niedziela, 7 maja 2023

Coronation Big Lunch

 Z okazji wczorajszej koronacji króla Charlesa III i królowej Camilli w całej Wielkiej Brytanii odbywają się imprezy uliczne pod nazwą "Coronation Big Lunch". Członkowie rodziny królewskiej dołączyli do nich w różnych częściach kraju.

Książę i księżna Walii dołączyli do mieszkańców Windsoru świętujących na Long Walk.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
Księżniczka Anne razem z mężem udała się do Swindon w hrabstwie Wiltshire.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Książę i księżna Edynburga świętowali razem z mieszkańcami Cranleigh w hrabstwie Surrey.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Z kolei księżniczki Beatrice i Eugenie uczestniczyły w imprezie ulicznej w Chalfont St Giles w Buckinghamshire.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Inicjatywa Big Lunch powstała w 2009 (choć same imprezy uliczne organizowano już znacznie wcześniej, m.in. przy okazji koronacji królowej Elizabeth II) jako coroczne spotkania sąsiedzkie organizowane najczęściej latem w różnych zakątkach Wielkiej Brytanii. Jego celem jest zacieśnianie więzi w lokalnych społecznościach, które gromadzą się razem na wspólnym jedzeniu i zabawie. W zeszłym roku imprezy organizowano w ramach świętowania platynowego jubileuszu królowej Elizabeth II, z kolei w tym roku okazją do świętowania jest koronacja pary królewskiej.
 Patronką Big Lunch jest królowa Camilla.

Embed from Getty Images

Wieczorem w Windsorze odbędzie się koronacyjny koncert organizowany przez stację BBC. Rodzina królewska na czele z królem i królową ma się na nim pojawić. W ciągu ostatnich kilku dni przyglądali się ostatnim przygotowaniom - poniżej książę i księżna Edynburga na próbie chóru w Kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor.


W trakcie koncertu głos ma zabrać książę William. Pałac Kensington opublikował nagranie zza kulis przygotowań.


Post z koncertu znajdziecie na blogu jutro bądź pojutrze, razem ze zdjęciami z jutrzejszego dnia. Koronacyjny weekend w Wielkiej Brytanii przeciągnie się do jutra, kiedy to odbędzie się akcja Big Help Out zachęcająca do podjęcia się wolontariatu.
Tymczasem zapraszam i odsyłam do poprzedniego, obszernego postu z wczorajszej koronacji, który został zaktualizowany po południu KLIK.

1 komentarz:

  1. Siostry York są razem urocze. Chyba niedługo na świecie pojawi się trzynaste prawnuczę Królowej. Eugenie promienieje.
    Uroczy był ten moment, gdy Kate przytuliła płaczącą dziewczynkę.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.