zorganizowała ich transport do Indii i innych krajów, gdzie zostały wykorzystane do produkcji mleka i pożywienia dla ubogich dzieci. Od tamtego czasu stara się zapobiegać niepotrzebnemu ubojowi zwierząt i marnotrawieniu produktów rolnych w krajach zamożnych, aby pomóc ludziom żyjącym w rozpaczliwym ubóstwie. W tym celu w 1986 roku założyła organizację World in Harmony. Nigdy nie wyszła za mąż, a obecnie mieszka w Hiszpanii.

Z rodzeństwem i szwagierką / worldroyalfamily.blogspot.com

Pojawiło się zdjęcie Victorii, Daniela i Estelle z koncertu zespołu Kiss, który odbył się w zeszły weekend.

twitter.com

Z Oslo szwedzka rodzina królewska przybyła niemal prosto na pogrzeb barona Niclasa Silfverskiolda, zmarłego miesiąc temu męża księżniczki Désirée. Obecna była także księżniczka Martha Louise.

twitter.com

svenskdam.se

svenskdam.se

svenskdam.se

Księżniczka Karolina spotkała się z Radą Literacką The Fondation Prince Pierre w Paryżu, aby sporządzić listę nominowanych do nagrody literackiej.

blog_real.blogs.sapo.pt

Królowa Maxima i król Willem-Alexander po uroczystościach w Norwegii wrócili już do swoich normalnych obowiązków i dzisiaj spotkali się z Prezydentem Kostaryki i jego małżonką.

twitter.com

twitter.com

Podobnie król Felipe, który dzisiaj po południu uczestniczył w spotkaniu na temat Johna Cockerill'a, założyciela belgijskiej firmy Cockerill-Sambre; oraz rewolucji przemysłowej.

twitter.com

Oficjalne uroczystości z okazji 80. urodzin pary królewskiej w Norwegii zakończyły się bankietem. Obowiązujący dress code to Black Tie. Skład królewskich gości był ten sam z małymi wyjątkami: przybył książę Joachim i księżna Marie oraz król Juan Carlos i królowa Sofia, a już na rejsie królewskim statkiem zabrakło księcia Constantinja. Poniżej zdjęcie duńskiej rodziny królewskiej oraz królowej Anne-Marie tuż przed opuszczeniem królewskiego statku i udaniem się w drogę do Opery.

twitter.com

NTB Scanpix / twitter.com

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

NTB Scanpix / twitter.com

Księżna Marie-Chantal zarówno na wczorajszy, jak i na wtorkowy bankiet założyła suknie od Valentino, natomiast kreacje księżnej Tatiany pochodzą od greckiej projektantki Celii Kritharioti.

Mark Stewart Twitter

Mark Stewart Twitter

twitter.com

newmyroyals.com

Mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałam ;) Niestety, razem z Martą obawiamy się, że ankieta na stylizację tygodnia będzie tym razem wyjątkowo trudna...

Na koniec oczywiście najważniejsi: król Harald i królowa Sonja w towarzystwie premier Norwegii.

newmyroyals.com

twitter.com

twitter.com

Dzień zakończył się pokazem fajerwerek, a na solenizantów po powrocie do Pałacu czekała niespodzianka przygotowana przez pracowników:

Kjell Arne Totland‏ Twitter

Kjell Arne Totland‏ Twitter

Dwa pełne królewskich niespodzianek dni dobiegły już końca. Co zapadło Wam najbardziej w pamięć? Może pocałunek pary królewskiej, wzruszenie norweskiej rodziny po odśpiewaniu przez zgromadzonych pod pałacem ludzi piosenki urodzinowej dla pary królewskiej, a może "znikająca" broda księcia Haakona?

hola.com

Uroczystości można obejrzeć ponownie TUTAJ, natomiast podsumowanie obchodów, w których znajdziecie m.in. przemówienia pary królewskiej podczas wtorkowego bankietu znajdziecie na blogu Marleny.


Rumunia

10 maja w Rumunii miały miejsce obchody Dnia Narodowego, na których nie mogło zabraknąć księżniczki Margarety, księcia Radu i księżniczki Marii. Rano złożyli wieniec pod pomnikiem Karola I, króla Rumunii w latach 1881-1914.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

O godzinie 17 odbyło się Garden Party, na które zaproszono przedstawcieli społeczności miejskich i wiejskich, lokalnych władz, urzędników, nauczycieli, studentów, przedstawicieli rumuńskiej armii, Kościoła czy członków Korpusu Dyplomatycznego. Następczyni Tronu z mężem i siostrą najpierw pojawiła się na balkonie, a następnie wszyscy dołączyli do zebranych w ogrodzie gości.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro


Luksemburg/Wielka Brytania/Irlandia

Królowa Elżbieta wzięła udział w Royal Windsor Horse Show 2017.

PA

PA

Książę Yorku spotkał się wczoraj z premierem Turcji.

twitter.com

Tymczasem księżniczka Anna odwiedziła dzisiaj Battersea Power Station, aby zobaczyć The Village Hall.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Książę Walii i księżna Kornwalii wczoraj przylecieli do Dublina, gdzie spotkali się z Prezydentem i jego żoną, tym samym rozpoczynając swoją wizytę w Irlandii.

twitter.com

Dzisiejszy dzień w Irlandii rozpoczęli od wizyty na lokalnym targu w Kilkenny, a następnie odwiedzili zamek Kilkenny, studio animacji Cartoon Saloon oraz szkołę krawiecką.

twitter.com

twitter.com
twitter.com

twitter.com

twitter.com

Książę Karol zobaczył również helikopter Emergency Medical Service.

twitter.com

Księżna Kate jest dzisiaj w Luksemburgu, gdzie razem z Dziedziczną Wielką Księżną Stephanie odwiedziła MUDAM, następnie odsłoniła mural na festiwalu kolarskim Le Tour De France, spotkała się z Wielkim Księciem Henri'm, Wielką Księżną Marią Teresą, księciem Guillaume'm i księżną Stephanie oraz księżniczką Alexandrą, a także wzięła udział w uroczystościach upamiętniających traktat z 1867, który zatwierdził niepodległość Luksemburga, razem z Dziedziczną Parą Wielkoksiążęcą. Wizyta zakończyła się w muzeum Dräi Eechelen.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Jak zdradziła księżna w rozmowie z dziećmi, George i Charlotte uczą się już jeździć na rowerze.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Wielki Książę Henri przyjął dzisiaj na audiencji także premier Czech, który przebywa z oficjalną wizytą w Luksemburgu.

Cour grand-ducale / Claude Piscitelli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.