środa, 31 lipca 2019

Ślub w Monako, projekty księżnej Meghan + więcej + informacja


Norwegia

Księżna Mette-Marit opublikowała dwa nowe zdjęcia z Mariusem.

W ostatnim czasie książę Haakon i księżna Mette-Marit zostali zauważeni na przyjęciu urodzinowym bliskich przyjaciół, Olava Hindahl Selvaag i jego żony Kristin Lien.

newmyroyals.com

TT/alltomkungligt.se

TT/alltomkungligt.se


Maroko

23 lipca przypadała 20. rocznica wstąpienia króla Mohammeda VI na tron. Z tej okazji wydano dwa nowe oficjalne zdjęcia monarchy, a 29 lipca król wygłosił przemówienie skierowane do narodu.

The Moroccan Monarchy Twitter

The Moroccan Monarchy Twitter30 lipca król wydał przyjęcie jubileuszowe z tej okazji. Pojawili się na nim także książę Moulay Hassan i książę Moulay Rachid.

The Moroccan Monarchy Twitter

The Moroccan Monarchy Twitter

The Moroccan Monarchy Twitter

The Moroccan Monarchy Twitter


Monako

Zaczynamy od radosnego wydarzenia, na które część z Was (jeśli nie wszyscy) niecierpliwie czekała - ślubu Louisa Ducruet, syna księżniczki Stephanie, i Marie Chevallier. Prywatna cywilna uroczystość odbyła się w piątek, 26 lipca, a Marie ubrała na tę okazję kostium Rosy Clary. Następnego dnia w Katedrze w Monako, tej samej, w której pobrali się dziadkowie Louisa, odbył się ślub kościelny, na który zaproszono 200 gości. Suknię ślubną zaprojektowała szwagierka Pauline z pomocą Atelier Boisanger. Wieczorem goście zostali zaproszeni do Monte Carlo Bay Hotel, a kreacja na to przyjęcie to ponownie projekt Rosa Clara.

Monaco Matin

Bruno Bebert / Rosa Clará Twitter

Luci-Bebert-Nebinger / Palais Princier de Monaco

Luci-Bebert-Nebinger / Palais Princier de Monaco

Twitter

hellomagazine.com

Twitter

Twitter

vogue.com

Bruno Bebert

hellomagazine.com

Zdjęcie wykonane po ślubie - vogue.com


More pictures from the wedding #RoyalWedding #MarieChevallier #LouisDucruet #Monaco #PrinceAlbert #PrincessStephanie #PrincessCaroline Repost @hshmonacoworld @get_reposter Vendredi 26 juillet, M. Louis Ducruet, fils ainé de S.A.S. la Princesse Stéphanie et de M. Daniel Ducruet, a épousé Mlle Marie Chevallier lors d'une cérémonie civile célébrée à la Mairie de Monaco par M. Georges Marsan, le Maire. Cette cérémonie s'est déroulée en présence de LL.AA.SS. le Prince Albert et la Princesse Charlene, des membres de la famille ainsi que des proches du couple. A l'issue, une réception était organisée dans les jardins privés du Palais princier. Samedi 27 juillet, le mariage religieux a eu lieu en la Cathédrale Notre-Dame-Immaculée de Monaco. Il a été célébré par le Père César Penzo, Chapelain du Palais Princier. La Cathédrale n'avait pas accueilli de mariage de membres de la Famille Princière depuis les noces du Prince Rainier III et de Grace Kelly en 1956. Après une séance de photos en famille organisée au Palais princier, les festivités se sont poursuivies à l'hôtel Monte-Carlo Bay. © Photos : Gaëtan Luci, Frédéric Nebinger, Bruno Bebert/édition, Axel Bastello/Palais princier de Monaco.
Post udostępniony przez Eugenia Garavani (@eugeniagaravani)28 lipca książę Albert księżniczka Caroline byli obecni na koncercie Orkiestry Filharmonicznej Monte Carlo pod batutą Japończyka Kazuki Yamady na schodach Pałacu Książęcego.

Axel Bastello / Palais princier de Monaco Facebook

Axel Bastello / Palais princier de Monaco Facebook

Axel Bastello / Palais princier de Monaco Facebook

26 lipca książę Albert i księżna Charlene pojawili się na corocznym Balu Czerwonego Krzyża.

Twitter

Eric Mathon / Palais Princier de Monaco Facebook

Eric Mathon / Palais Princier de Monaco Facebook

Eric Mathon / Palais Princier de Monaco Facebook

Eric Mathon / Palais Princier de Monaco Facebook

24 lipca księżniczka Alexandra ze swoim chłopakiem pojawiła się na Midsummer Party w Antibes we Francji.

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Hanower

Ekaterina w weekend w połowie lipca pojawiła się na ślubie Millie Allsopp i Constantina Nagela w Wielkiej Brytanii, pełniąc rolę druhny.
Dania

Królowa Małgorzata 26 lipca odwiedziła miasto portowe Sønderborg.


Japonia

24 lipca księżniczka Kako pojawiła się na otwarciu 53. zawodów jeździeckich All Japan High School Equestrian Championships w Gotemba w prefekturze Shizuoka.

Jiji

sankei.com

Jiji

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Kyodo
Księżna Takamado jako patronka Japan Bowl 23 lipca wzięła udział w przyjęciu "Kakehashi 2019" dla zwycięzców turnieju o Puchar Japonii Japan Bowl. Przyjęła także uczestników Japan Bowl w swojej rezydencji.


W dniach 24-29 lipca Emerytowana Para Cesarska udali się na swoje coroczne krótkie wakacje do willi Nasu Imperial Villa w prefekturze Tochigi. 25 lipca spotkali się z prasą, zapozowali do zdjęć i odpowiedzieli na kilka pytań, w tym o stan zdrowia. Emerytowana Cesarzowa Michiko odparła, że czuje się dobrze po czerwcowej operacji usunięcia zaćmy z obu oczu. Emerytowany Cesarz Akihito, który na początku lipca ponownie zmagał się z przejściowym niedokrwieniem mózgu, także wrócił już do pełni sił.
Na początku lipca Emerytowanemu Cesarzowi Akihito zakręciło się w głowie, przypuszczalnie z powodu zmęczenia po cotygodniowych kontrolach zdrowia, które Emerytowana Para Cesarska zaczęła wtedy przechodzić. Emerytowana Cesarzowa Michiko od razu wezwała lekarza. Na szczęście byłemu Cesarzowi nic się nie stało, ale badanie zdecydowano się przesunąć.

Yomiuri

mainichi.jp

Jiji


Przygotowania do Daijosai, festiwalu dziękczynnego po intronizacji Cesarza Naruhito, ruszyły pełną parą. 15 lipca zebrano konopie, z których we wrześniu zostanie uszyte specjalne kimono, które zostanie ofiarowane bóstwom w czasie uroczystości. Kilka dni później, na terenie East Gardens Pałacu Imperialnego rozpoczęto rytuały, a następnie budowę około 30 budynków przeznaczonych na miejsce tradycyjnego festiwalu. Daijosai zaplanowany jest na 14-15 listopada, po październikowej intronizacji Cesarza Naruhito.
Podobnie jak prawie trzydzieści lat temu, przy okazji intronizacji byłego już Cesarza Akihito, także i teraz organizacja festiwalu wzbudza wiele kontrowersji. Festiwal ma charakter czysto religijny, w jego trakcie Cesarz składa ofiary bóstwom i swoim przodkom, modląc się o pokój i obfite plony dla Japończyków, co według przeciwników jego organizacji narusza rozdział państwa i religii przewidzianego w Konstytucji. Obawy wzbudza też finansowanie tego festiwalu ze skarbu państwa, co wzbudza również niepokój obecnego księcia koronnego Fumihito, który w czasie niedawnej konferencji prasowej zakwestionował, czy finansowanie tychże wydarzeń ze strony rządu jest właściwe.

22 lipca tymczasem książę koronny Fumihito i księżna Kiko zobaczyli wystawę zatytułowaną "100 lat japońskiej zastawy stołowej - Okuratouen" w Muzeum Sztuki Shoto w Tokio.29 lipca Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako uczestniczyli w otwarciu corocznego, 39. sympozjum EEE International Geoscience and Remote Sensing Symposium 2019 (IGARSS 2019) w Jokohamie w prefekturze Kanagawa.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.comW dniach 26-29 lipca książę Fumihito i księżna Kiko odwiedzili prefektury Kagoshima i Saga na wyspie Kiusiu. Rozpoczęli 26 lipca od miasta Kagoshima, gdzie obejrzeli występy taneczne i spotkali się z uczniami biorącymi udział w mistrzostwach sportowych Inter-High School General Sports Championships.

mainichi.jp

sankei.com

FNN

27 lipca uczestniczyli w ceremonii inauguracji Inter-High School General Sports Championships, a po południu przenieśli się do prefektury Saga położonej w północno-zachodniej części Kiusiu i jednocześnie będącej najmniejszą na tej wyspie prefekturą. Tutaj przewodniczyli ceremonii otwarcia 43. National High School General Culture Festival i późniejszej paradzie.

asahi.com

Jiji

Jiji

Jiji

Kyodo

28 lipca obejrzeli występy uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, odwiedzili szkołę zawodową i zobaczyli wystawę poświęconą naukom przyrodniczym, a po południu wrócili do prefektury Kagoshima na mecz koszykówki w ramach Inter-High School General Sports Championships.

mainichi.jp

Kyodo

Jiji

29 lipca przed powrotem do Tokio obejrzeli zawody szermiercze w ramach Inter-High School General Sports Championships.

sankei.com

FNN


Bhutan

16 lipca król Jigme Khesar przyjął na audiencji grupę 121 Skautów uczestniczących w 12. Programie Szkolenia Przywódców w Tencholing w dystrykcie Wangdue Phodrang. Chłopcy i dziewczęta z 12. klasy do trwającego 3 tygodnie programu szkoleniowego zostali wybrani ze szkół z 20 dystryktów Bhutanu. Program odbywający się w formie obozu powstał z inicjatywy króla Jigme Khesara w 2013 i do tej pory wzięło w nim udział ponad 1400 Skautów.

HM King Jigme Khesar Facebook


Hiszpania

25 lipca królowa Letizia otworzyła konferencję poświęconą letnim kursom Międzynarodowej Szkoły Muzycznej Fundacji Księżniczki Asturii.

Casa de S.M. el Rey Twitter

Casa de S.M. el Rey Twitter

Casa de S.M. el Rey Twitter

Casa de S.M. el Rey Twitter

hola.com

30 lipca królowa Bibliotekę Narodową Hiszpanii.

Casa de S.M. el Rey Twitter

Casa de S.M. el Rey Twitter

Casa de S.M. el Rey Twitter

Casa de S.M. el Rey Twitter

hola.com

Po południu razem z królem Felipe przyjęła na audiencji drużyny pływackie kobiet i mężczyzn po ich powrocie z Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019 w Gwangju w Korei Południowej.

Casa de S.M. el Rey Twitter

Casa de S.M. el Rey Twitter

Casa de S.M. el Rey Twitter

30 lipca na Majorce królowa Sofia została zauważona razem z wnuczkami, Victorią Federicą de Marichalar i Irene Urdangarin na premierze filmu "Król Lew" w kinie w Palma de Mallorca.

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Tajlandia

28 lipca z okazji swoich 67. urodzin król Maha Vajiralongkorn przyznał swojej głównej kochance, Sineenat "Goy" Wongvajirapakdi wyższy tytuł arystokratyczny.


Niemcy

25 lipca, dokładnie trzy miesiące po swoich 90. urodzinach, zmarł 3. książę Hohenberg Georg Friedrich, wnuk arcyksięcia Franza Ferdinanda, Następcy Tronu Austr-Węgier i jego morganatycznej małżonki Sophie, księżnej Hohenberg. Kolejnym księciem Hohenberg został jego najstarszy syn Nikolaus.
Georg Friedrich Maximilian Jaroslav Petrus Canisius Markus Hubertus Maria przyszedł na świat 25 kwietnia 1929 na zamku Artstetten, niegdyś letniej rezydencji Franciszka Ferdynanda i Sophie, a obecnie miejscu ich pochówku (i pochówku ich nieżyjących synów wraz z małżonkami) jako drugi syn Maxa, księcia Hohenberg, starszego z dwóch synów Franciszka Ferdynanda i Sophie, i jego żony, hrabianki Elisabeth von Waldburg zu Wolfegg und Waldsee. Księciem Hohenberg został po śmierci starszego brata Franza Ferdinanda 16 sierpnia 1977, który nie pozostawił po sobie synów. Georg 4 lipca 1960 w ceremonii cywilnej ożenił się z księżniczką Eleonore z austriackiej arystokratycznej rodziny Auersperg-Breunner. Ślub kościelny pary odbył się 8 września tego samego roku na zamku Wald w Austrii. Doczekali się trójki dzieci, dwóch synów i córki, a także siedmiorga wnucząt. Owdowiał w 1998. Książę był dyplomatą, został mianowany Ambasadorem Austrii w kilku krajach, ostatnią misję dyplomatyczną pełnił w Watykanie podczas pontyfikatu Papieża Jana Pawła II.
O innych potomkach Franciszka Ferdynanda i Sophie przeczytacie w tym cyklu KLIK.


Szwecja

27 lipca król Carl Gustaf i królowa Silvia wręczyli nagrody zwycięzcom 5. edycji konkursu na Ogrody Tematyczne w Solliden.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Tego samego dnia królowa została zauważona z Chrisem i najmłodszą wnuczką Adrienne.Egipt

Księżna Noal Zaher za pośrednictwem arabskiej agencji prasowej opublikowała trzy nowe zdjęcia bliźniąt, księżniczki Farah Noor i księcia Fouada Zahera.Wielka Brytania

23 lipca książę Sussex spotkał się z młodymi ludźmi, aby dyskutować o ich projektach podczas światowego posiedzenia Dr. Jane Goodall’s Roots & Shoots Global Leadership.Today, The Duke of Sussex met with young people doing ground-breaking work in their communities as part of Dr. Jane Goodall’s Roots & Shoots Global Leadership gathering. Started in 1991 by world renowned ethologist and primatologist Dr. Jane Goodall, with just 12 high school students in Tanzania, Roots & Shoots brings together young people from around the world who are leading projects in their communities to make the world a better place for people, animals and the environment. Today @RootsAndShoots has over 150,000 groups in over 50 countries - the collective power of these young people is limitless. His Royal Highness believes that people are at the heart of conservation and sustainability and that in order to succeed we need an inclusive, community-centred approach. In his roles as President of The Queen’s Commonwealth Trust and Commonwealth Youth Ambassador, The Duke has met young people from around the world who are leading the way with creative sustainability solutions and campaigns – it is thanks to the creativity of young people’s minds, that we can turn the tide and preserve our planet for future generations. After listening to presentations on endangered species, reducing plastic waste and embracing the wild, The Duke had the chance to thank all the young people taking part for their efforts and the difference they are making every single day. As a continuation of our monthly social awareness approach, for July we turned our attention to following accounts featuring the environment. @JaneGoodallInst, founder of Roots & Shoots, is one of those selected profiles, having dedicated her life’s work to bettering our environment and world. To learn more, visit @RootsAndShoots. Photo©️ PA images
Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)
25 lipca książę odwiedził Sheffield, gdzie spotkał się z małymi pacjentami w Szpitalu Dziecięcym, tak samo jak księżna Diana trzydzieści lat temu, oraz odwiedził Sheffield Hallam University.The Duke of Sussex made a special visit to Sheffield today to see workers, academics and students doing their part to help their community. At Sheffield Children’s Hospital, The Duke supported the opening of a new wing that extends the resources available to patients and their families. This was an especially meaningful visit both publicly and personally as The Duke signed the visitors book that his mother, Diana Princess of Wales signed in 1989. At Sheffield Hallam University The Duke celebrated the incredible teaching and research staff and saw firsthand their Virtual Reality rehabilitation project. He also met with youth activists and academics working with the World Health Organisation and the UN to develop new technology to assist in aid work during crises around the world. Today was a prime example of just how many people work tirelessly behind the scenes to make this world better for others. We all have the opportunity to do something impactful every single day. “Nature needs your care. Animals need your attention. People need your light. The world needs your love... How can you make a difference in the world? Help one person at a time.” Matshona Dhliwayo Photo©️PA images / Empics - Doug Peters
Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)Potwierdzono krążące pogłoski jakoby księżna Sussex wcieliła się gościnnie w rolę redaktor naczelnej brytyjskiego Vogue'a. Wrześniowy numer, owoc 7-miesięcznej współpracy Meghan z redaktorem naczelnym Edwardem Enninful, zatytułowany "Forces for Change" pojawi się w sprzedaży od 2 sierpnia. Na okładce znalazło się 15 kobiet ze wszystkich dziedzin życia, a pozostawiona wolna przestrzeń to lustro, pozostawione, aby móc zobaczyć w nim siebie jako część tego zbioru.
We wrześniowym wydaniu znalazły się artykuły poświęcone kobietom na okładce i nie tylko, znajdziemy więc wśród nich Jacindę Arden, Premier Nowej Zelandii, którą para książęca miała okazję poznać podczas swojej ubiegłorocznej podróży; 16-letnią Gretę Thunberg, najmłodszą z tego grona szwedzką aktywistkę na rzecz klimatu i jedną z najmłodszych, jakie znalazły się kiedykolwiek na okładce brytyjskiego Vogue'a; dla kontrastu 81-letnią Jane Fondę, aktywistkę i aktorkę; Michelle Obamę, z którą Meghan przeprowadziła osobisty wywiad (znajdziecie go tutaj), oraz wiele innych.
Sama księżna napisała:
Gościnna edycja wrześniowego wydania brytyjskiego Vogue'a była satysfakcjonująca, pouczająca i inspirująca. Zgłębiając ten proces, pracując cicho za kulisami, cieszę się, mogąc teraz podzielić się tym, co stworzyliśmy. Ogromne podziękowania dla wszystkich przyjaciół, którzy wspierali mnie w tym przedsięwzięciu, poświęcając swój czas i energię, aby pomóc na tych stronach i na okładce. Dziękuję, że powiedzieliście "Tak!" - a Edwardowi dziękuję za tę wspaniałą okazję.

Peter Lindbergh / British Vogue

Sussex Royal Instagram
We are proud to announce that Her Royal Highness, The Duchess of Sussex is the Guest Editor for the September issue of @BritishVogue. For the past seven months, The Duchess has curated the content with British Vogue's Editor-in-Chief Edward Enninful to create an issue that highlights the power of the collective. They have named the issue: “Forces for Change” For the cover, The Duchess chose a diverse selection of women from all walks of life, each driving impact and raising the bar for equality, kindness, justice and open mindedness. The sixteenth space on the cover, a mirror, was included so that when you hold the issue in your hands, you see yourself as part of this collective. The women on the cover include: @AdwoaAboah @AdutAkech @SomaliBoxer @JacindaArdern @TheSineadBurke @Gemma_Chan @LaverneCox @JaneFonda @SalmaHayek @FrankieGoesToHayward @JameelaJamilOfficial @Chimamanda_Adichie @YaraShahidi @GretaThunberg @CTurlington We are excited to announce that within the issue you’ll find: an exclusive interview between The Duchess and former First Lady of the United States Michelle Obama, a candid conversation between The Duke of Sussex and Dr Jane Goodall, inspirational articles written by Brené Brown, Jameela Jamil and many others. Equally, you’ll find grassroots organisations and incredible trailblazers working tirelessly behind the scenes to change the world for the better. • “Guest Editing the September issue of British Vogue has been rewarding, educational and inspiring. To deep dive into this process, working quietly behind the scenes for so many months, I am happy to now be able to share what we have created. A huge thanks to all of the friends who supported me in this endeavour, lending their time and energy to help within these pages and on the cover. Thank you for saying “Yes!” - and to Edward, thank you for this wonderful opportunity.” - The Duchess of Sussex #ForcesForChange
Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)To watch the full #ForcesForChange video for the September Issue of @BritishVogue, guest edited by The Duchess of Sussex, please visit our IGTV. Her Royal Highness is the first Guest Editor for British Vogue’s September Issue and for the last seven months has worked to create an issue of inclusivity and inspiration, focusing on what connects us rather than what divides us. Fifteen women were chosen for the cover including New Zealand Prime Minister Jacinda Ardern, who generously lent her time to support The Duchess in this important issue. The women first met last autumn during Their Royal Highness’ official tour of New Zealand. Above, PM Ardern says: “One change that I’ve noticed over the course of my career, is just how polarised the world is now. I do think there is a solution to that though, and that’s ultimately us coming back to the humanity that we all share." Thank you PM Ardern for being an amazing force for change. For more details on this special project, please see previous post and stay tuned for more updates throughout the week.
Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)


W wydaniu znalazła się także rozmowa księcia Harry'ego z Jane Goodwill, światowej sławy etolog, którą spotkał m.in. w czasie jednego z ostatnich wyjść (wyżej). Rozmawiali o środowisku, zmianach klimatycznych i rasizmie. Książę opisał, że "[kiedy] zaczynasz odrywać wszystkie warstwy, całe nauczone zachowanie, wyuczone zachowanie, doświadczone zachowanie, zaczynasz obierać to wszystko - pod koniec dnia wszyscy jesteśmy ludźmi." Ponadto powiedział,  że on i Meghan będą mieli "maksymalnie" dwoje dzieci. Oczywiście natychmiast posypała się na niego za te słowa lawina krytyki, odbiera się to jako afront w stronę Williama i Kate, a nawet królowej i księcia Philipa, i przepowiada się kolejne krytyczne komentarze, jeśli doczekają się z Meghan więcej niż dwójki dzieci. Nie zapominajmy jednak, że to Harry, który otwarcie mówi to, co myśli, nawet jeśli ma to wzbudzić kontrowersje. I za to właśnie wszyscy go kochamy.Earlier this summer HRH The Duke of Sussex met with world renowned ethologist Dr. Jane Goodall for an intimate conversation on environment, activism, and the world as they see it. This special sit-down was requested by The Duchess of Sussex, who has long admired Dr. Goodall and wanted to feature her in the September issue of @BritishVogue, which HRH has guest edited. HRH and Dr. Goodall spoke candidly about many topics including the effects of unconscious bias, and the need for people to acknowledge that your upbringing and environment can cause you to be prejudiced without realising it. The Duke described that “[when] you start to peel away all the layers, all the taught behaviour, the learned behaviour, the experienced behaviour, you start to peel all that away - and at the end of the day, we’re all humans.” • Through @RootsandShoots the global youth service program @JaneGoodallInst founded in 1991, she has created and encouraged a global youth community to recognise the power of their individual strength – that each day you live, you can make a difference. Photos: ©️SussexRoyal / Chris Allerton #ForcesForChange
Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)


Księżna, mimo że oficjalnie wciąż przebywa na urlopie macierzyńskim, bynajmniej nie siedzi bezczynnie. Wczoraj trafiła do nas informacja o jej kolejnym projekcie, tym razem charytatywnym. We współpracy z brytyjskimi sieciami handlowymi: Marks & Spencer, John  Lewis & Partners i Jigsaw oraz swoją przyjaciółką, projektantką Mishą Nonoo pracuje obecnie nad kolekcją ubrań do pracy. Zysk ze sprzedaży każdej rzeczy trafi do organizacji Smart Works pod patronatem księżnej Sussex, która pomaga bezrobotnym kobietom wrócić do pracy. Kolekcja ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Nie wiemy jak Wy, ale my czekamy niecierpliwie na kolejne informacje dotyczące tego projektu i oczywiście jego oficjalną inaugurację.
Spotlight on: Smart Works We are proud to be supporting a very special initiative this autumn for @SmartWorksCharity! After quiet visits to Smartworks over the last year, The Duchess was moved by the impactful work being done by this non profit organisation that helps women into the workforce, equipping them with both the skills and clothes they need to feel job-ready. Throughout her visits she noticed that while the donations were plentiful, they were also notably a combination of mismatched items and colours which weren’t always the right stylistic choices or sizes that didn’t necessarily “suit” the job at hand: to make a woman feel confident and inspired as she walked into her job interview. As a result, launching this autumn, The Duchess will be supporting a collective to help equip the women of Smart Works with the key workwear essentials they need as they enter into the workplace. This initiative is supported by four generous brands who share the vision to empower the women of Smart Works to look and feel 💯 as they bravely venture in to what can often be a daunting environment for those who have been out of the job market. The brands have come together to work towards this united force for good, “[reframing] the idea of charity as community,” as The Duchess writes in a piece for this month’s British Vogue. They will follow the 1:1 model where an item from the collection purchased is an item shared with a woman of Smart Works because “not only does this allow us to be part of each other’s story; it reminds us we are in it together.” For more information on how you can be part of another woman’s success story visit @smartworkscharity. Special thanks to: @JohnLewisandPartners, @MarksandSpencer, @MishaNonoo, @InsideJigsaw for supporting this very special organisation. And to find out more, read the September issue of @BritishVogue and stay tuned for more exciting updates this autumn. Photo©️SussexRoyal
Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)


24 lipca królowa Elżbieta przyjęła rezygnację ze stanowiska Premier Theresy May i spotkała się z Borisem Johnsonem, oficjalnie nakazując mu utworzenie nowego rządu. Było to jej ostatnie oficjalne "wyjście" przed rozpoczęciem przełożonych wakacji w szkockim Balmoral.

The Royal Family Twitter

28 lipca monarchini została zauważona w drodze na niedzielne nabożeństwo w Crathie Kirk.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Książę Walii i księżna Kornwalii 24 lipca otworzyli Sandringham Flower Show 2019. Było to ich ostatnie wspólne wyjście przed rozpoczęciem wakacji.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com23 lipca książę Karol spotkał się z Prezydentem Rwandy w swojej rezydencji Highgrove.

Księżna Camilla znalazła się na okładce sierpniowego wydania magazynu Saga, najlepiej sprzedającego się w Wielkiej Brytanii miesięcznika, który jest przeznaczony dla osób w wieku 50 lat i starszych. Księżna jest patronką przejętej przez magazyn organizacji Silver Line oferującej 24-godzinną linię telefoniczną, na którą mogą zadzwonić starsze osoby czujące się samotnie.


29 lipca książę Karol jako książę Rothesay odwiedził Caithness w Szkocji.

Clarence House Twitter

Clarence House Twitter

Clarence House Twitter

Clarence House TwitterMalezja

Poinformowano, że urodzony 17 lipca drugi syn Następcy Tronu Johoru księcia Ismaila Idrisa i księżnej Khaleedy otrzymał imiona Abu Bakar Ibrahim i zwyczajowy tytuł Tunku.

thestar.com.my


Grecja

25 lipca księżniczka Maria-Olympia świętowała 23. urodziny razem z dziadkami ze strony ojca, królem Konstantinosem i królową Anne-Marie. Zdjęcia z urodzinowego przyjęcia wraz z życzeniami zamieścił na Instagramie książę Pavlos.


***

W najbliższym czasie Blue Blood czekają gruntowne zmiany, przede wszystkim szaty graficznej, które potrwają najprawdopodobniej tydzień. W tym czasie nie będą pojawiały się żadne posty, blog zostanie też czasowo ZAMKNIĘTY od poniedziałku, 5 sierpnia, abyśmy mogły je wprowadzać powoli i na spokojnie. Mamy nadzieję, że obędzie się bez większych trudności, a Wam nowy wygląd zrekompensuje naszą kilkudniową nieobecność. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

18 komentarzy:

 1. A tak na marginesie Moje Drogie w kalendarzu rocznic i urodzin brakuje 6 maja-rocznica urodzin Archiego,synka Harrego i Meghan..

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny ślub w Monako. Na zdjęciu rodzinnym jednak widoczna jest nieobecność Charlene...
  Dobre posunięcie ze strony Meghan,że nie umieściła siebie na okładce, ale grono kobiet, a już pomysł z tym lustrem jest genialny. Ma też talent do pisania. Szkoda tylko, że w mediach przyćmią to słowa jej męża,moim zdaniem trochę nieprzemyślane. Sprawy rodzicielstwa i jego planowania powinny pozostać intymną decyzją rodziców, a takie deklaracje mogą zostać odczytane jako afront. Bo to nie dzieci są zagrożeniem dla klimatu, ale masowa produkcja plastiku, wycinka lasów, kłusownictwo, zanieczyszczenia z fabryk i samochodów. Bardzo dobrze można by zamienić maksymalnie dwójkę dzieci na maksymalnie dwa samochody, tyle że raczej książę ma ich więcej i nie zechce się z nimi rozstać. Nieopatrznie mógł właśnie urazić swoją rodzinę. A co jeśli druga ciąża jego żony okaże się bliźniacza? Takich deklaracji lepiej nie składać, bo nie wiadomo, co przyniesie życie. Miało być o klimacie, a powiało mi kontrolą urodzeń w Chinach. Nie zgadzam się tutaj z Harry 'm,choć całą jego pracę dla środowiska bardzo cenię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co widziałam Charlene jest obecna na zdj ze ślubu cywilnego,a powodów jej nie obecności w kościele może być mnóstwo ;) Co do Meghan i Harrego zgadzam się w 100%. Inicjatywa super, jednak dosyć niefortunna wypowiedź męża może przyćmić jej sukces.

   Usuń
 3. No Harry mnie zaskoczył, mógł tego nie mówić - nawet jego też obowiązują pewne granice, poczułam konsternację, takie co ja przeczytałam, co on powiedział, co to było za wytłumaczenie, może miało wyjść zabawnie, ale w czasie, gdy wszyscy trąbią o plastiku, śmieciach, spalinach, to on o dzieciach - no uwielbiam luz tego człowieka, uwielbiam jego zaangażowanie na maxa i wiele innych cech, no ale tym tekstem to mnie rozbił, widocznie tak się wkręcił w ochronę środowiska, że poświęcają się z Meg nawet w rozmiarze rodziny, może chcieli zwrócić uwagę na tę kwestię, być wzorcem, hm no cóż, słowo się rzekło, jeszcze kilka takich smaczków, to społeczeństwo uzna, że zwariował od nadmiaru szczęścia

  OdpowiedzUsuń
 4. MM z Norwegii juz daaawno nie wygladala tak slicnie! Wyglada jakby dodatkowo mocno wyszczuplala. Same plusy!!
  Marie Ducret to wg mnie najpiekniejsza czlonkini nie tylko monakijskiego dworu, ale w ogole europejskich royalsow! Przesliczna!

  OdpowiedzUsuń
 5. W wielu krajach europejskich (bo na tym powinniśmy się skupić, bo nas to dotyczy) mamy społeczeństwo starzejące się a Harry mówi takie rzeczy. Zastanówmy się, jeśli każda para będzie miała tylko 1 dziecko a rodziców jest dwoje to szybko pozbędziemy sie ludzi z Europy. Jeśli każda para będzie miała maksymalnie 2 dzieci (trzeba wziąć pod uwagę to że duzo ludzi nie może miec dzieci, albo mlodzi ludzie tez chorują i umierają) to dalej europejskie społeczeństwo bedzie starzejace się. Gdzie tu dbanie o srodowisko Harry? Nie jesteś w Chinach czy Indiach. Niech skupi się na swoim kraju. Co prawda w Wielkiej Brytanii jeszcze nie ma az tak wielkiego problemu ale jednak trzeba myśleć o przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie nazwałabym tego "wybrykiem", w rodzinach królewskich (nie tylko brytyjskiej) jest całe grono osób, które gościnnie pisały artykuły do gazet i jakoś nie przypominam sobie, by kiedykolwiek spadły na nich za to głosy aż takiej krytyki, tym bardziej, że Meghan nie pisała w nich wierszyków, tylko poświęciła wydanie naprawdę ważnym kwestiom.
   Co do jej projektu z ubraniami, to krytyka należałaby się raczej tym członkiniom rodzin królewskich i książęcych, które robią to dla zysku czy tylko dlatego, że to takie "modne", a nie charytatywnie. Doprawdy, nie widzę powodu, dla którego Meghan nie mogłaby tego zrobić i to z pożytkiem dla innych, a nie dla siebie, skoro inne księżne czy księżniczki od lat się w ten sposób "promują", nie mając na uwadze żadnych szczytnych celów i nikt nie widzi w tym problemu

   Usuń
  2. No właśnie,nikt tak nie robi. Większość osób ogranicza się do przemówień i przecinanie wstęg. Meghan to twarda babka, kobieta z inicjatywą i uważam, że wprowadza świetne nowe wzorce - wzorzec kobiety naprawdę zaangażowanej, a nie znanej z tego, że nosi fajne kiecki i urodziła dziecko.

   Usuń
 7. W ogóle dlaczego na żadnym blogu nie ma informacji o wytycznych księstwa Sussex skierowanych do ich sąsiadów ? Traktujecie ich jak jakieś bóstwo, bo są w ogniu krytyki ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie traktujemy ich jak na "bóstwo" i nigdy nikogo z "royalsów" tak nie traktowałyśmy. To nie jest blog tylko o parze książęcej Sussex, więc siłą rzeczy nie widzę powodu, by zamieszczać na nim wszystkie głosy krytyki, jakie na nich spadają, a już tym bardziej te, które okazały się kompletnie fałszywe. Zaraz po tym, jak rozpętała się burza, o której piszesz, doszła informacja, że to bynajmniej nie Harry i Meghan wystosowali te "nakazy", a pracownicy Pałacu Buckingham, w dodatku bez ich wiedzy i zgody. Doprawdy, gdybyśmy miały pisać o wszystkich plotkach dotyczących Harry'ego i Meghan, nie mogłybyśmy robić nic innego...

   Usuń
  2. Brzmi to niewiarygodnie Pałac wydaje zakaz bez ich zgody i wiedzy. To jest wierutna bzdura. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie słyszałam. W pałacu pracują ludzie królowej, którym na pewno ufa i zna od lat. Nie chcę mi się wierzyć, żeby od tak z dupy wymyślili coś tak niedorzecznego.
   No ciekawe, a relacje ze ślubu Louisa i Marie krótką, bo krótką, ale zamieściłyście także trochę to mi wali ściemą, że nie piszecie o czymś, bo jest na innym blogu.

   Usuń
  3. Nie napisałam, że nie piszemy o plotkach dotyczących Harry'ego i Meghan, bo pojawiły się na innym blogu, proszę przeczytać jeszcze raz mój komentarz. Napisałam, że nie zamieściłyśmy informacji o tych plotkach,bo codziennie pojawia się ich tysiące i gdybyśmy miały każdej z nich poświęcać choćby krótką wzmiankę, to pisałybyśmy o tym codziennie. Pominęłyśmy też plotki dotyczące Kate i Williama i pewnie setki innych dotyczących innych rodzin królewskich, i nie pamiętam, by ktoś z tego powodu rozpaczał. To nie jest blog plotkarski, od czasu do czasu owszem, podajemy plotki, ale takie, które z jakiegoś powodu wydają nam się ciekawe i/lub ważne, na pewno nie wszystkie.
   Podkreślam raz jeszcze, że nie jest to tylko blog o Harry'm i Meghan, więc nie oczekujcie, że będziemy o nich pisać w każdym poście i przytaczać wszystkie plotki na ich temat. Staramy się pisać o wszystkich rodzinach królewskich, co niestety nie zawsze się udaje, właśnie przez to, że zbyt mocno skupiamy się na tych europejskich.
   Co do innych blogerek, nie wiem, dlaczego o tym nie piszą, nie jestem Duchem Świętym ani jasnowidzem, żeby to wiedzieć, mogę jedynie przypuszczać, że z tego samego powodu co my albo zwyczajnie nie mają aż tyle czasu.
   Relacja ze ślubu Marie i Louisa się pojawiła, bo to zbyt ważne wydarzenie, żeby przeoczyć, a przede wszystkim nie żadna plotka. Po takie, jeśli kogoś interesują, odsyłam do pudelka czy innych plotkarskich portali, tam na pewno pojawią się szybciej niż tutaj

   Usuń
 8. Harry po raz koleiny rozwalił system haha - dwoje dzieci to maks, hahahhah. Ale szczerze jak patrzę na Megan, obserwuję jak się zachowuje, i czytam o coraz śmielszych poczynaniach to absolutnie go rozumiem;) A z tym, że to dla dobra środowiska - mistrzowska riposta! Taka w stylu księcia Filipa;) I jakkolwiek ich ostatni wykruszający się fani ich popierają i przychylne media łagodzą artykuły, to oni się nie dobrali i to widać!!! Harry bez Megan jest bardziej wyluzowany, spokojniejszy, jest sobą, takim Harrym jakiego wszyscy znają i lubią. Razem wydają się bardziej sztywni, spięci, bardziej grają niż są sobą, ciągle nawzajem zwracając sobie uwagę (jak na balkonie w urodziny Elżbiety). Karol i Camilla, William i Kate, tworzą bardzo zgrane duety. Sami w sobie są dla siebie wsparciem. Nie zapominajmy Megan przed ślubem była kobietą niezależną, aktywną zawodowo, aktorką obracającą się w świecie celebrytów. I nagle to się skończyło, bo została żoną księcia, księżną, i dla niej to może być trudne, bo jak widać nadal nie umie skończyć z dawnym życiem. Ciągle ma ciągotki do bycia celebrytką i obracania się w świecie celebrytów. A dworze królewskim to nie jest mile widziane.

  OdpowiedzUsuń
 9. Proszę, nie powielajcie tych bzdur z brytyjskich brukowców. Tak, Harry powiedział, że chce mieć maksymalnie dwójkę. Nie, nie powiedział, że to ze względów ekologicznych (ani jakichkolwiek innych). Wszystko jest w wywiadzie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję Autorkom bloga tylu wyświetleń, ale chyba to nie powinno dziwić, ponieważ prowadzony jest bardzo systematycznie i zawiera mnóstwo informacji. Wydaje mi się jednak, że grecka para królewska będzie obchodzić 55 rocznicę ślubu. Czekam też z niecierpliwością na dalszy ciąg serii o potomkach królowej Wiktorii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że 55., już poprawione, dziękuję :)
   Co do serii o potomkach królowej Victorii to niestety, ale idzie mi jak krew z nosa, utknęłam w martwym punkcie i nie mam w tej chwili czasu, żeby się za to zabrać ponownie, ale będę pamiętać :)

   Usuń
 11. Kiedy przeczytałam "informacja", to już przestraszyłam się, że zamykacie bloga. Uf, to życzę Wam powodzenia we wprowadzaniu zmian :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.