sobota, 27 lutego 2016

Audiencje, nowe informacje na temat ślubu Alix de Ligne+ więcej


Szwecja


Księżna Sofia przyjęła wczoraj na audiencji Mårtena Schultza i Anglę Eklund z Juridik Institutet, aby porozmawiać o problemie nękania w internecie, również w aspekcie prawnym.

blog_real.blogs.sapo.pt


Wielka Brytania


Królowa Elizabeth II przyjęła na prywatnej audiencji w Pałacu Buckingham Wysokiego Komisarza ds. Granady.

blog_real.blogs.sapo.pt


Hrabia Edward odwiedził wczoraj City Football Academy w Manchesterze, aby przyjrzeć się, jak program sponsorowany przez Nagrodę Księcia Edynburga sprawdza się praktyce.

mcfc.co.uk
 
mcfc.co.uk

 
blog_real.blogs.sapo.pt

Holandia


Król Willem-Alexander uczestniczył w upamiętnieniu strajku lutowego, który miał miejsce 75 lat temu w Amsterdamie. Był to pierwszy protest na tak dużą skalę przeciwko okupacji niemieckiej. Wzięło w nim udział czterystu dwudziestu żydowskich mężczyzn, którzy sprzeciwiali się prześladowaniu Żydów w Europie.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

Belgia, Brazylia


Wczoraj Książę Lorenz spotkał się z laureatami nagrody Belgian Heritage Award 2015. Spotkanie odbyło się w Pałacu Egmont w Brukseli.

blog_real.blogs.sapo.pt


Księżniczka Alix de Ligne zdradziła, że na projektanta swojej sukni ślubnej wybrała Geralda Wateleta. Belg jest bardzo popularnym projektantem wśród belgijskich arystokratek.
Poniżej Isabella Orsini (żona Księcia Edouarda de Ligne- krewnego Alix) w sukni ślubnej projektu Wateleta, wzorowanej na sukni Księżnej Kate.

pinterest.com

Alix powiedziała również, że po ślubie dalej będzie mieszkać z mężem w Brazylii.

Hiszpania


Wczoraj Król Felipe VI udzielił audiencji drużynie koszykarskiej Real Madryt, którzy wygrali 80-tą edycję Pucharu Króla.


blog_real.blogs.sapo.pt
 
blog_real.blogs.sapo.ptZ kolei Iñaki Urdangarín zeznawał wczoraj w swoimi procesie dotyczącym afery korupcyjnej. Na większość pytań odpowiedział: Nie wiem, Nie przypominam sobie, Tak sądzę. Pamiętał jednak, że biuro nieruchomości Aizoon, którego wraz z żoną był właścicielem, zatrudniała pracowników widmo. Zeznał również, że nie ma nic wspólnego z wyprowadzaniem pieniędzy z fundacji Nóos.
Następna rozprawa ma się odbyć w środę.

elpais.com
Monako


Księżna Charlene odwiedziła wczoraj przedszkole Ecole des Carmes w Monako. Rozdała dzieciom prezenty, a następnie bawiła się razem z nimi na placu zabaw.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com
Jordania


Książę Ali (przyrodni brat Króla Abdullaha II) po raz kolejny przegrał w wyborach na prezesa FIFA. Wybory odbyły się w Zurychu, a zwycięzcą okazał się Gianni Infantino. O fotel prezesa ubiegał się także bahrajński szejk, Salman.
Jordański Książę podziękował wszystkim za wsparcie i pogratulował zwycięzcy.

reuters.com
***
Zajrzyjcie tu jeszcze, bo pojawi się kolejna notka z serii Sobota z monarchią.

  

blog_real.blogs.sapo.pt, theroyalforums.com

5 komentarzy:

 1. Trochę mnie to dziwi, że Alix już teraz zdradziła nazwisko projektanta, ale widocznie tak wolała. Liczę na równie piękną albo jeszcze piękniejszą suknię co Isabella Orsini.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I miejmy nadzieję, że nie będzie to kopia sukni Kate, która nie zachwycała, a coś oryginalnego.

   Usuń
  2. Wszystko to kwestia gustu. Najważniejsze, by suknia podobała się Alix.:)

   Usuń
  3. Dokładnie. W końcu to nie my mamy mieć ją na sobie w tym dniu :) Ważne, żeby panna młoda dobrze się w niej czuła

   Usuń
 2. Z tego co pamiętam to I. Orsini brała wcześniej ślub niż Kate i William :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.