poniedziałek, 1 lutego 2016

Powrót do przeszłości, czyli nowe zdjęcie z Bhutanu

Trzeba przyznać, że najnowsze zdjęcie Bhutańskiej Rodziny Królewskiej jest dosyć nietypowe. Zapewne większość spodziewała się kolejnego zdjęcia Pary Królewskiej w pięknej scenerii, ale tym razem jest to coś innego.

yellow.bt


Nowa fotografia to powrót to przeszłości. Widzimy na niej (od lewej): Króla Jigme Khesara Namgyela w dzieciństwie, Królową Jetsun Pemę jako małą dziewczynkę (jest to pierwsze udostępnione zdjęcie Królowej z czasów dzieciństwa) i młodego Króla Jigme Singye.
Zdjęcie można pobrać w dowolnym rozmiarze TUTAJ.

Jak będzie wyglądał ten miesiąc dla Bhutanu? Od 9 lutego będzie obchodzony początek Tybetańskiego Nowego Roku (rok 2016 będzie rokiem Ognistej Małpy). Z kolei 21 lutego Król Jigme Khesar Namgyel skończy 36 lat. Poza tym poddani z niecierpliwością oczekują narodzin nowego Księcia.


yellow.bt

12 komentarzy:

 1. I pomyśleć, że już za miesiąc o tej porze, zobaczymy zdjęcie pary królewskiej prawdopodobnie z nowym członkiem rodziny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe. Zależy od tego, kiedy się urodzi, bo jeśli pod koniec miesiąca to mogą dodać np. pierwsze zdjęcie Jigme ze swoim ojcem w ramach takiego flashbacku. Ale jeśli np. w połowie miesiąca, to powinni dać radę pstryknąć zdjęcie całej trójce :)

   Usuń
 2. Przyszło mi do głowy że w każdym miesiącu mogłabyś robić ranking na zdjęcie miesiąca lub podsumowanie każdego miesiąca (to przydałoby się na koniec roku bo wystarczyłoby połączyć wszystkie miesiące i byłoby gotowe podsumowanie roku) albo 1 dnia każdego miesiąca mogłabyś robić takie kalendarium co nas czeka w danym miesiącu jakie rocznice i uroczystości. To moje luźne propozycje może coś Cię zainspiruje i wprowadzisz na swoim blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o zdjęcie miesiąca, to muszę się nad tym zastanowić. Jest już gif miesiąca i szukanie materiałów na niego jest czasem bardzo pracochłonne. Podejrzewam, że ze zdjęciami może być podobnie (pewnie nie będę mogła się zdecydować, które są warte umieszczenia w notce :)).
   Co do podsumowania roku, to już jest w wersji roboczej, którą regularnie uaktualniam, żeby mnie zima nie zastała w Sylwestra ;)
   Co do wydarzeń czekających nas w danym miesiącu, to myślę, że to dobry pomysł, aczkolwiek wiele rzeczy będzie się powtarzało z "Najważniejszych wydarzeń roku", które są na lewym pasku bocznym.
   Bardzo dziękuję Ci za te propozycje. Na pewno je rozważę jeszcze na spokojnie :)
   Ze swojej strony (tak jak już zapowiadałam miesiąc temu)mogę potwierdzić, że jak tylko skończy się sesja egzaminacyjna na blogu zajdą poważne zmiany pod względem jego tematyki i organizacji ;)

   Usuń
  2. A kiedy kończysz sesję?

   Usuń
  3. Tylko doprecyzuję że zdjęcie miesiąca musiałoby być zrobione w danym miesiącu bo chyba gif miesiąca tego warunku nie musi spełniać. Pozdrawiam

   Usuń
  4. To zmienia postać rzeczy :) Również pozdrawiam.

   Usuń
 3. Bardzo fajny pomysł, choć jak dla mnie kolor szary jest dość smutny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam, że zaczęły się też specjalne msze za przyszłego księcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kilka dni temu rozpoczęły się modlitwy w intencji Księcia i bezpiecznego porodu.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.