niedziela, 14 maja 2023

Dwie nowe fotografie koronacyjne + księżna Kate na Eurowizji + więcej

 Kilka dni temu Pałac Buckingham opublikował dwa nowe zdjęcia z pokoronacyjnej sesji zdjęciowej autorstwa Hugo Burnanda. Do jednego z nich król Charles pozuje w towarzystwie swoich następców, księcia Walii i księcia George'a, natomiast do drugiego para królewska pozowała wspólnie ze swoimi paziami i towarzyszkami królowej.
Obie fotografie wykonał Hugo Burnand w czasie oficjalnej sesji zdjęciowej w Sali Tronowej Pałacu Buckingham. Na zdjęciu poniżej od lewej: Ralph Tollemache, lord Oliver Cholmondeley, Nicholas Barclay, książę George, Fiona Petty-Fitzmaurice, markiza Lansdowne, król Charles, królowa Camilla, Annabel Elliot (siostra królowej), Freddy Parker Bowles (wnuk królowej), Arthur Elliot (wnuk Annabel Elliot), Gus i Louis Lopes (wnukowie królowej).

****

9 maja król Charles wydał drugie i, wyjątkowo w tym roku, ostatnie Garden Party w ogrodach Pałacu Buckingham. Razem z królową Camillą przebywał w tym czasie w Sandringham, dlatego w jego imieniu gospodarzem przyjęcia był książę Walii William. Wzięli w nim udział także: księżna Walii, księżniczka Anne, książę i księżna Edynburga oraz książę i księżna Gloucester.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


****

Wczoraj w finale Eurowizji, którą w tym roku w imieniu Ukrainy zorganizowała Wielka Brytania w Liverpoolu, wzięła udział księżna Kate. Razem z ukraińskim zespołem Kalush, zwycięzcą ubiegłorocznej Eurowizji, wykonała na fortepianie instrumentalną wersję ich piosenki Stefania i tym samym otworzyła finał tegorocznego konkursu. Występ nagrano wcześniej w tym miesiącu - księżna na zamku Windsor, natomiast Kalush na stacji metra w Kijowie.
****

Książę i księżna Walii opublikowali zakulisowe nagranie podsumowujące koronacyjny weekend.


**** **** ****

W ostatnim czasie podano do wiadomości, że ślub księcia Husseina i Rajwy Al Saif, zaplanowany na 1 czerwca, odbędzie się w Pałacu Zahran. Po nim goście zostaną zaproszeni na przyjęcie weselne do Pałacu Al Husseniya znajdującego się naprzeciwko Meczetu króla Husseina bin Talala w Ammanie. Swoją obecność na ślubie potwierdziły już księżna Takamado Hisako i jej córka, księżniczka Tsuguko, z Japonii. Kilka dni przed ślubem, 22 maja, odbędzie się bankiet przedślubny wydany przez królową Ranię.2 komentarze:

  1. Świetna niespodzianka z występem księżnej Walii na Eurowizji :) piękne nowe zdjęcia z koronacji

    OdpowiedzUsuń
  2. Kate przy fortepianie zapiera dech w piersi.
    Czekałam na zdjęcia koronacyjne w takim składzie.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.