czwartek, 20 października 2016

Sapphire Goat Tiara


Czy pamiętacie tiarę królowej Geraldine, którą opisywałam  przy okazji ślubu Elii i Leki? 

pinterest.com

Otóż, jak się okazało po bliższym przyjrzeniu się zdjęciom z uroczystości, księżna wcale nie miała na głowie właśnie tej tiary!


 Elia wybrała na tę okazję inny diadem, także należący wcześniej do zmarłej królowej - Sapphire Goat Tiara albo Queen Geraldine's Sapphire and Diamond Tiara (te dwie nazwy są używane zamiennie). Jak sama nazwa wskazuje, tutaj także mamy do czynienia z motywem kozy, o którym pisałam już przy poprzednim klejnocie.

pinterest.com

Tiara składa się z diamentowej, półokrągłej podstawy, na której umieszczony został hełm z głową kozy - symbolem króla Zoga I. Hełm otacza diamentowy łuk z kwiatami z szafiru. 

pinterest.com

Sapphire Goat tiara ma dosyć krótką historię. Królowa Geraldine pojawiła się w niej po raz pierwszy na ślubie rodziców księcia Leki w 1975 roku. Prawdopodobnie tiara, jak i dołączona do niej biżuteria została stworzona jako zamiennik dla większości biżuterii królowej, która została sprzedana w 1960. Nie wiemy jednak, kto jest jej twórcą. Później diadem nosiła także matka Leki, królowa Susan (m.in. w latach '80 podczas pozowania do oficjalnego zdjęcia).

pinterest.com

Razem z tiarą został stworzony komplet biżuterii - naszyjnik, bransoleta, broszka oraz pierścionek. Niestety, obecnie w skarbcu rodziny królewskiej znajduje się jedynie diadem, reszta klejnotów została sprzedana w latach '80. Zdjęcie możecie zobaczyć tutaj

oranews.tv

imageupper.com

6 komentarzy:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.