wtorek, 9 listopada 2021

Król Willem-Alexander i królowa Maxima w Norwegii, Hubertus Hunt, księżna Charlene z powrotem w Monako + więcej

Rumunia

7 listopada Maria Alexandra, córeczka Aliny i Nicolasa Medforth-Mills skończyła roczek. Dumni rodzice opublikowali nową rodzinną sesję zdjęciową.


Belgia

Dzisiaj królowa zobaczyła wystawę "Imaging the Universe" oraz "To the Edge of Time" w muzeum M Leuven.

Jordania

8 listopada królowa Rania w towarzystwie księżnej Taghrid (żoną księcia Muhammada bin Talala, stryja króla Abdullaha) odwiedziła sklep z pamiątkami i kawiarnię Dar Ne’meh w Ammanie. Jest to jeden z projektów prowadzonych przez założony przez księżną instytut Princess Taghrid Institute for Development and Training. Projekt wspiera sektor turystyczny i promuje lokalne produkty spożywcze oraz rękodzieła i pamiątki wykonane przez kobiety z całej Jordanii.

Monako

Wczoraj, po około półrocznym przymusowym pobycie w RPA, księżna Charlene wróciła do Monako. Na lotnisku przed wylotem pożegnał ją król Zulusów Misuzulu. Księżna odpowiedziała też na kilka pytań zgromadzonych dziennikarzy i podziękowała personelowi medycznemu.
Księżna przebywała w Afryce od maja, gdzie włączyła się w akcję ochrony nosorożców. Początkowo jej pobyt miał być krótszy, niestety rozwinęła się u niej poważna infekcja otolaryngologiczna, która uniemożliwiła jej powrót do domu.Szwecja

W zeszłym tygodniu Następczyni Tronu odwiedziła miejscowość Järvsö i farmę Häsingegården wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Serbia

8 listopada książę Philip i księżna Danica wzięli udział w nabożeństwie upamiętniającym ofiary terroru komunistycznego oraz odsłonili pomnik upamiętniający królową Marię (żonę króla Alexandra I, córkę króla Rumunii Ferdinanda i prawnuczkę królowej Victorii), prababcię księcia.Dania

6 listopada księżniczka Benedikte pojawiła się na wyścigu konnym H.K.H. Princess Benedict's Honorary Award Race, który odbywa się już od 50 lat, i wręczyła nagrodę zwycięzcy.


7 listopada, jak co roku w pierwszą niedzielę listopada, odbył się wyścig Hubertus Hunt, który obejrzeli księżna Mary, książę Vincent i księżniczka Josephine. Po wyścigu księżna wręczyła nagrodę zwycięzcy.

9 listopada królowa Margrethe wręczyła Honorową Nagrodę Ebbe Muncka.


Japonia

4 listopada Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako udzielili audiencji laureatom wyróżnienia Person of Cultural Merit przyznawanego osobom, które wniosły wybitny wkład w japońską kulturę.

Luksemburg

7 listopada Wielka Księżna Maria Teresa wręczyła medale honorowym dawcom krwi.


9 listopada przyjęła na audiencji Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.Niderlandy / Norwegia

Dzisiaj król Willem-Alexander i królowa Maxima rozpoczęli trzydniową wizytę państwową w Norwegii na zaproszenie króla Haralda. W oficjalnej ceremonii powitania pary królewskiej na dziedzińcu Pałacu Królewskiego w Oslo oraz późniejszym lunchu wzięli udział także: królowa Sonja, księżna Mette-Marit i księżniczka Martha Louise. Goście złożyli także wieniec ku czci ofiar II wojny światowej pod Pomnikiem Narodowym w twierdzy Akershus. Po południu natomiast, w towarzystwie norweskiej pary królewskiej, odwiedzili Muzeum Fram, gdzie cała czwórka usłyszała więcej o wpływie zmian klimatycznych na życie w Arktyce.
Wieczorem król Harald wyda bankiet na cześć gości.
Ostatnią wizytę państwową w Norwegii złożyła królowa Beatrix w 2010.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images8 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia z Rumunii! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba kącik prasowy ponownie wymaga odświeżenia. Swoją drogą czy ktoś tu czyta może Dworskie Życie? Macie jakiś opinie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opinie same złe ;) To na pewno nie gazeta dla fanów rodzin królewskich, bo wprost roi się w niej od błędów, które bardzo łatwo wyłapać, jak się jest choć trochę zaznajomionym z tematem.

   Usuń
  2. Negatywną. Uwielbiają nurzać się w błocie i odchodach. Szczególnie brytyjskich. Z uporem maniaka jeżdżą po Harry'm i Meghan. Wykopują tandetne sensacje, pokroju teorii, że królowa Elżbieta I była chłopcem i dlatego nie wyszła za mąż. Ponad połowa każdego numeru to BRK. Bardzo często jeden artykuł twierdzi, że coś jest białe, drugi że czarne, a trzeci że w kolorach tęczy. Bardzo niewiarygodne pisemko.

   Usuń
  3. Ja czasem czytam - dla relaksu ;) Dużo piszą o BRK.

   Usuń
 3. To chyba pierwsza wizyta państwowa między monarchiami od pandemii - nareszcie. Jak zawsze Maxima nie rozczarowała w zakresie królewskiego blasku. Mette-Marit też bardzo dobrze wyglądała.
  Maria Alexandra wyrosła na uroczego aniołka.
  Josephine ma w sobie tyle energii i pasji - miłość do koni chyba odziedziczyła po mamie.

  OdpowiedzUsuń
 4. A co dzieje się z Hakonem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety zachorował ma objawy przeziębienia (to nie COVID, uzyskał negatywny wynik testu)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.