sobota, 22 listopada 2014

Hiszpanie pożegnali Doñę Cayetanę


Wczoraj odbył się pogrzeb Księżnej Alby. Trumna z ciałem arystokratki została wniesiona do Katedry w Sewilli przez jej wnuków i odprowadzona przez dzieci, wnuczki i męża. Felipe i Letizię reprezentowała Infantka Elena, która wydawała się równie przybita pogrzebem, co rodzina zmarłej.
Elena siedziała osobno, z racji swojego statusu

Rodzina Księżnej***

Jeszcze dziś pojawi się kolejny post z serii "Królewskie suknie ślubne", żeby Was tak już nie dołować tymi pogrzebami. A jutro postaram się już przygotować normalną notkę.

8 komentarzy:

 1. A ja mam pytanie na temat zdjęcia nagłówkowego: Tam chyba nie ma przedstawicieli wszystkich rodzin królewskich w Europie? Bo ja nie widzę nikogo z Monako i Liechtanisteinu. Dlaczego nikt z tych krajów nie przybył?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Monako był Albert, a z Liechtensteinu Alois i Sophie. Albert nie jest na zdjęciu, bo nie jest Następcą Tronu, osiągnął najwyższy szczebel władzy w swoim kraju, a nie takie było założenie tego zdjęcia :) Nie wiem czemu nie ma na nim jednak Aloisa i Sophie. Możliwe, że przyjechali później, albo po prostu nie zaproszono ich do zdjęcia lub sami nie chcieli na nim być.
   Rodzina z Liechtensteinu nie integruje się z innymi monarchiami, a przedstawiciele monarchii, którzy są na zdjęciu głównym darzą się ogromną przyjaźnią :)

   Usuń
  2. OK dzięki :) teraz dopatrzyłam się że jeszcze nie ma nikogo z BRK ;) TU powinni być Charles i Camilla

   Usuń
  3. Mieli być, ale chyba nie dolecieli na czas z tego co pamiętam :)

   Usuń
 2. Pogrzeby są zawsze smutne. W tym przypadku najbardziej szkoda mi wdowca. Można nie wierzyć w prawdziwą miłość w takim wieku i do takiej kobiety, ale na pewno troszczył się i uszczęśliwił Księżną w ostatnich latach. Patrząc po zdjęciach strata musi być dla niego olbrzymia, bo zmienił się na twarzy prawie nie do poznania...

  OdpowiedzUsuń
 3. nie rozumiem, czemu Elena siedzi osobno? o jaki status chodzi??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest członkinią HRK, więc nie siedzi z resztą, mimo iż są to arystokraci, bo oni nie należą ściśle do rodziny.

   Usuń
 4. tez tego nie rozumie

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.