poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Wielkanoc w rodzinach królewskich, Generation Equality Forum, sadzenie drzew w sadzie Wielkiego Księcia Jeana + więcej

 Belgia

Królowa Mathilde 25 marca zobaczyła wystawę "Enfants de la Renaissance" ("Dzieci renesansu") w muzeum Hof van Busleyden w Mechelen.

Embed from Getty ImagesEmbed from Getty Images

Embed from Getty Images

31 marca odwiedziła Stowarzyszenie Solidarności Studenckiej w Namur, którego celem jest zapewnienie pomocy żywnościowej studentom żyjącym w ubóstwie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Luksemburg

24 marca książę Guillaume i księżna Stephanie wraz z małym Charlesem odwiedzili sad Wielkiego Księcia Jeana w Fischbach, gdzie pomogli w sadzeniu ostatnich z 98 drzew owocowych na pamiątkę każdego roku życia pradziadka Charlesa. Sad powstał z inicjatywy leśnika Oliviera Molitora przy wsparciu gminy na cześć zmarłego w 2019 Wielkiego Księcia, aby przypomnieć o jego miłości do przyrody.


W połowie marca księżna Stephanie odwiedziła Narodowe Muzeum Historii i Sztuki (MNHA), gdzie zobaczyła wystawę dzieł francuskich malarzy współczesnych Patricka Saytour i Claude'a Viallat, "Supports/Surfaces: Viallat & Saytour".


27 marca dziedziczna wielka księżna Stephanie zobaczyła wystawę "100 Joer Lëtzebuerger Konscht" w Centrum Kultury im. Paula Barblé w Strassen.28 marca Wielka Księżna Maria Teresa jako przewodnicząca Cancer Foundation nagrała wiadomość ze słowami wsparcia do osób walczących z rakiem i ich rodzin z okazji corocznej sztafety Relais pour la Vie, która w tym roku odbyła się online.31 marca księżna Stephanie zobaczyła wystawę "Figure in Print" w Bibliotece Narodowej w Luksemburgu, zorganizowanej przy współpracy z Narodowym Muzeum Historii i Sztuki (MNHA) oraz warsztatem grawerskim Empreinte.Wielka Brytania

W piątek opublikowano dwa nowe zdjęcia królowej i księcia Walii wraz z życzeniami wielkanocnymi, wykonane przez Chrisa Jacksona w ogrodach Frogmore House w Windsorze.

Embed from Getty ImagesJaponia

31 marca Emerytowana Cesarzowa Michiko została zauważona w drodze do domu Keiko Tōyama, znanej japońskiej pianistki, która zmarła dwa dni wcześniej w wieku 87 lat. Emerytowana Cesarzowa przekazała jej bliskim swoje kondolencje.Monako

Księżna Charlene opublikowała na swoim Instagramie nowe zdjęcie razem z rodziną wraz z wielkanocnymi życzeniami.


Dania

30 marca księżna Mary, jako Honorowa Rzeczniczka "Leaders for Generation Equality" wzięła udział w wirtualnym otwarciu Generation Equality Forum w stolicy Meksyku, które upamiętnia 25. rocznicę Deklaracji Pekińskiej - globalnego planu działania na rzecz równości płci. Forum potrwało trzy dni, ale podjęte dyskusje będą kontynuowane w Paryżu w czerwcu tego roku.31 marca opublikowano życzenia wielkanocne od królowej Margrethe, księcia Frederika i księżnej Mary oraz ich dzieci wraz z ich nowymi zdjęciami. Rodzina spędziła Wielkanoc razem w Pałacu Marselisborg.4 kwietnia królowa była obecna na mszy wielkanocnej w katedrze w Aarhus.Książę Joachim i księżna Marie razem z Henrikiem i Atheną święta wielkanocne spędzili w Paryżu. Po południu opublikowano ich zdjęcia z nabożeństwa w duńskim kościele Frederikskirken.


Grecja

Księżniczka Theodora została wolontariuszką Los Angeles Trial Lawyers' Charities i El Nido Family Center i 3 kwietnia pomagała dostarczyć paczki z żywnością i wielkanocnymi prezentami rodzinom objętym pomocą w Los Angeles.
Głównym celem Los Angeles Trial Lawyers’ Charities (LATLC) jest poprawa jakości życia ludzi w Los Angeles, koncentrując się na pomocy dzieciom, osobom doświadczającym przemocy, niepełnosprawnym oraz osobom, a także kwestiach związanych z edukacją poprzez udzielanie pomocy finansowej potrzebującym grupom. Jednym z partnerów organizacji jest El Nido Family Centers, która zajmuje się głównie problemem przemocy i innych nadużyć wobec dzieci, a swoje programy edukacyjne i społeczne kieruje do dzieci, młodzieży i całych rodzin z grup ryzyka.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

5 komentarzy:

 1. Królowa Matylda wspaniale wygląda w tych stylizacjach.
  Mały książę Charles z Luksemburga jest słodki :)
  Piękne zdjęcia Wielkanocne z Danii, Monako i Wielkiej Brytanii.
  Bardzo miły gest ze strony Emerytowanej Cesarzowej Michiko.
  Brawa dla księżniczki Theodory za pomoc.
  Uwielbiam oglądać zdjęcia Duńskiej Rodziny Królewskiej, ale dzieci urosły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodam również, że to piękny hołd, że książę Guillaume i księżna Stephanie oraz mały książę Charles odwiedzili sad Wielkiego Księcia Jeana.

   Usuń
 2. Charles jest mistrzem min.
  Można liczyć na Matyldę w kwestii wyrazistych kolorów.
  Nie spodziewałam się wspólnych zdjęć królowej i księcia Karola - miło, że mogli wreszcie się spotkać. I jakże tam piękną mają już wiosnę - w pełnym rozkwicie. Zazdroszczę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozumiem, że Stephania ma nadprogramowe kilogramy po ciąży, ale ,mimo to mogłaby się lepiej ubrać i uczesać.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.