wtorek, 23 lutego 2016

Gdzie jest Książę Hanoweru?+ dzisiejsze wydarzenia i rocznice

Niemiecki magazyn Bunte poszukuje Księcia Ernsta Augusta V z Hanoweru. Mąż Księżniczki Caroline nie był widziany publicznie od października 2014r. Wg. gazety zniknął on zaraz po zerwaniu ze swoją dziewczyną, Simoną (rumuńską prostytutką).

theroyalforums.com


Ernst opuścił wiele ważnych rodzinnych wydarzeń, które miały miejsce w tym roku. Nie pojawił się na pogrzebie Księżnej Eiliki zu Leiningen- zastąpili go synowie.

gettyimages.com

Zdaniem Bunte Książę prawdopodobnie przebywa obecnie w rodzinnej posiadłości w austriackim Grünau i przechodzi... depresję. Na zły stan psychiczny miało się złożyć nie tylko zerwanie z dziewczyną, ale również niedawna śmierć przyjaciela, Larsa Korschena.

Książę z byłą dziewczyną/ pinterest.com

Nie wiadomo czy doniesienia prasy są prawdziwe. Faktem jest jednak, że obecnie najstarszy syn Księcia, Ernst August VI, przejął większość obowiązków ojca.Królowa Elizabeth II przyjechała dzisiaj budowę nowej linii metra na Bond Street w Londynie. Linia, która będzie łączyć wschodnie, zachodnie i centralne części Londynu, od Reading poprzez Heathrow i Shenfield, została nazwana imieniem monarchini.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

Oficjalne otwarcie ma nastąpić w roku 2018.

blog_real.blogs.sapo.ptZ kolei Księżniczka Anne przybyła dzisiaj do Belgii. Wizyta jest związana z pełnieniem przez nią funkcji pułkownika oddziałów konnych The Blues and Royals.

blog_real.blogs.sapo.pt

Księżniczka uczestniczyła w uroczystym opuszczeniu sztandarów w Kościele St. George's Memorial w Ypres.

blog_real.blogs.sapo.ptKról Carl XVI Gustaf uczestniczył w 50-tej rocznicy SIPRI (Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem). Monarcha wygłosił przemówienie.

blog_real.blogs.sapo.ptKrólowa Mathilde odwiedziła dzisiaj Uniwersytet w Hasselt, aby zasięgnąć wiedzy na temat Międzyuczelnianej Flamandzkiej Rady Rozwoju Uczelnianego. Królowa miała okazję porozmawiać m.in. ze ze studentami będącymi częścią inicjatywy.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.ptKrólowa Rania uczestniczyła w otwarciu Global's Women Forum w Dubaju. Wygłosiła przemówienie, a także wręczyła Księciu Fazzie z Dubaju Medal of Honor for Women, przyznawany za zasługi w działaniu na rzecz wzrostu autorytetu kobiet w krajach arabskich.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

Książę Fazza jest Następcą Tronu Dubaju i niejako przybranym siostrzeńcem Rani. Księżniczka Haya (szwagierka Królowej) jest macochą Księcia, jako jedna z sześciu żon jego ojca.

blog_real.blogs.sapo.pt


Z okazji dzisiejszych urodzin Księżniczki Estelle i Księcia Naruhito, Szwedzki Dwór Królewski i Pałac Cesarski opublikowali nowe zdjęcia solenizantów.

therealmyroyals.com


therealmyroyals.com

Sukienka Księżniczki pochodzi od Marie-Chantal.

threalmyroyals.com


Japoński Następca Tronu świętuje dzisiaj pięćdziesiąte szóste urodziny.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt


Również z okazji zbliżających się 70-tych urodzin Króla Carla XVI Gustafa i 40-tej rocznicy jego ślubu z Królową Silvią Pałac opublikował nowe znaczki.

therealmyroyals.com


Estelle na zdjęciach ponownie ma na sobie sukienkę projektu Marie-Chantal.

therealmyroyals.com


theroyalforums.com, blog_real.blogs.sapo.pt

18 komentarzy:

 1. Szejk Dubaju czyli ojciec księcia Fazzy nie posiada przypadkiem tylko dwóch żona Matki Fazzy i księżniczki Hayi.

  A księżna Maria Chantal ma piękne projekty muszę je przejżeć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Oprócz nich ma jeszcze trzy nieznane z imienia żony: Niemkę, Libankę I Marokankę I jeszcze taka młodziutka dosyć żonę, z która ma tylko jedna córeczkę,,ale teraz nie pamiętam jej imienia I narodowości. Musiałabym to sprawdzić.

   Usuń
  2. Znalazłam- nazywa się Zoe Grigorakos i ma nawet konto na Twitterze :o

   Usuń
  3. To chyba Greczynka, nie?
   On się z nią "ożenił" już po ślubie z Hayą?
   Szkoda mi jej, bo nie dosyć, że starszy i to sporo, to jest jedną z wielu a nie jedyną.

   Usuń
  4. Możliwe ;) Wiadomo tylko kiedy Mohammed poślubił pierwsza żonę I Hayę. Pozostałe żony sa nieoficjalne, ale należa do haremu. Córka Mohammeda i Zoe urodziła się w 1994

   Usuń
  5. Nie wiem jak pozostałe żony, ale Haya mówiła w jednym wywiadzie, że taki model jest dla niej czymś naturalnym, bo (uwaga- tu doznałam szoku I do dzisiaj nie mogę z niego wyjść) jej ojciec ożenił się z jej matka majac już inna żonę. Może znajdę ten wywiad to go dodam w poście.

   Usuń
  6. Byłoby fajnie! Będę czekać.

   Usuń
 2. Zdjęcia Naruhito i jego rodziny są takie niedzisiejsze, sztywne, żal mi ich że żyją w więzieniu konwenansów i sztywnych reguł od których nie ma ucieczki.
  Jak patrzę na zajęcia królowej Elżbiety i księżniczki Anny to mam wrażenie że ta pierwsza prezentuje się lepiej od własnej córki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo to, miło widzieć wreszcie Masako uśmiechniętą.

   Usuń
 3. Może mogłabyś czasem napisać coś o rodzinie książęcej z Monako, wprawdzie jest blog o Charlene ale informacji o całej reszcie praktycznie na polskich stronach nigdzie nie ma?

  OdpowiedzUsuń
 4. Długo kazałaś czekać na dzisiejszą notkę :P
  Królowa Rania wręczając medal była bardzo ładnie ubrana, spodobała mi się spónica. Estelle- kocham tą dziecinę- jak widzę jej zdjęcia humor mi się poprawia, bo uśmiecham się pod nosem. Królowa Elżbieta nijako prezentowała się w tym fiolecie. Zdjęcia z Japonii faktycznie wyglądają na nie z tej epoki. Jestem ciekawa czy można do nich napisać list. W tamtym roku chciałam wysłać życzenia urodzinowe dla Aiko (ur.01.12)ale nie mogłam znależć adresu. A naszukałam się sporo...
  Może Ty mogłabyś pomóc?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już też chyba wszędzie szukałam adresu do nich. Stronę internetową przeglądnęłam całą wzdłuż i wszerz i nic :-/

   Usuń
  2. Dokładnie, nigdzie nie ma adresu. Może w ambasadzie będą wiedzieli.

   Usuń
 5. Wiesz może z czym dokładnie związane było załamanie nerwowe Masako? Czy to dlatego że nie urodziła męskiego potomka czy nie potrafiła odnaleźć się w nowej roli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miała już drobne problemy jeszcze przed ślubem. W końcu zanim poślubiła Naruhito była pełną życia, niezależną kobietą, a jak wiemy Japońska Rodzina Cesarska jest bardzo sztywna i właściwie nie pozwala na jakąkolwiek indywidualność i choćby odrobinę wolności i lekkiego wyłamania się od zasad (Masako chciała np. dalej pracować w dyplomacji nawet po ślubie, mąż obiecał jej, że to załatwi, ale Agencja Cesarska kategorycznie jej tego zakazała). Później jej problemy znacznie się nasiliły: początkowo z powodu tego, że w ogóle nie dała Naruhito jakiegokolwiek potomka. W pierwszą ciążę zaszła 4 lata po ślubie, ale ją poroniła. Aiko urodziła 8 lat po ślubie i oczywiście też było źle, bo chociaż w końcu udało jej się donosić ciążę i urodzić zdrowe dziecko, to nie było ono jednak chłopcem. Wtedy publicznie wypowiadano się o tym, że Masako nie nadaje się na cesarzową i matkę następcy tronu. To ją całkowicie załamało, publicznie zrezygnowała ze swoich obowiązków i oficjalnie przeszła załamanie nerwowe. Ale te problemy zaczęły się dużo wcześniej, jeszcze przed ślubem. Myślę, że sytuacja z dzieckiem już po prostu ją wtedy dobiła, że faktycznie jej problemów nie dało się już ukryć przed światem. Od jakiegoś roku dopiero można mówić, że Masako wraca do swoich obowiązków i naprawdę świetnie jej idzie, jak na to co przeszła :)

   Usuń
 6. świetnie,że piszesz o europejskich monarchiach,bo jest ciekawiej,a zresztą na innych blogach nie ma informacji o wyjściach Anny,Carla Gustava czy właśnie o członkach monakijskiej rodziny oprócz Charlene.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdałam sobie sprawę, że masz teraz szerokie pole do popisu, ponieważ o wielu osobach np. Królowej Małgorzacie nigdzie poczytać nie można na polskich blogach.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.