poniedziałek, 12 grudnia 2022

Kolacja dla laureatów Nagrody Nobla, kartki świąteczne, bal bożonarodzeniowy w Monako + więcej

Szwecja

9 grudnia księżniczka Victoria i książę Daniel przyjęli tegorocznych laureatów Nagrody Nobla w Pałacu Królewskim.
11 grudnia król Carl Gustaf i królowa Silvia wydali tradycyjną kolację w Pałacu Królewskim na cześć laureatów Nagrody Nobla, na którą zaproszono nie tylko tegorocznych, ale również laureatów z lat 2020-2021, kiedy kolacja nie mogła zostać wydana. Poza parą królewską, pojawiła się oczywiście Następczyni Tronu (w Laurel Wreath Tiara i zielonej sukni, którą wielokrotnie widzieliśmy) z księciem Danielem, książę Carl Philip z księżną Sofią (która założyła nową suknię i swoją ślubną tiarę w wersji z perłami) i księżniczka Christina z mężem. Inaczej niż bankiet poprzedniego wieczoru, kolacja nie była transmitowana na żywo, Dwór Królewski udostępnił z niej jedynie kilka zdjęć oraz, nieoczekiwanie, fotografie rodziny królewskiej ze wszystkimi laureatami.

Monako

9 grudnia księżna Charlene pojawiła się na corocznym charytatywnym Balu Bożonarodzeniowym, z którego zyski są przeznaczone na jej fundację.

 10 grudnia książę Jacques i księżniczka Gabriella świętowali 8. urodziny. Księżna Charlene z tej okazji podzieliła się filmikiem z ich zdjęciami na przestrzeni lat, a Pałac Książęcy po południu opublikował zdjęcie z przyjęcia urodzinowego.

Rano razem z rodzicami odwiedzili Muzeum Oceanograficzne, w którym pomogli zapakować żółwie, które zostaną przewiezione do Senegalu w ramach programu wzmocnienia ich populacji.

Louis i Marie Ducruet podczas zorganizowanego dla rodziny i przyjaciół przyjęcia ujawnili, że spodziewają się córeczki.


Dania

 W dziewiątej kartce z kalendarza adwentowego Dwór Królewski opublikował zdjęcia z Paryża, z domu księcia Joachima i księżnej Marie. Księżna Marie sfotografowała pupila rodziny, Cerise, przy świątecznej szopce.

10 grudnia opublikowano nagranie z tradycyjnej przedświątecznej wizyty księżnej Mary na oddziale onkologicznym szpitala Rigshospitalet. Księżna co roku przed świętami składa wizytę pacjentom onkologicznym i życzy im wesołych świąt.

11 grudnia książę Frederik zapalił trzecią świecę adwentową i złożył świąteczno-noworoczne życzenia duńskim żołnierzom stacjonującym za granicą, którzy święta spędzą z dala od swoich rodzin.Hiszpania

Dzisiaj opublikowano tegoroczną kartkę świąteczną króla Felipe i królowej Letizii z nowym, jesiennym zdjęciem Leonor i Sofii.


Wielka Brytania

Pojawiła się też oficjalna kartka króla Charlesa i królowej Camilli. Użyta w niej fotografia została wykonana przez Samira Husseina we wrześniu, kilka dni przed śmiercią królowej Elizabeth, na Braemar Games w Szkocji.


Już w najbliższy czwartek, 15 grudnia, odbędzie się świąteczny koncert kolęd księżnej Walii w Westminster Abbey, który będzie można obejrzeć w ITV w wigilię, 24 grudnia. Kilka dni temu pojawiły się zdjęcia promujące wydarzenie.Grecja

Księżna Nina podzieliła się nowym zakulisowym zdjęciem ze ślubu cywilnego z księciem Philipposem z okazji ich drugiej rocznicy.
 

Francja

Na koniec radosne wieści - dzisiaj poinformowano, że książę Jean-Christophe Bonaparte i księżna Olympia 7 grudnia zostali po raz pierwszy rodzicami! W Paryżu na świat przyszedł ich synek, którego nazwali Louis Charles Riprand Victor Jérôme Marie. Para pobrała się w październiku 2019 w Paryżu.


9 komentarzy:

 1. Mam wrażenie że księżna Charlene w końcu odżyła, wygląda bardzo dobrze, pojawią się często i czasem nawet uśmiecha. Życzę jej żeby w końcu była szczęśliwa. Stylizacje pań że Szwecji w tym roku mnie całkowicie rozczarowały.
  Czy są już jakieś informacje jak święta spędzi brytyjska rodzina królewska?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oficjalnie nie zostało nic potwierdzone, ale prawdopodobnie spędzą święta tak jak dotychczas w Sandringham - poza parą królewską i rodzeństwem króla z rodzinami do Norfolk przyjądą też prawdopodobnie książę i księżna Walii z dziećmi. Książę Harry z rodziną święta spędzi w Kalifornii.

   Usuń
 2. Kiedy zabawa w zgadywanie wydarzeń 2023?Już by się chciało coś obstawic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Post jest już prawie gotowy, więc niedługo. Planuję go opublikować jeszcze w tym bądź na początku przyszłego tygodnia.

   Usuń
  2. Bardzo to lubie i ciesze się na te prognozy.

   Usuń
 3. Jestem zachwycona suknią Sofii zresztą od kilku lat jakoś kreacje z drugiego dnia bardziej mi się podobają
  Urocze zdjęcia z Monako

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepiej podczas tegorocznych Nobli wypadła księżna Sofia. Ta suknia jest nieoczywista w kolorze, ale klasyczna w kroju. Bardzo jednak żałuję, że nie założyła żadnej nowej tiary.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mi się niepodoba, jak potrze to mam wrażenie jakby założyła spódnice i bluzke

   Usuń
 5. Sofia i Victoria pięknie, u królowej niezbyt "siada" mi ten kolor, ale w ogóle nie lubię pomarańczowych ubrań. Oby Charlene już faktycznie czuła się lepiej. Oby bożonarodzeniowy koncert księżnej Walii został już coroczną tradycją. Wspaniałe wieści z Francji, za każdym razem jak widzę Jean-Christophe'a to mam wrażenie, że patrzę na jego sławnego przodka :D

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.