czwartek, 4 maja 2023

Wizyty państwowe w Estonii i Hiszpanii, Garden Party w Pałacu Buckingham + więcej

Monako 

1 maja Charlotte Casiraghi pojawiła się na Met Gala w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Embed from Getty Images


Jordania

2 maja królowa Rania razem z księżną Wijdan bint Fawwaz (byłą żoną księcia Alego bin Naifa i znaną jordańską artystką) otworzyła Wijdan Art Space nazwaną na cześć księżnej.


Belgia

4 maja król Philippe i królowa Mathilde złożyli wizytę regionalną we Flandrii Zachodniej. Na początek udali się do firmy wydawniczej Roularta w Roeselare, gdzie odwiedzili kilka redakcji i drukarnię, a następnie do remizy strażackiej "Post Belgiek" w Deerlijk, gdzie obejrzeli demonstrację ewakuacji i gaszenia pożaru.


Wielka Brytania

2 maja księżniczka Charlotte skończyła 8 lat. Z tej okazji opublikowano jej dwa nowe zdjęcia - jedno wykonane przez dumną mamę, natomiast drugie autorstwa Millie Pilkington, do którego księżniczka pozowała razem z pupilem rodziny, Orlą.
2 maja król Charles i królowa Camilla uczestniczyli w przyjęciu w Westminster Hall dla członków obu izb Parlamentu.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

 
3 maja król Charles i królowa Camilla wydali pierwsze z dwóch w tym roku Garden Parties w Pałacu Buckingham. Wzięli w nim udział także: książę i księżna Edynburga, książę i księżna Gloucester oraz książę Kentu.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


4 maja książę i księżna Walii odwiedzili londyński pub Dog and Duck przed koronacją.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Dania

Królowa Margrethe uczestniczyła w rejsie inaugurującym nowy sezon żeglarski jachtu Dannebrog.

2 maja księżna Mary uczestniczyła w konferencji Womenomics 2023 poświęconym równouprawnieniu w środowisku pracy.

Księżna Marie, której nieoczekiwanie towarzyszył książę Joachim razem z hrabią Henrikiem i hrabianką Atheną uczestniczyła w obchodach 30-lecia akwarium Kattegatcentret.

3 maja księżna Mary wręczyła stypendium swojego imienia australijskim studentom przebywającym na wymianie studenckiej w Kopenhadze. Stypendium zostało ufundowane w 2004 w związku ze ślubem pary książęcej i co roku jest przyznawane dwóm studentom australijskich uczelni partnerskich Uniwersytetu Kopenhaskiego.

Dzisiaj księżna przewodniczyła posiedzeniu zarządu swojej fundacji.


Szwecja

Księżniczka Madeleine uczestniczyła w przyjęciu World Childhood Foundation wydanym przez konsulat generalny Szwecji w Nowym Jorku.


2 maja król Carl Gustaf i królowa Silvia rozpoczęli wizytę państwową w Tallinie na zaproszenie Prezydenta Estonii, który powitał gości razem z małżonką.

Pierwszy dzień wizyty zakończył się tradycyjnie bankietem wydanym na cześć pary królewskiej.


Drugi dzień wizyty rozpoczął się od szwedzko-estońskiego borum biznesowego, na którym król wygłosił przemówienie. Później razem z królową Silvią odwiedził najstarsze liceum w Estonii, założone w XVII wieku przez króla Szwecji Gustava II Adolfa. Królowa i Pierwsza Dama odwiedziły takżeArvo Pärt Centre i SOS Wioskę Dziecięcą w Keila. Po południu para królewska wspólnie z Parą Prezydencką złożyli wieńce pod Broken Line Monument i uczestniczyła w przyjęciu wydanym przez Ambasadora Szwecji w Tallinie.

Wieczorem para królewska wydała kolację zwrotną na cześć Prezydenta i Pierwszej Damy Estonii.

2 maja księżniczka Victoria wręczyła nagrodę Astrid Lindgren Memorial Award 2023.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Luksemburg

Wielka księżna Maria Teresa opublikowała zdjęcia z przyjęcia weselnego księżniczki Alexandry i Nicolasa Bagory;ego, które odbyło się po ich ślubie kościelnym w minioną sobotę w rezydencji rodziny wielkoksiążęcej w Cabasson.


Hiszpania

3 maja król Felipe i królowa Letizia powitali Prezydenta i Pierwszą Damę Kolumbii, którzy przybyli do Hiszpanii z wizytą państwową. Najpierw w Pałacu Królewskim w Madrycie odbyła się oficjalna ceremonia powitalna, a później para królewska wydała dla gości lunch w Pałacu Zarzuela.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Wieczorem para królewska wydała na cześć gości bankiet w Pałacu Królewskim.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Japonia

Dzisiaj książę Fumihito i księżna Kiko wylecieli z Tokio do Londynu na koronację króla Charlesa i królowej Camilli. Zostali pożegnani przez dzieci, księżniczkę Kako i księcia Hisahito.

3 komentarze:

 1. Czy nie było kiedyś informacji, że Charlotte jest w ciąży? W tej czarnej sukni wygląda bardzo szczupło i w ogóle nie "w ciąży".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Były takie plotki na początku tego roku, jak widać nieprawdziwe :)

   Usuń
  2. Dokładnie, już by coś było widać

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.