poniedziałek, 24 listopada 2014

Królewskie suknie ślubne- Norwegia


Harald & Sonja  
29 sierpnia 1968r. Długo wyczekiwana suknia Sonji została zrobiona przez sklep odzieżowy Oslo Molstad. Pod wieloma względami jest to typowy dla tamtych czasów model. Jedwabna suknia miała wiele struktur, ale była prosta. Do tego wysoki okrągły dekolt oraz spódnica w kształcie dzwonu i rękawy trzy czwarte.


 Haakon & Mette-Marit  
25 sierpnia 2001r. 

Suknia ślubna Mette-Marit uważana jest do dzisiaj za skromną. Zbyt skromną jak na przyszłą Królową, ale przecież Mette-Marit nigdy typową Księżną nie była. Suknię stworzył dla niej norweski projektant Ove Harder Finseth. I właśnie za tą szczerość i bezpośredniość podkreśloną strojem Norwedzy pokochali swoją przyszłą Królową. 


 Märtha & Ari  
24 maja 2002r.


Suknię zaprojektowała norweska projektantka Wenche Lyche. Jest także autorką wielu innych pamiętnych kreacji Märthy. Suknia ślubna jest w rzeczywistości podzielona na dwie części: płaszcz ozdobiony kryształkami Svarovskiego, który jest połączony z trenem, oraz suknia pod spodem. Płaszcz był noszony podczas ceremonii i zdjęto go potem na weselu.

 ***

Głosujecie jak zwykle w okienku po lewej ;)

11 komentarzy:

 1. co słychać u Cressidy bonas i księcia harrego? mają oni kogoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U Cressidy nie wiem. Ucichło o niej po zerwaniu z Harrym. Chodzą plotki, że Harry spotyka się z niejaką Jess Stone, ale nie znam szczegółów. Może na blogu Marty albo Crazy Music będą wiedzieć coś więcej, bo ja niestety gubię się w dziewczynach Harry'ego :p

   Usuń
  2. Cressida ma podobno zagrać w jakimś filmie. Nie wiem czy jest aktualnie z kimś. Natomiast Harry ma (lub miał) dziewczynę która się nazywa Camila Thurlow wolontariuszkę i miss Edynburga nazywana przez media "sobowtórem Kate" ale obecnie jest o nich cicho /Lena

   Usuń
  3. https://au.lifestyle.yahoo.com/new-idea/news/a/24867803/11-things-you-need-to-know-about-camilla-thurlow/ /Lena

   Usuń
  4. Widzę, że Lena jest bardziej obeznana w życiu prywatnym Harry'ego niż ja.
   Dziękuję za pomoc :D

   Usuń
  5. haha :D o Tej Joss Stone też słyszałam. Podobny byli razem ale dość szybko zerwali ;) Musę się upewnić u Marty ;)) /Lena

   Usuń
 2. Zagłosowałam na Mette-Marit, podobają mi się takie skromne suknie

  OdpowiedzUsuń
 3. Mette-Marit to moje osobiste top 5 wszystkich królewskich i książęcych sukien ślubnych. Suknia Królowej też jest bardzo, bardzo ładna i jestem zdziwiona, że jeszcze nikt na nią nie zagłosował;)) A Martha-Louise miała śliczną tiarę i kolczyki;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie się też podoba suknia Mette - Marit i wcale nie uważam, żeby była przesadnie skromna: owszem, nie wystawna, ale w sam raz :) Także suknia Sonji, choć dzisiaj uważana pewnie za zbyt prostą i zakrywającą zbyt wiele, wydaje mi się ładna.
  Na nie strój Marthy - Louise: ani płaszcz, ani suknia nie przypadły mi do gustu.

  alessandra

  OdpowiedzUsuń
 5. Najgorsza według mnie suknia Marthy a najlepsza Mette-Marit :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Suknia Marthy jest śliczna, tylko ten płaszcz ją szpeci. Pod spodem znajdowała się prosta biała sukienka z dekoltem :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.