czwartek, 17 czerwca 2021

Zaległości cz. 1

 Dania

7 czerwca książę Joachim i księżna Marie wzięli udział w ceremonii wręczenia nagród Stéphane Bern Foundation for History i Instytutu Dziedzictwa Francji.Księżniczka Benedikte otworzyła nowe centrum fitness Gladsaxe MultiFitness w Gladsaxe .


10 czerwca królowa Margrethe zorganizowała przyjęcie w ogrodach Pałacu Fredensborg, chcąc podziękować osobom zaangażowanym w projekt restauracji ogrodów. Kilka tygodni temu ogrody pałacowe otrzymały nagrodę Europa Nostra w kategorii "Ochrona dziedzictwa kulturowego".Tego dnia księżna Mary wzięła udział w konferencji World Goals Conference 2021 poświęconą realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
12 czerwca księżna odwiedziła Rødovre w ramach inauguracji nowego projektu Mary Fonden "Fantastiske Foldboldfester", który ma łączyć Duńczyków wokół piłki nożnej, przy rozpoczynających się Mistrzostwach Europy. Księżna wzięła udział w imprezie ulicznej i rozegrała z mieszkańcami mecz piłki nożnej.

Po powrocie do Kopenhagi po południu razem z księciem Frederikiem pojawiła się na trybunach stadionu, by kibicować Duńczykom w trakcie meczu z Finlandią. Po zemdleniu jednego z duńskich zawodników, Christiana Eriksena, para książęca wystosowała oświadczenie, w którym napisała, że "Najważniejszą rzeczą dzisiejszego wieczoru jest to, że Christian Eriksen ma się dobrze w tych okolicznościach. To było wzruszające, aby doświadczyć niesamowitego ducha zespołu i wsparcia ze strony graczy i fanów, po wielkim przerażeniu, które wszyscy doznaliśmy."

Embed from Getty Images


13 czerwca królowa Margrethe z dwoma swoimi następcami, księciem Frederikiem i księciem Christianem, pojawiła się na oficjalnych obchodach 100. rocznicy zjednoczenia Jutlandii Południowej i Danii. Rocznica formalnie przypadała w zeszłym roku, niestety wówczas uroczystości zostały przesunięte z uwagi na panującą pandemię.
Na uroczystościach pojawił się również Prezydent Niemiec z małżonką.
Królowa, Prezydent i Pierwsza Dama Niemiec odwiedzili później Niemieckie Muzeum Szlezwiku Północnego (Deutsches Museum Nordschleswig).
Wieczorem królowa wydała na cześć gości kolację na jachcie Dannebrog.13 czerwca księżniczka Benedikte wzięła udział w obchodach 154. rocznicy powstania Duńskiego Studenckiego Klubu Wioślarskiego, którą uczczono chrztem sześciu nowych łodzi. Księżniczka ochrzciła łódź "Schack" nazwaną na cześć byłego przewodniczącego klubu. Jedna z łodzi została tez nazwana na cześć samej księżniczki.14 czerwca księżniczka wręczyła Międzynarodową Nagrodę Badawczą Fundacji Elsass w Charlottenlund. Nagrodzona została profesor Iona Novak z Australii.16 czerwca natomiast była obecna na wieczornym koncercie Królewskiego Duńskiego Konserwatorium Muzycznego, orkiestry Conerto Copenhagen i Chóru Dziewczęcego Św. Anny.

 

16 czerwca księżna Mary otworzyła nowe hospicjum dziecięce Strandbakkehuset.

Belgia

8 czerwca królowa Mathilde spotkała się z 'Belgian Cats', reprezentacją Belgii w koszykówce kobiet, aby życzyć im powodzenia przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Wzięła również udział w sesji treningowej.


Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


9 czerwca król Philippe, królowa Mathilde, król Albert i królowa Paola pojawili się na koncercie zamykającym Konkurs Muzyczny Królowej Elisabeth.

Embed from Getty Images


11 czerwca królowa Mathilde odwiedziła szkołę cyrkową École de Cirque w Brukseli, gdzie uczestniczyła w warsztatach dla osób niepełnosprawnych.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
 

Dzisiaj król Philippe, książę Frederik, księżna Mary, książę Christian, książę Nikolai oraz książę Felix obejrzeli razem mecz pomiędzy Belgią a Danią na stadionie w Kopenhadze.

Embed from Getty Images


2 komentarze:

  1. Księżniczka Benedikte od lat z taką klasą i po cichu odbywa wszystkie wyjścia i wciąż chyba sprawia jej to przyjemność.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniale było zobaczyć króla Philippe'a, księcia Frederika, księżną Mary oraz książęta Christiana, Nikolaia i Felixa razem na meczu :)

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.