wtorek, 29 listopada 2016

Zapomniani Książęta cz.1


Cześć! Dziś zapraszamy Was serdecznie do zapoznania się z pierwszą częścią nowej serii pt: 
" Zapomniani Książęta", którą przygotował dla Was Kamil.

Bohaterem dzisiejszego postu będzie Książę George z Kentu.


gettyimagesKsiążę George urodził się 20 grudnia 1902 roku, a zmarł 25 sierpnia 1942. Był czwartym synem Króla Jerzego V i Królowej Marii Teck. W chwili urodzenia był 5 w kolejce do dziedziczenia tronu. 
W 1934 roku, poślubił księżniczką Marinę z Grecji i Danii. Para doczekała się trójki potomstwa: 

 • księcia Edwarda, obecnego księcia Kentu
 • księcia Michała z Kentu
 • księżniczki Alexandry Ogilvy
pinterest.com / książę George z żoną 

,,Brat Davida, diuk Kentu Jerzy lubił teatr i sztukę. Umiał się modnie ubrać i uroczo uśmiechać. Był najprzystojniejszym z dzieci królowej Aleksandry, ulubieńcem matki i ojca-choleryka. Prowadził jednak podwójne życie: jedno w galowym wojskowym mundurze podczas dworskich imprez, drugie wieczorami, w makijażu i kobiecych ciuchach. Marek Rybarczyk ,,Tajemnice Windsorów" Jego życie owiane było licznymi skandalami i romansami. Książę interesował się lotnictwem, polowaniem i muzyką. Był najlepszym kierowcą i tancerzem w całej Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej. Pewnego razu, wziął udział w konkursie tanga, pod zmienionym imieniem i nazwiskiem i zajął pierwsze miejsce. Płynnie mówił po francusku i włosku. George chciał wstąpić do marynarki, lecz choroba morska nie pozwoliła mu na to. Stał się pierwszym członkiem BRK, który pracował w biurze  na stanowisku inspektora fabrycznego.

pinterest.com/ książę George z żoną 

Miewał liczne romanse, m.in. z Artiste Florence Mills, Jessie Matthews, Poppy Baring, Małgorzatą- księżną Argyll. Lecz nie tylko. Utrzymywał dość bliskie kontakty także z mężczyznami, m.in. z Noelem Cowardem, Jorgem Ferrarem( synem ambasadora Argentyny).

Ochrona Scotland Yardu zauważyła na ulicy Londynu księcia Kentu i Noela Cowarda, przebranych za kobiety. Pewnego razu zostali zatrzymani i podejrzani o prostytucję. Sprawa szybko ucichła. Książę został nazwany ,,diukiem biseksu"

,, Diuk uwielbiał szybkie samochody, czarujące dziewczęta (miał romans z czarnoskórą śpiewaczką Florence Mills), ale przede wszystkim przystojnych dżentelmenów. Ukrywał swój biseksualizm            ( najpilniej przed ojcem). Jego związek ze słynnym brytyjskim dramaturgiem i autorem kultowych piosenek Noelem Cowardem (napisał między innymi słynny utwór Mad Dogs and Englishman) trwał przez dziewiętnaście lat, aż do śmierci diuka. Rozpoczął się podczas jednej z premier." Marek Rybarczyk ,,Tajemnice Windsorów" 

W młodości zażywał narkotyki, morfinę i kokainę, plotka rzekomo pochodzi od jego przyjaciółki Kiki Preston, którą po raz pierwszy poznał w 1920 roku. Z nałogu pomógł mu wyjść, jego brat Edward VIII. Podczas festiwalu w Cannes, na polecenie księcia Edwarda, George nie został wpuszczony, ponieważ przebywała tam jego przyjaciółka Kiki Preston. 

,, Wyleczenie z nałogu w 1930 roku diuk Kentu zawdzięczał swojemu bratu Davidowi. Przyszły król wielokrotnie spędzał z nim długie tygodnie, izolując go od świata w okresach, gdy ten odstawiał narkotyki."    Marek Rybarczyk ,,Tajemnice Windsorów"

Według wspomnień Loeli, księżnej Westminsteru, książę posiadał nieślubnego syna  Michaela Temple Canfielda z romansu z Kiki Preston.  Michael został adoptowany i zmarł w 1969 roku.


pinterest.com

25 sierpnia 1942 roku Książę George zginął w katastrofie lotniczej RAF-u w pobliżu Szkocji. Został pochowany w  Royal Burial Ground(Frogmor). Został nazwanym ,,Zapomnianym Wujkiem Królowej". Tydzień przed katastrofą, uczestniczył w chrzcie swojego najmłodszego syna, księcia Michała z Kentu.


Kamil11 komentarzy:

 1. Czy to ten książę miał być królem polski? I tak go Polacy uwielbiali?

  on kolaborowal z nizistami prawda ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to on miał zostać królem Polski. :) Utrzymywał także kontakty z nazistami. Jeśli chcecie to mogę o ty napisać w kolejnym poście.

   Usuń
  2. Bardzo prosimy!!

   Usuń
 2. Wiem, który to. Widziałam o nim program, ''Inspekcja katastrof lotniczych II wojny''. A moja mama: Kto to jest dla obecnej królowej? I trzeba było tłumaczyć.
  Raz nawet był w Katowicach z żoną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super. Prosimy o więcej takich fajnych postów. Seria zaczyna się bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlaczego w cytacie z pana Rybarczyka mowa jest o synu królowej Aleksandry? Był przecież synem Marii Teck.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, tak jak napisałem na początku, George był synem Marii Teck. W cytacie jest najprawdopodobniej błąd. Kiedy czytałem ten fragment, myślałem,że po prostu Królowa była nazywana Alexandrą, lecz w internecie nie ma o tym żadnej informacji. :) Chyba autorowi pomyliło się z babcią Georga, Królową Alexandrą. :) Dzięki za czujność. :)

   Usuń
 5. Claire z Luksemburga urodziła synka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiemy, informacje na ten temat znajdziecie na Twitterze oraz blogu Kingi, natomiast tutaj przeczytacie o tym w najbliższym poście z aktualnościami :)

   Usuń
 6. Ciekawy pomysł na serię. Z chęcią poczytam o książętach spoza BRK :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie to wszystko zostało tu opisane.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.