środa, 23 czerwca 2021

Wizyta państwowa w Hiszpanii + więcej

W Hiszpanii ostatnio sporo się działo - pierwsza od dłuższego czasu wizyta państwowa zagranicznych gości, 7. rocznica wstąpienia na tron króla Felipe czy wręczenie Medalu Honorowego Andaluzji, którym odznaczony został król Felipe. Ale zacznijmy od początku...


Embed from Getty Images
11 czerwca królowa Letizia zamknęła 3. Szczyt "Santander WomenNOW 2021" zorganizowanej w celu omówienia równości płci i przywództwa kobiet. Królowa w swoim przemówieniu odniosła się do ostatnich zabójstw dzieci i młodej dziewczyny (na Teneryfie odnaleziono zwłoki 6-letniej dziewczynki, którą zamordowano razem z młodszą siostrą pod koniec kwietnia, a na początku czerwca w Sewilli zamordowana została 17-latka): "Dzisiaj rano trudno uniknąć wyrażania bólu i smutku z powodu zabójstwa nieletnich, zgodnie z wiadomościami, które dotarły do ​​nas w ostatnich godzinach. [...] Myślę, że nie ma chyba nikogo, kto nie próbuje postawić się w sytuacji tych wszystkich ludzi, którzy kochają te dziewczyny, tych zamordowanych nieletnich..."
14 czerwca król Felipe i królowa Letizia udali się do Sewilli, gdzie król otrzymał pierwszy Andaluzyjski Medal Honorowy (Medalla de Honor de Andalucía) przyznanej mu za stworzenie najsolidniejszej więzi uczuciowej i szacunku pomiędzy Andaluzją a Koroną.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


15 czerwca z dwudniową wizytą państwową do Hiszpanii przybyli Prezydent i Pierwsza Dama Korei Południowej. Zostali powitani przez parę królewską w Pałacu Królewskim w Madrycie. Król Felipe i Prezydent Korei Południowej dokonali przeglądu wojsk, a następnie cała czwórka obejrzała paradę Gwardii Królewskiej.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Czekając na gości, Letizia przegrała z wiatrem ;)

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Wieczorem para królewska wydała na cześć gości kolację w Pałacu Królewskim.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


16 czerwca królowa i Pierwsza Dama Korei Południowej odwiedziły fundację ONCE, gdzie dowiedziały się więcej o modelu społecznej i pracowniczej integracji osób niepełnosprawnych; oraz zobaczyły wystawę prac pełnosprawnych i niepełnosprawnych artystów "Dos miradas sobre una misma realidad" (Dwa spojrzenia na tę samą rzeczywistość).

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

18 czerwca z okazji przypadającej następnego dnia 7. rocznicy wstąpienia na tron Felipe, król, królowa, księżniczka Leonor oraz Infantka Sofia wzięli udział w ceremonii wręczenia Orderów Zasługi Cywilnej (Orden del Mérito Civil) 24 Hiszpanom w uznaniu za ich osobiste zaangażowanie i wkład społeczny, zwłaszcza na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
22 czerwca para królewska wręczyła Międzynarodowe Nagrody Dziennikarskie (ABC International Journalism Awards).

Królowa Sofia tymczasem po powrocie do Hiszpanii przewodniczyła wideokonferencji z okazji Światowego Dnia ALS.22 czerwca natomiast wzięła udział w ceremonii zakończenia roku akademickiego Szkoły Muzycznej Escuela Superior de Música Reina Sofía, w czasie której wręczyła dyplomy.2 komentarze:

  1. Właśnie sobie uświadomiłam, że Letizia ma zawsze tak perfekcyjnie ułożone włosy, bo nigdy wiatr jej nie przeszkadza w Hiszpanii. Ujęcia urocze, ukazujące dystans królowej do samej siebie.
    Szkoda, że bankiet państwowy odbył się bez tiar, choć dobrze, że w ogóle taka forma wróciła po półtora roku.
    Każda stylizacja genialna, elegancka, dopasowana. Bardzo dojrzale wypadła Leonore.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna i elegancka rodzina :)

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.