niedziela, 21 listopada 2021

Kolacja Project Playground, król Philippe i królowa Mathilde w Spa, wizyta państwowa w Hiszpanii + więcej

Serbia

Zaczynamy od radosnej nowiny - książę Mihailo i jego żona, księżna Ljubica, spodziewają się drugiego dziecka! Wiadomość przekazali w niedawnym wywiadzie dla serbskiego wydania magazynu Hello! Para pobrała się w październiku 2016, a w grudniu 2018 zostali rodzicami córeczki Nataliji.
"Czuję się dobrze. Wszystko jest mniej więcej takie samo jak wtedy, gdy byłam w ciąży z Nataliją. Zarówno wtedy, jak i teraz przez jakiś czas miałam łagodne nudności. [...] Jestem aktywna jak zwykle, chociaż teraz wydaje mi się, że jestem trochę bardziej zmęczona. Znowu, myślę, że można się tego spodziewać, ponieważ mam trzylatka, za którym gonię cały dzień", śmiała się Ljubica. Razem z Mihailo powiedzieli już Nataliji, że będzie starszą siostrą i z ich relacji wynika, że dziewczynka jest tym zachwycona.

Belgia

17 listopada król Philippe i królowa Mathilde odwiedzili prowincję Brabancja Flamandzka.

18 listopada odwiedzili firmę Spadel w Spa i wzięli udział w spotkaniu dotyczącym zrównoważonej gospodarki wodnej, ochrony zasobów wodnych i bioróżnorodności w parku miejskim Domaine de Bérinzinne.

19 listopada królowa udała się z wizytą do domu opieki Sint Franciscus w Vinkt.

Szwecja

15 listopada król Carl Gustaf i królowa Silvia pojawili się na jubileuszowej kolacji z okazji 250-lecia Królewskiego Stowarzyszenia Nauk Morskich.

16 listopada książę Carl Philip i księżna Sofia uczestniczyli w kolacji charytatywnej Project Playground, w trakcie której zbierano fundusze na projekty prowadzone przez fundację w RPA.

Księżniczka Victoria razem z Estelle i Oscarem odwiedziła w tym tygodniu Muzeum Wikingów w Sztokholmie, gdzie spróbowali suszonych ryb i uczyli się pisać w alfabecie runicznym.

Victoria i Estelle pojawiły się też ostatnio na premierze musicalu "Annie" w teatrze Intiman.


Niderlandy

15 listopada król Willem-Alexander i księżniczka Beatrix byli obecni na gali baletowej fundacji Dansersfonds 79 w teatrze  DeLaMar w Amsterdamie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

16 listopada królowa Maxima wręczyła nagrodę Prince Bernhard Culture Foundation Award.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

17 listopada królowa odwiedziła nowy szpital Amphia Hospital w Bredzie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Dania

Królowa Margrethe, książę Frederik i księżna Mary pojawili się na tradycyjnym polowaniu Kongejagt 2021 w Pałacu Fredensborg.

Księżniczka Benedikte otworzyła coroczny jarmark bożonarodzeniowy przy szwedzkim kościele Gustafskyrkan w Kopenhadze.


Hiszpania

16 listopada z dwudniową wizytą państwową do Hiszpanii przyleciał Prezydent Włoch wraz z córką. Król Felipe i królowa Letizia powitali ich oficjalnie na dziedzińcu Pałacu Królewskiego.
Po południu zaprosili gości na lunch w Pałacu Zarzuela.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Wieczorem odbył się bankiet na cześć gości w Pałacu Królewskim.
Królowa zachwyciła w sukni od Armaniego i Queen Maria Christina Loop Tiara, do której dobrała diamentową bransoletkę i naszyjnik z kolekcji królowej Victorii Eugenie oraz perłowo-diamentową broszkę, która kiedyś należała do Infantki Isabel (starszej siostry króla Alfonsa XII), a później także do królowej Victorii Eugenie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


19 listopada królowa udzieliła audiencji przedstawicielom stowarzyszeń działających na rzecz ofiar wypadków drogowych z okazji przypadającego dwa dni później Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych oraz przedstawicielom Stowarzyszenia na rzecz Zapobiegania, Reintegracji i Opieki nad Prostytutkami (APRAMP), które stara się zapobiegać i zwalczać wykorzystywanie seksualne i handel ludźmi.

3 komentarze:

 1. Podoba mi się sukienka Matyldy ;) Cudownie, że w Serbii znowu RoyalBaby ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Letizia w Carter Loop Tiara ❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna wieść o drugim dziecku:)
  Widząc Sylvię w granatowej sukni, jak zawsze elegancką, pomyślałam sobie, że mogłaby ją założyć na Nagrody Nobla wraz z jej ukochabymi szafirami Leuchtenberg. Jaka szkoda, że znów w tym roku królowa ich nie będzie mogła założyć. Ale przynajmniej Letizia śmielej sięga do królewskiego skarbca z biżuterią.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.