środa, 4 marca 2015

Mathilde na konferencji dotyczącej eboli+ Guillaume i Stéphanie w ZEA


Wczoraj w Pałacu Egmont odbyła się konferencja na temat eboli, zorganizowana przez Unię Europejską. Pojawiła się na niej również Królowa Mathilde, która od tygodnia jest kontuzjowana. Belgijska królowa upadła (prawdopodobnie na nartach, podczas tegorocznych ferii) i musi chodzić o kulach.
"Epidemia eboli, która ogarnęła zachodnią Afrykę tak niespodziewanie, miała tragiczny wpływ na nasze życia i sytuację materialną milionów ludzi w tym regionie. Rodziny zostały rozdzielone, dzieci osierocone, społeczności musiały zmierzyć się z nową, straszną plagą. Spowodowało to głębokie problemy w sferze socjalnej i ekonomicznej, nie tylko w dotkniętych ebolą krajach, ale również w sąsiednich państwach", mówiła Mathilde podczas swojego przemówienia.


Królowa miała na sobie ołówkową spódnicę i żółtą bluzkę. Od czasu przyjazdu na miejsce miała ze sobą kule, które zamieniła później na wózek inwalidzki prawdopodobnie, aby nie nadwyrężać zbytnio siebie, ani kolana.


Wczorajsza konferencja skupiała się przede wszystkim na trzech krajach zachodniej Afryki: Gwinei, Sierra Leone i Liberii. W sumie zanotowano ponad 22 500 przypadków zachorowań na ebolę, a 9 000 osób zmarło.


 ***Dziedziczny Wielki Książę Guillaume i Dziedziczna Wielka Księżna Stéphanie odbywają właśnie oficjalną podróż na Bliski Wschód związaną z tematem finansów. Ich pierwszym "przystankiem" są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Parze towarzyszy również luksemburski Minister Finansów, Pierre Gramegna.


Po przybyciu do Dubaju para została przywitana przez Szejka Hamdana bin Rashida Al Maktoum (który jest zastępcą Szejka Mohammeda i ministrem finansów ZEA). Później spotkali się oni z Ministrem Stanu do Spraw Finansowych, Obaid'em Humaid'em Al Tayer.


Guillaume i Stéphanie uczestniczyli następnie w seminarium pt. "Dubaj i Luksemburg: Partnerstwo, by Przynieść Ci Globalne Korzyści", w którym przedstawiono Luksemburg jako wiodącego partnera finansowego państw islamskich.


Od 4 do 5 marca para będzie przebywać w Katarze.


***

Swoje dwudzieste trzecie urodziny świętuje dzisiaj Jazmin Grimaldi, najstarsza córka Księcia Alberta II. Więcej o Jaz możecie przeczytać tutaj.

5 komentarzy:

 1. Katarzyna Marcja Mac4 marca 2015 15:20

  moim zdaniem Mathilde wygląda bardzo elegancko.Fakt że pomimo kontuzji wzięła udział w tak ważny spotkaniu pokazuje jej duże zaangażowanie w działalnosc charytatywną.świetny materiał

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem pasuje Mathilde ta żółta bluzka. Szkoda, ż nie widać lepiej Stephanie na tych zdjęciach. Ma ciekawy szal.

  OdpowiedzUsuń
 3. Stephanie wygląda fatalnie... rozumiem jej skromność, nie przywiązywanie wagi do ubrań, ale... coś mi nie gra. Nie uczesana, w wyciągniętych ciuchach. Kraj arabski, inna kultura, ale nawet Maxima ubrała się kiedyś po swojemu i tylko nakryła głowę. A tu choć Stephanie ma swój "styl" to wygląda nie jak księżna tylko jak jakaś biedaczka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też nie podoba się ta stylizacja. Stephanie dosyć często nosi takie ubrania bez wyrazu

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.