poniedziałek, 23 marca 2015

Holenderska Rodzina Królewska obchodzi Narodowy Dzień Wolontariatu


Po pracowitych wizytach w Danii i Niemczech można było pomyśleć, że Willem-Alexander i Máxima zrobią sobie jakąś krótką przerwę, ale nic bardziej mylnego.
Wczesnym sobotnim rankiem para przebrała się w robocze ubrania i wyposażyła się w wałki do malowania. Wszystko po to, aby pomóc odświeżyć centrum kultury w miasteczku Tricht. Para Królewska pracowała wytrwale wraz z wolontariuszami.
W Holandii jest to tradycja związana z Narodowym Dniem Wolontariatu "NLdoet", organizowanym przez Orange Fund. Rodzina Królewska co roku bierze udział w najważniejszych pracach wolontariatu.


Królowa Máxima ubrała się z tej okazji dosyć swobodnie: biały t-shirt z emblematem "NLdoet" i dżinsy. Jednym elementem jej ubioru, który wskazywał, że różni się nieco od pozostałych wolontariuszy były buty na wysokim obcasie (jak zawsze zresztą).
Królowa była bardzo zajęta malowaniem ścian wałkiem, podczas gdy jej mąż skupił się na podłodze. Oboje wydawali się być bardzo zadowoleni z czasu spędzonego na renowacji. Máxima ubrudziła nawet twarz farbą, co bardzo ją rozbawiło.


Swobodny ubiór pary różnił się diametralnie od tego, w którym zaprezentowali się poprzedniego wieczoru na finałowym koncercie dyrygenta Marissa Jansonsa z Royal Concertgebouw Orchestra w Amsterdamie. Máxima miała na sobie świecącą czarną sukienkę i pelerynkę (chyba nie muszę dodawać z jakiego domu mody pochodzi ów zestaw ;)).Z kolei w piątek, w związku z "NLdoet", Księżniczka Beatrix sprzątała szklarnię w domu opieki Norschoten w Barneveld. Towarzyszyli jej siostrzeńcy, Książę Bernhard i Książę Floris oraz ich żony, Księżna Annette i Księżna Aimée.Księżna Annette


Książę Floris

Księżna Aimée

Książę Floris i Książę Bernhard


12 komentarzy:

 1. Maxima odmalowuje centrum kultury,a Kate na zakupach w zarze :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha trafiłaś w sedno!!! (pomijam, że Kate jest obecnie w ciąży, ale czy ktoś kiedyś widział by imała się jakąś pracą? :) )

   Maxima bez makijażu... ;) Mogła chociaż włosy związać.

   Usuń
  2. Bez makijażu? Na którym zdjęciu?;) Ale w tym swobodnym stroju wygląda uroczo.:)

   Usuń
  3. Na pierwszym, ale jak tak patrzę to rzeczywiście jakiś podkład i puder jest na pewno ;)

   Usuń
  4. Dla mnie wygląda jakby była trochę niewyspana lub zmęczona? :)

   Usuń
 2. Oczekuje na odpisanie maila.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam wieczorem problemy ze skrzynką mailową. Prosiłabym o ponowne przesłanie wiadomości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak większość Polaków ;) Jeśli masz internet tp/orange ;)

   Usuń
  2. Mam upc ;) Problem był związany z tym, że przesyłałam przyjaciółce baaardzo duży plik- tak duży, że się wszystko pozawieszało :P

   Usuń
 4. Katarzyna Marcja Mac25 marca 2015 10:10

  Maxima z tym swoim cudownym uśmiechem zaraża wszystkich entuzjazmem

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie napisany wpis. Czekam na wiele więcej

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.