piątek, 26 lutego 2016

Nowości z Monako+ więcej

Charlotte Casiraghi i jej chłopak, Lamberto Sanfelice, zostali zauważeni w Rzymie. Lamberto odwoził akurat Charlotte na lotnisko.

blog_real.blogs.sapo.pt



Beatrice Borromeo została sfotografowana, kiedy opuszczała szpital La Madonnina w Mediolanie. Wg. doniesień prasy uległa ona wypadkowi samochodowemu. Nie wiadomo jak poważny był ów wypadek, ale wnosząc po zdjęciu, Beatrice na pewno nie wyszła z niego bez szwanku.

blog_real.blogs.sapo.pt

Pierre czekał na żonę w samochodzie.

blog_real.blogs.sapo.pt


blog_real.blogs.sapo.pt



Z kolei Królowa Silvia została sfotografowana z obsadą Mamma Mia! The party w Sztokholmie.

facebook.com



Księżna Rosario uczestniczyła wczoraj w wystawie ARCO (Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej) w Madrycie.

blog_real.blogs.sapo.pt



Wczoraj Król Abudullah II  i Książę Hussein spotkali się z Prezydentem Barackiem Obamą. Panowie rozmawiali o konieczności podjęcia globalnych wysiłków na rzecz walki z terroryzmem i ekstremizmem na Bliskim Wschodzie i całym świecie.

jordanianroyals.tumblr.com

jordanianroyals.tumblr.com

jordanianroyals.tumblr.com

Następnie odbyła się konferencja, na której rozmowy dotyczyły także sytuacji w Syrii i podjęcia wysiłków zmierzających do zawarcia pokoju pomiędzy Izraelem a Palestyną.

jordanianroyals.tumblr.com

jordanianroyals.tumblr.com


Jako że zbliżamy się już coraz bliżej do narodzin drugiego dziecka Księżniczki Victorii i Księcia Daniela, pojawia się bardzo dużo spekulacji co do księstwa jakie dostanie nowy książę lub księżniczka.

svenskdam.se

Jest aż 18 możliwości, ale najczęściej mówi się o: 
 • Västerbotten- ostatnim księciem był ojciec Carla XVI Gustafa, Gustaf Adolf
 • Halland- ostatnim księciem był Książę Bertil, ukochany wujek Króla
 • Södermanland- tytuł księcia tej prowincji nosiła do tej pory największa liczba szwedzkich książąt (dokładnie ośmiu)
 • Olandia- gdzie Rodzina Królewska często spędza wakacje
 • Dalarna- ostatnim księciem był Książę Carl Johan, wujek Carla XVI Gustafa (podobno Księżniczka Victoria obiecała mu kiedyś, że jeśli będzie miała syna nazwie go właśnie Carl Johan, choć częściej mówi się, że tą prowincję "dostanie" dziecko Carla Philipa i Sofii)

Jeśli chodzi o pozostałe regiony, to w Szwedzkiej Rodzinie Królewskiej byli już książęta i księżne: Dalsland, Närke, Skania, Smalandia, Uppsala i Västmanland. Z kolei: Blekinge, Bohuslän, Härjedalen, Laponia, Medelpad i Norrbotten nie zostały jeszcze nigdy użyte.

A Wy jak sądzicie? Jaką prowincję dostanie dziecko Victorii i Daniela? Będzie to coś nowego, czy sentymentalnego?



blog_real.blogs.sapo.pt, theroyalforums.com

13 komentarzy:

 1. Ciekawe, dlaczego zdarzył się ten wypadek, co się stało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do prowincji to może Jamtland, Sodermanland, Norrbotten lub Skane ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem od początku jestem za Olandią ;)

   Usuń
  2. Ja uważam , że dziecko Vic -Olandia, a Sofii i CP jakiś jeszcze dotąd nie użyte księstwo :)

   Usuń
 3. Myślę że mieszkańcom księstwa które nie miały nigdy swojego księcia miło by się zrobiły gdyby dziecko Victorii lub Sofii dostało ich prowincje

  OdpowiedzUsuń
 4. Olandia lub Halland jeśli będą kierować się względami sentymentalnymi,a jak nie to coś nowego.A Dalarna zostawią dla dziecka Carla Philipa i Sofii.

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo dobre posunięcie z tą zmianą pisania i przedstawiania notek - bardzo to przejrzyste, konkretne, treściwe - jest to szybki przegląd ale zapada w pamięć tak pokazany

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja spodziewałam się, że jak napisalas, że będziesz pisać o wszystkich, a także o wyjściach to tak będzie. A tutaj nic o ostatnim wyjściu Letizii, Matyldy, Victorii czy Sofii. Troszkę to dziwne. Poza tym mogłabyś jakoś pisać krajami bo wszystko pomieszane jest, jest o królowej Silvii, potem inną RK i Victoria podobnie było pod postem chyba z wczoraj, Kate inną RK i Camila.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałam, że będę pisać o wszystkich, ale nigdzie słowem nie było napisane, że będzie każde wyjście. Czasem jest to po prostu fizycznie nie możliwe. Nie jestem w stanie codziennie publikować postów. Jeżeli postu nie było w czwartek, to żeby jakoś szybko nadrobić zaległości pojawiły się te wyjścia/ wydarzenia, o których nie było na innych blogach. Post byłby bardzo długi, gdybym nadrabiając pisała o wszystkich wyjściach z czwartku i piątku. Oczywiście najczęściej będzie tak, że będą wszystkie wyjścia z danego dnia, ale czasem zdarzy się taki szybki przegląd tego, czego jeszcze nie dostaliście na innych blogach. Co do tego pomieszania, to od teraz będzie to wszystko mam nadzieję przejrzyście uporządkowane :)

   Usuń
 7. Beatrice mimo tych kul wygląda świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziecko Vic i Daniela- Olandia.
  A Carla Philipa i Sofii zdecydowanie Dalarna ;*

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.