sobota, 15 października 2016

Najciekawsze, najpiękniejsze, najwspanialsze - tym żyliśmy!


Kochani, jak wiecie Blue Blood skończył dwa lata! W związku z tym w tej notce przyjrzymy się najbardziej wzruszającym i najciekawszym wydarzeniom tego okresu (2014 - 2016).
Z założenia wybierałyśmy dwa w każdej kategorii, chociaż nie zawsze się to udawało:)

Oczywiście nie musicie zgadzać się z naszymi wyborami, ale byłoby miło:)

Narodziny

Książę Jigme Namgyel Wangchuck 

Następca tronu Bhutanu, pierwsze dziecko Jetsun Pemy i Jigme Khesar Namgyel. Urodzony 5 lutego 2016 roku.


twitter.comfacebook.com

twitter.com
W tym wypadku zarówno Gabrysia jak i ja nie miałyśmy wątpliwości. Książę Jigme podbił nasze serca od pierwszego wejrzenia:)

Jeśli chodzi o dziecko numer dwa zaczęły się schody...
W ciągu tych dwóch lat narodziło się sporo maluchów (w samej Szwecji aż czwórka - Leonore, Nicolas, Oscar, Alexander), więc sami rozumiecie, że wybór jest trudny:) Ostatecznie zdecydowałyśmy, że drugim dzieckiem, o którym napiszemy będzie:

Księżniczka Charlotte Elizabeth Diana 

Drugie dziecko Księżnej Kate i Księcia Williama. Urodzona 2 maja 2015 roku, czwarta w sukcesji do brytyjskiego tronu.

twitter.com


twitter.com


twitter.com

Mała Charlotte mimo niespełna półtora roku już podbija świat. Każda noszona przez nią rzecz znika ze sklepów w mgnieniu oka. Wiele zagranicznych gazet uważa, że urokiem przebija nawet swojego starszego brata. A Wy co na ten temat sądzicie?

Śluby

Książę Carl Philip & Sofia Hellqvist

13 czerwca 2015 roku zostanie zapamiętany zarówno przez fanów Szwedzkiej Rodziny Królewskiej jak i wielbicieli światowych monarchii. Tego dnia mogliśmy podziwiać piękną, kochającą się Parę Młodą jak również zachwycać się ich wspaniałymi gośćmi. Panie prześcigały się w wyborze pięknych kreacji. Zobaczyliśmy członków najbardziej znanych rodzin królewskich m.in. : Królową Małgorzatę, Królową Sonję, Królową Maximę oraz Królową Matyldę. Obecne były także Księżna Mette- Marit, Marie, Mary a także Hrabina Sophie. Śmiało można stwierdzić, że był to jeden z piękniejszych ślubów ostatnich dwóch lat:)

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Książę Leka & Elia Zaharia

Na ślub Księcia Leki czekaliśmy z niecierpliwością bardzo,bardzo długo.
Jednak myślimy, że było warto. Para Młoda wyglądała przepięknie, a sukienka Elii była bajkowa.
O randze tego ślubu świadczy także obecność wielu przedstawicieli rodzin królewskich.

twitter.com

twitter.com

twitter.com


twitter.com


Imprezy urodzinowe

90 urodziny Królowej Elżbiety II

 Królowa urodziła się 21 kwietnia 1926 roku. Tegoroczne obchody zaczęły się jednak już w połowie marca mszą świętą. Później został pokazany dokument pt: "Our Queen at 90". Dwa dni przed urodzinami pojawiło się oficjalne zdjęcie Królowej z następcami tronu.


twitter.com


  20 kwietnia wyemitowano kolejny dokument, w którym o Elżbiecie II wypowiadali się między innymi : Książę William i Książę Edward. Natomiast w nocy pojawiły się oficjalne fotografie. To z prawnukami najpiękniejsze prawda?


twitter.com

twitter.com

twitter.com


 W dzień urodzin Królowa spotkała się z poddanymi i odebrała od nich kwiaty i życzenia. Wieczorem zaś wyemitowano kolejny urodzinowy dokument pt: "Elizabeth at 90: A Family Tribute".


twitter.com


twitter.com

Dzień później Królową odwiedził Prezydent USA - Barack Obama.

W maju Królowa wydała specjalne przyjęcie dla przedstawicieli rządu. 15 maja Królowa wzięła udział w przyjęciu wydanym w Windsor Home Park.
W czerwcu natomiast opublikowano oficjalne zdjęcie Elżbiety II i Księcia Filipa. Królowa wzięła też udział w urodzinowym nabożeństwie. Natomiast 12 czerwca odbyła się coroczna parada " Trooping the Colour". Zwieńczeniem obchodów było przyjęcie wydane dla organizacji, którym patronuje Królowa.

 twitter.com


twitter.com

gettyimages.com 


 twitter.com


twitter.com

twitter.com


twitter.com


75 urodziny Królowej Małgorzaty

Królowa Małgorzata urodziła się 16 kwietnia 1940 roku. W zeszłym roku świętowała swoje 75 urodziny.Obchody zaczęły się już 8 kwietnia. Rodzina Królewska pojawiła się w Aarhus, gdzie odbył się bankiet na cześć królowej. Wieczorem Rodzina Królewska wzięła udział w uroczystym koncercie na cześć Małgorzaty.


facebook.com 


facebook.com 

 facebook.com 


twitter.com

15 kwietnia odbył się pierwszy bankiet z udziałem przedstawicieli innych Rodzin Królewskich. Obecni byli : Król Carl Gustaw, Królowa Silvia, Król Willem Alexander z Królową Maximą, Królowa Matylda i Król Filip, Królowa Letizia i Król Filip oraz Królowa Anna Maria i Król Konstantyn.
Królowa Małgorzata błyszczała w pięknej czerwonej sukni.


twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

16 kwietnia, czyli dokładnie w 75 urodziny Królowa pozdrowiła zebranych z okna swojej sypialni. W południe, w pałacu  Amalienborg, Królowa pojawiła się na balkonie. Potem ulicami miasta udała się do ratuszu, gdzie odbyły się  uroczystości.


twitter.com


twitter.com


 twitter.com


twitter.com


twitter.com

Wieczorem zaś odbył się najważniejszy bankiet. Oprócz gości biorących udział w pierwszym przyjęciu pojawili się też : Księżna Mette - Marit, Księżniczka Victoria i Książę Daniel. Królowa zachwyciła piękną, niebieską suknią.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

70 urodziny Króla Carla Gustawa 

Carl Gustaw urodził się 30 kwietnia 1946 roku.

 Już w lutym pojawiły się oficjalne znaczki z okazji 70 urodzin Króla.Uroczystości odbyły się w dniach 25 - 30 kwietnia.

Wydano serię oficjalnych zdjęć Pary Królewskiej.

Instagram


Instagram
Instagram
Instagram

28 kwietnia zorganizowano przyjęcie w Zamku Królewskim podczas którego władze mogły złożyć życzenia Królowi.
W telewizji wyemitowano program Kungen 70 ar : Ensamt Majestat.

29 kwietnia tak jak poprzedniego dnia władze miały szanse złożyć Królowi gratulacje. Potem odbył się koncert, a następnie prywatne przyjęcie.


Instagram
Instagram

 Instagram


Instagram

Instagram

30 kwietnia odbyło się Te Deum z okazji urodzin króla. Następnie zmiana warty, występ chóru, uroczysta parada, oficjalne życzenia złożone przez Rząd i Parlament i na koniec to na co czekaliśmy,czyli uroczysty bankiet z przedstawicielami Rodzin Królewskich.


twitter.com 


twitter.com 

twitter.com 

twitter.com 

twitter.com 

twitter.com 

twitter.com 

Najciekawsze wydarzenia

Abdykacja w Hiszpanii


www. twitter.com

2 czerwca 2014 roku Król Juan Carlos podjął decyzję o abdykacji na rzecz swojego syna Księcia Asturii.
Juan Carlos panował od 1975 roku. Gdyby nie abdykacja to w 2015 roku mógł obchodzić 40-lecie panowania.18 czerwca Król podpisał akt abdykacyjny.
19 czerwca odbyła się uroczystość Proklamacji Filipa na nowego Króla Hiszpanii. Tym samym Infantka Leonor została Następczynią Tronu Hiszpanii.

www.rtve.es 


www.rtve.es 

 www.rtve.es 


www.rtve.es 

Najdłużej panującaDziewiąty września 2015 roku był jednym z przełomowych momentów nie tylko dla Brytyjczyków, ale i świata. Tego dnia Królowa Elżbieta stała się najdłużej panującą monarchinią Wielkiej Brytanii wyprzedzając tym samym swoją praprababkę Królową Victorię.
Obecnie po śmierci Króla Tajlandii Elżbieta II jest najdłużej panującą, żyjącą Królową (w  2017 roku będzie świętowała 65 lat na brytyjskim tronie). Według nas Elżbieta II zasługuje na wielki szacunek i podziw.


Stylizacje

Każda z nas stworzyła także dla Was swoją Top 5 listę wieczorowych kreacji.
Mamy nadzieję, że podzielicie się z nami swoimi odczuciami. Które sukienki podobają się Wam najbardziej, a które najmniej? Może w ciągu tych ostatnich dwóch lat były kreacje, które urzekły Was tak bardzo, że chcielibyście się nimi podzielić? Piszcie śmiało:)

"Top 5" Gabrysi

1. Suknia Królowej Maximy ze ślubu Carla Philipa i Sofii w 2015 r. 


2. Kreacja Księżniczki Victorii z rozdania Nagród Nobla w 2014 r.


3. Stylizacja Księżnej Mary Kronprinsparrets Priser w 2016 r.4. Suknia Królowej Letizii z bankietu z okazji 75 urodzin Królowej Małgorzaty w 2015 r.5. Kreacja Księżnej KateRoyal Variety Performance w 2014 r. "Top 5" Marty

1. Stylizacja Księżnej Mary z wręczenia nagrody Bambi w 2014 r.


2. Suknia Sofii z przyjęcia przedślubnego w 2015 r.


3. Kreacja Królowej Maximy z bankietu w Danii w 2015 r.


4. Suknia Księżniczki Madeleine z Thank You Gala.5. Stylizacja Księżnej Kate z National Portrait Gallery's w 2014 r.Jeśli będziecie zainteresowani to wolnej chwili możemy przyjrzeć się także innego rodzaju stylizacjom z tych lat.

********************************************************
Najpiękniejszą kreacją 3 - 9 października została;


***********************************************************
Kochani! Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie miłe komentarze, które zostawiliście pod poprzednim postem. Jest to szalenie motywujące i mamy nadzieję, że nasza praca nadal będzie spotykała się z Waszym uznaniem:)

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i zapraszamy na jutrzejszą niespodziankową notkę.


15 komentarzy:

 1. Świetny post dziewczyny! Może było sobie wszytko przypomnieć. :)
  Ja jestem jak najbardziej za ,byście przypominały według was najpiękniejsze kreacje z zeszlych lat.
  Ps Jak dla mnie kreacja Maxi też jest nr 1 !

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na post i z wszystkimi się zgadzam,choć miałabym problem z wybraniem tylko 5 stylizacji.Dorzuciłabym jeszcze szafirową suknię Kate z Indii i szarą Templery Mary właśnie z obchodów najlepszych urodzin.
  Jeszcze raz wszystkiego najlepszego i kolejnych rocznic!
  Nigdy się nie poddawajcie, pamiętajcie,żeby przynajmniej jedna osoba (ja :)
  czytam wszystkie wasze notatki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie wrócić do tych wydarzeń. Stylizacja Maximy ze ślubu Carla Philipa jest jedną z moich ulubionych. Obchody 90-tych urodzin królowej Elżbiety II były niezapomnianym wydarzeniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnie dwa lata były naprawdę iście królewskie :) Oby następne też takie były. A kreacja Victorii z rozdania Nagród Nobla w 2014 roku jest obłędna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziewczyny czy któraś z was albo czytelników nie chciałaby zalozyc bloga o Letizi? Bo ona jest wspaniała i ciężko pracująca królowa, a nie ma nawet aktualnego bloga na jej temat :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na blogu niedługo wszystko wróci do normy.

   Usuń
  2. Przejmujesz bloga Asiu? ?!

   Usuń
  3. Nie, Ania dzisiaj wraca, wieczorem pojawi sie notka, a w przeciągu tygodnia nadrobienie wszystkich zaległości :)

   Usuń
 6. super post, wspaniale było sobie to przypomnieć :)

  zapraszam na mój blog: blogowaniezk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne podsumowanie ! Fajnie jest sobie to wszystko przypomnieć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super podsumowanie :) Faktycznie, w ciągu tych 2 lat działo się bardzo dużo :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak dla mnie narodziny Charlotte były najbardziej emocjonującym wydarzeniem,a ślub CP &Sofii najpiękniejszym,ale rzeczywiście trudno wybrać.
  Ważne,żeby wasz blog przeżył jeszcze piękniejsze !

  OdpowiedzUsuń
 10. Swietnie bylo sobie wszytko przypomnieć!
  Ps dziewczyny ile się średnio czeka na list do Willa i Kate bez okazji ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna notka, fajnie sobie przypomnieć te wszystkie wydarzenia. Byłam oczarowana większością z nich. Jednak na największe uznanie zasługuje chyba jubileusz Królowej Elżbiety II.

  Co do stylizacji bliższy jest mi ranking Marty. Chociaż sama dorzuciłabym jeszcze kilka kreacji. Top 5- cięzko byłoby mi wyłonić.

  OdpowiedzUsuń
 12. Top 5 Gabrysi - tylko stylizacja Mary i może ostatecznie też Kate to moje typy. Suknia Maximy - choć do niej pasuje, to przesadziła, bowiem nie ona miała być gwiazdą dnia. Suknia Victorii z rozdania Nagród Nobla to koszmar, choć Sisi uwielbiałam a suknia jest w jej stylu, to Victoria wyglądała jak beza a ponadto nie ona powinna być w centrum uwagi.

  Co do narodzin to na pewno nie wybrałam narodzin Charlotte, a narodziny Alexandra :)

  Niby nie powinna się mówić o smutnych wydarzeniach skoro świętujecie, ale można by jeszcze dodać niespodziewana śmierć, czy coś w tym stylu.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.