czwartek, 27 października 2016

Zmarł książę Mikasa...

Ostatnio radosne wieści przeplatają się z tymi tragicznymi. Dziś zostaliśmy poinformowani o śmierci Takahito, księcia Mikasa. Przyczyną jego śmierci było zatrzymanie akcji serca.

imperialfamilyjapan.wordpress.com
Książę Mikasa, najmłodszy brat cesarza Hirohito i stryj obecnego cesarza Akihito, był najstarszym żyjącym royalsem na świecie - w grudniu ubiegłego roku skonczył 100 lat. W grudniu 2004 po śmierci księżnej Takamatsu stał się najdłużej żyjącym członkiem japońskiej rodziny cesarskiej. Urodził się jako czwarty, najmłodszy syn cesarza Taishō i cesarzowej Teimei.

Od dawna miał problemy z sercem, a w maju tego roku dodatkowo doznał ostrego zapalenia płuc. Jego stan najgle się pogorszył i zmarł dzisiejszego ranka, o godzinie 8:34, zaledwie kilka dni po 75. rocznicy ślubu z Yuriko Takagi, księżną Mikasa. Doczekali się pięciorga dzieci, z których wciąż żyją dwie córki; oraz dziewięciorga wnucząt. Książę znajdował się na 5. miejscu w linii sukcesji do japońskiego tronu. Obecnie jest już tylko czterech wciąż żyjących męskich członków rodziny cesarskiej, którzy mogliby w przyszłości objąć tron.

Data pogrzebu nie została jeszcze ogłoszona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.