środa, 17 lipca 2019

Wieści z Malezji


Doszły do nas bardzo ciekawe, ale jednocześnie różnorodne wieści z Malezji. Zaczynając od dobrej, prawdopodobnie wczoraj na świat przyszedł synek Następcy Tronu Johoru księcia Ismaila Idrisa i jego żony, księżnej Khaleedy.Chłopiec jest trzecim dzieckiem książęcej pary, ma starszą siostrę, obecnie 3-letnią, siostrę Khalsom Aminah Sofiah i brata Iskandara Abdula Jalila (ur. 2017). Dumny tata podzielił się pierwszymi zdjęciami chłopca, nie widać jednak jego twarzy. Mama i dziecko wrócili dzisiaj do domu.


Zaledwie dwa dni wcześniej, 15 lipca rodzina świętowała 26. urodziny księżnej Khaleedy. Księżna urodziła się wprawdzie 16 lipca, ale urodziny prawdopodobnie przesunięto z uwagi na termin porodu. Na zdjęciu para z córeczką.***

Dla kontrastu, mamy przykre, choć właściwie bardziej zaskakujące, wiadomości z malezyjskiego stanu Kelantan. Krążą pogłoski o rozwodzie Sułtana Kelantan Muhammada V, a zarazem byłego króla Malezji, i jego drugiej żony, Rosjanki Rihany Oksany Voevodiny, nieco ponad rok po ich ślubie. Źródła New Straits Times twierdzą, że rozwód został sfinalizowany 1 lipca w Singapurze.

Rihana Oksana Voevodina Instagram

Para pobrała się w sekrecie 7 czerwca zeszłego roku, jednak wiadomość do mediów trafiła dopiero w listopadzie, kiedy król wybrał się na "wakacje" do Rosji na drugi ślub, w obrządku prawosławnym.
 Wkrótce później Rihana przeniosła się do Malezji, gdzie para czekała na narodziny pierwszego dziecka. Chłopiec, Ismail Leon, przyszedł na świat 21 maja.21 May 2019 - the Day, when my life was divided into "before" and "after". Everything that I was told about the changes occurring with a woman after the birth of a baby is true. This love is special. These feelings are completely new. I am greatful to Allah and my husband for our son. Now there are three of us. Thank you for choosing our family, Tengku Ismail Leon Petra Bin Tengku Muhammad V Faris Petra 21.05.2019- день, когда моя жизнь разделилась на "до" и "после". Все, что мне рассказывали об изменениях, происходящих с женщиной после рождения малыша - чистая правда. Эта любовь- особенная. Эти чувства- совершенно новые. Я благодарна Всевышнему и мужу за нашего сына. Теперь нас трое. Спасибо за то, что выбрал нашу семью, Тенку Исмаил Леон Петра Бин Тенку Мухаммад V Фарис Петра
Post udostępniony przez Rihana Oksana Petra (@rihanapetra)


Ślub z byłą Miss Rosji doprowadził prawdopodobnie do abdykacji Muhammada V z tronu Malezji w styczniu tego roku. Już wówczas zaczęły się pojawiać plotki o problemach małżeńskich pary i rozwodzie, zostały jednak zdementowane przez ojca Rihany, który stwierdził: "To nonsens. Nie czytam Internetu, ale wiedziałbym o tym pierwszy."
Przyczyny rozstania pozostają nieznane, choć New Straits Times wskazuje, że musiała być poważna skoro krążące po Internecie kopie świadectwa rozwodowego mówią, że był to rozwód "talak tiga", czyli nieodwołalny, najpoważniejszy rozwód w islamie.

Rihana Oksana Voevodina Instagram

Oczywiście, dwór królewski milczy w tej sprawie, czemu trudno się dziwić skoro do tej pory nie potwierdził nawet ślubu pary ani narodzin ich syna. Sama Rihana także nie skomentowała krążących plotek. Według źródeł New Straits Times, rodzina Kelantan była niezadowolona z ostatniego postu Rihany na Instagramie, w którym wyraziła nadzieję, że jej syn zostanie w przyszłości królem Malezji.


Assalamualaikum dan salam sejahtera kepada para pengikut yang dihormati. Saya ingin memberitahu sedikit sebanyak mengenai diri saya. Nama saya Oksana dan saya dilahirkan pada 10hb Julai 1992 di Astrakhan, Rusia. Hari ini adalah hari jadi saya yang ke 27. Saya membesar dan juga bersekolah di Taganrog, daerah Rostov-on-Don. Semasa remaja, saya pergi ke ‘Summer School’ di Oxford untuk belajar Bahasa Inggeris. Pada 2009, saya berpindah ke Moscow dan menjadi pelajar di ‘Plekhanov Russian University of Economics’. Saya mendapat ijazah sarjana muda ekonomi pada tahun 2013. Pada tahun 2015, saya memenangi pertandingan ratu kecantikan ‘Miss Moscow’. Tidak lama kemudian, saya menceburi bidang industri fesyen. Saya mencipta jenama pakaian renang saya sendiri. Pada masa yang sama, saya belajar di ‘Moscow School of Radio and Television’. Pada tahun 2016, saya telah dianuggerahkan Ijazah Sarjana dalam Pengurusan. Saya seorang pakar dalam pemasaran antarabangsa. Pada tahun yang sama, saya membuka salon kecantikan di Moscow. Pada tahun 2017, saya berpindah ke Kuala Lumpur. Saya berkahwin pada bulan Jun 2018 dan pada bulan Mei 2019, saya melahirkan anak saya Ismail Leon- Tengku Mahkota Kelantan, dan insyallah bakal Raja Kelantan. Dear followers...I want to tell you a little bit about myself. My name is Oksana. I was born on 10th July 1992 in Astrakhan, Russia. Today is my birthday, I’m 27 years old. I spent my childhood and graduated from school in Taganrog, Rostov-on-Don region. As a teen I went to Oxford summer school to study English. In 2009, I moved to Moscow and became a student at Plekhanov Russian University of Economics. I graduated with a Bachelor's degree in economics in 2013. In 2015, I won the beauty contest "Miss Moscow". Then i created my own swimwear and beach fashion brand. At the same time, i studied at Moscow school of radio and television.
Post udostępniony przez Rihana Oksana Petra (@rihanapetra)

Trzeba przyznać, że Rihana była bardzo aktywna w mediach społecznościowych i regularnie publikowała posty, w których koncentrowała się na swoim ślubie, synu, pochodzeniu, a ostatnio także początkach związku z królem Malezji. Zdradziła, że do ich pierwszego spotkanie doszło w Moskwie wiosną 2017 i że Muhammad V zakochał się w niej ponoć od pierwszego wejrzenia. Całkiem możliwe, że Sułtanowi nie podobało się, że Rihana zdradza tak wiele z ich codziennego życia, nie wydaje się to jednak aż takim występkiem, by mogło to być przyczyną rozwodu. Pozostaje zatem pytanie, co nią było, jeśli rzeczywiście do niego doszło.

5 komentarzy:

 1. Cóż, nie przepowiadałam temu małżeństwu jakiegoś długiego stażu, ale tak szybkiego i ostatecznego rozstania się nie spodziewałam. To smutne tym bardziej, że ich syn ma zaledwie dwa miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 2. rzeczywiście prawda a może to chodzi o czynnik finansowy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Sprawa z rozwodem jest dosyć dziwna. Od jego rzekomego sfinalizowania niewiele zmieniło się w postach Oksany na ig. W tym czasie opublikowała kolejne zdjęcia z Muhammadem, w tym wczoraj ich wspólny wywiad oraz kolejną porcje historii ich poznania się. Trochę dziwne to zachowanie jak na świeżo upieczoną rozwódkę. Sama nie wiem, co o tym wszystkim myśleć 🤔

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez to zauważyłam, ale póki co plotki jakie są, takie są. Z tego co widzę to nawet malezyjskie media nie bardzo wiedzą jak to wyjaśnić

   Usuń
 4. Historia pokazuje, że zbyt duże odsłanianie życia w mediach społecznościowych przez członków rodziny królewskiej źle się kończy.
  Zobaczymy jak sprawa się rozwinie, bo to na pewno nie koniec.

  /J.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.