piątek, 30 grudnia 2022

Royal Babies 2022

 W tegorocznej edycji Podsumowania roku przygotowałam dla Was dwa posty. W dzisiejszym przedstawię wszystkie królewskie dzieci urodzone w tym roku (nie ma ich zbyt wiele), natomiast jutro przeczytacie o wybranych, najważniejszych wydarzeniach 2022 roku.Latifa bint Maktoum

Jest pierwszym Royal Baby 2022 roku. Urodziła się 11 stycznia jako druga córka Szejka Maktouma bin Mohammeda (trzeciego syna Emira Dubaju Mohammeda bin Rashida i jego pierwszej żony Hind bint Maktoum) i jego żony, Szejki Maryam bint Butti. Ma starszą siostrę Hind bint Maktoum (ur. 2020).
Muhammad bin Hamzah

8 lutego książę Hamzah bin Hussein (najstarszy z czwórki dzieci króla Jordanii Husseina i królowej Noor i tym samym przyrodni brat króla Abdullaha) i jego druga żona, księżna Basmah Bani Ahmad powitali na świecie swoje szóste dziecko i drugiego syna, księcia Muhammada. Chłopiec został nazwany na cześć stryja Hamzaha, księcia Muhammada bin Talala, zmarłego w kwietniu 2021. Ma pięcioro starszego rodzeństwa - cztery siostry: Zein, Noor, Badiyę i Nafisę; oraz brata Husseina, a także przyrodnią siostrę Hayę z poprzedniego małżeństwa taty.


 Khalid bin Nasser Al Khalifa

Urodził się 15 lutego jako czwarty syn Szejka Nassera bin Hamada (czwartego syna króla Bahrajnu Hamada bin Isy) i jego żony Sheikhy bint Mohammed (czwartej z siedmiu córek Szejka Mohammeda bin Rashida i Szejki Hind, siostry wspomnianego wcześniej Maktouma bin Mohammeda). Dołączył do pięciorga starszego rodzeństwa: Sheemy (ur. 2010), bliźniaków Hamada i Mohammeda (ur. 2012) i Hamdana (ur. 2018).


Latifa bint Suhail

Druga córka Szejki Maryam bint Mohammed ("starszej" Maryam - córki Szejka Mohammeda bin Rashida i jego pochodzącej z Libanu żony Szejki Delili Alouli) i jej męża, Szejka Suhaila bin Ahmeda. Przyszła na świat 17 lutego i dołączyła do dwójki starszego rodzeństwa, Fatimy (ur. 2019) i Ahmeda (ur. 2020).
Hussein al Halawani

Urodzony 12 marca pierwszy syn i trzecie dziecko księżniczki Ayah bint Faisal, córki księcia Faisala bin Husseina i tym samym bratanicy króla Jordanii Abdullaha, i jej męża, Mohammeda al Halawaniego. Ma dwie starsze siostry, Raiyah (ur. 2016) i Nasmah (ur. 2019).


Mihai Medforth-Mills

15 kwietnia, o godzinie 2:05 nad ranem w szpitalu Polizu w Bukareszcie Alina Medforth-Mills urodziła syna jej i Nicolae Medforth-Millsa. Chłopiec został nazwany na cześć pradziadka ze strony ojca, ostatniego króla Rumunii Mihai'a. Jak wspomniał były książę w komunikacie, jego syn przyszedł na świat trzydzieści lat po tym, jak rumuńska rodzina królewska po raz pierwszy od wygnania przyjechała do Rumunii na Wielkanoc. Ma dwie starsze siostry - Marię-Alexandrę (ur. 2020) i przyrodnią Iris Annę (ur. 2016).Księżniczka Cosima de Nassau

Drugie dziecko i pierwsza córka księcia Constantina de Nassau (drugiego dziecka i najstarszego z trzech synów księcia Jeana z Luksemburga, młodszego brata wielkiego księcia Henri'ego, i jego pierwszej żony Hélène) i jego żony Kathryn. Przyszła na świat 13 maja i dołączyła do starszego brata, księcia Félixa (ur. 2018).Księżniczka Isidora

17 maja książę Mihailo (najmłodszy z czwórki dzieci księcia Tomislava, syna króla Jugosławii Alexandra I) i jego żona, księżna Ljubica, powitali na świecie swoje drugie i zarazem drugą córeczkę. Dziewczynka o imieniu Isidora przyszła na świat w szpitalu położniczym w Belgradzie - tym samym, w którym w grudniu 2018 urodziła się jej starsza siostra, Natalija.


Książę Moulay Abdeslam

Przyszedł na świat 1 czerwca jako drugi syn księcia Moulay'a Rachida i jego żony, Lalli Oum Kalthum. Imię chłopcu wybrał jego stryj, król Maroka Mohammed VI. Dołączył do starszego o sześć lat brata, księcia Moulay'a Ahmeda.Althaea Georgina Worthington

1 lipca księżniczka Marie-Astrid (młodsza córka księżniczki Margarethy z Luksemburga i księcia Nikolausa z Liechensteinu) urodziła swoje pierwsze dziecko - dziewczynkę, która otrzymała imiona Althaea Georgina (drugie imię na cześć prababci ze strony mamy, księżnej Liechtensteinu Georginy, matki obecnego księcia Hansa-Adama). Ojcem dziewczynki jest mąż księżniczki, Ralph Worthingon (V). Althaea jest pierwszą wnuczką księżniczki Margarethy i księcia Nikolausa.Chłopiec NN

Urodzony 1 września o godzinie 3:14 nad ranem w szpitalu Aiiku w Tokio drugi synek Ayako Moriya (do swojego ślubu w 2018 księżniczki z japońskiej rodziny cesarskiej, najmłodszej z trzech córek księżnej Takamado) i jej męża Kei. Dołączył do starszego brata (ur. 2019). Nie znamy jego imienia.Lily Bourbon Parma

Dziewczynka jest drugim dzieckiem i pierwszą córką Josepha z Bourbon-Parmy (najmłodszego syna księcia Philippe'a Bourbon-Parma i jego żony Annette Smith) i Anny Louise, z domu Bøgeløv Budd. Nie wiemy, kiedy dokładnie przyszła na świat. Ma starszego o rok brata, Arthura.Książę Aleksander Georgiewicz

Pierwsze dziecko wielkiego księcia Jerzego Michajłowicza, syna jednej z pretendentek do tronu Rosji, i jego żony, księżnej Victorii Romanowny. Urodził się 21 października o godzinie 10:32 w Moskwie i w chwili narodzin ważył 2,7 kg. Imię otrzymał na cześć księcia Aleksandra Newskiego.


Szejka Hind bint Ahmed

Pierwsze dziecko i córka Szejka Ahmeda bin Mohammeda bin Rashida (czwartego syna Szejka Mohammeda bin Rashida i jego pierwszej żony, Szejki Hind bint Maktoum) i jego żony, Szejki Madiyah bint Dalmook, urodzona 22 października.


Księżniczka Ludmilla

Druga córka księcia Alexandra z Prus (najstarszego syna księcia Adalberta z Prus i jego żony Evy Marii Kudicke) i jego żony, Jenny von Rumohr. Nie znamy dokładnej daty jej narodzin. Ma starszą siostrę Mafaldę (ur. 2020).Louis Charles Riprand Victor Jerome Marie

Jest pierwszym dzieckiem księcia Jeana-Christophe Bonapartego, jednego z pretendentów do tronu Francji, i księżnej Olympii. Przyszedł na świat 7 grudnia w Paryżu.


W przyszłym roku czekają nas narodziny co najmniej dwójki maluchów - pierwszego dziecka Louisa i Marie Ducruet z Monako, a w kwietniu drugiego dziecka księcia Guillaume'a i księżnej Stephanie z Luksemburga. Prawdopodobnie powitamy też na świecie drugie dziecko księżniczki Eugenie i Jacka Brooksbanka.

9 komentarzy:

 1. Hm? Drugie dziecko Eugenie i Jacka to Twoje przewidywanie czy były jakieś plotki, które przegapiłam?🤔

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przewidywałam drugą ciążę Eugenie, aczkolwiek raczej w połowie roku ;) To plotki, które krążą od czasu koncertu kolęd księżnej Walii

   Usuń
  2. Tak ciąża Eugenie była juz widoczna na tym koncercie.

   Usuń
 2. Ooooo, jednak udało mi się przewidzieć małego Hohenzollerna :) Nawet się nie spodziewałam, że doczekamy się kiedyś księżniczki o imieniu Ludmiła :)
  Dziwię się tylko, że nie natrafiłam na informację o jej narodzinach. Napisałabym o tym na swoim blogu. Jakimś cudem mnie to ominęło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jej narodziny przeszły bez większego echa, ja też natrafiłam na tę informację przypadkiem na The Royal Forums :)

   Usuń
  2. Przed chwilą zaglądałam do rodowodu Hohenzollernów, a tam nie ma jeszcze wpisanej żony Alexandra, a tym bardziej córek.

   Usuń
  3. Tak jak napisałam, informację o narodzinach Ludmiły znalazłam na The Royal Forums, wspominała też o tym Netty na swoim blogu w podsumowaniu https://www.nettyroyal.nl/events/births-2022/
   Pobrali się w 2020, na dwa miesiące przed narodzinami pierwszej córki :)

   Usuń
 3. W tym roku bardzo skromnie z narodzinami. Chyba w każdym roku od kilku lat pojawia się jakieś nowe prawnuczę Wielkiego Księcia Jeana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wcale mnie nie dziwi, że Ayako urodziła drugiego chłopca :) Kobiety wykluczone z rodziny cesarskiej prawie zawsze rodzą synów.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.