niedziela, 19 sierpnia 2018

Wizyta w Estonii, niedzielne nabożeństwo, księżna Marie na targach biżuterii, pogrzeb Premiera Indii + więcej


Grecja

Pojawiły się kolejne zdjęcia z wakacji na jachcie "Afroessa" greckiej rodziny królewskiej - króla Konstantinosa, królowej Anne-Marie, księżniczki Theodory i jej chłopaka oraz księcia Philipposa, do którego dołączyła dziewczyna, Nina Flohr. Rodzina pływała nieopodal Porto Heli. Wygląda na to, że ten związek jest poważniejszy niż sądzili niektórzy, uważając, że para była tylko obecna razem na ślubie znajomych i przy okazji zapozowała do kilku wspólnych zdjęć (klik).

vipnews.grvipnews.gr

vipnews.gr

vipnews.gr

vipnews.gr

18 sierpnia rodzina dopłynęła na wyspę Hydra, gdzie wieczorem król Konstantinos został zauważony na corocznym charytatywnym koncercie muzyki klasycznej w pobliskiej Katedrze w ramach obchodów "Θεομητορικά 2018". Koncert mał na celu wsparcie finansowe szpitala Koulourian na Hydrze, a w tym roku wystąpili na nim hiszpański wiolonczelista Pablo Ferradez czy skrzypek Yiannis Georgiadis.

Facebook

Facebook

Facebook

Księżna Tatiana odwiedziła Mykonos i butik swojej przyjaciółki Themis Zouganeli.Hiszpania

Infantka Elena i król Juan Carlos obejrzeli walki byków 13 sierpnia w San Sebastian.

Twitter

Twitter

Twitter

17 sierpnia król Felipe i królowa Letizia wzięli udział w ceremonii upamiętniającej ofiary zamachu terrorystycznego w Barcelonie sprzed roku.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Jordania

Dziś król Abdullah przyjął na audiencji szefa sztabu amerykańskiej armii.

Royal Hashemite Court Twitter

Następnie spotkał się z przedstawicielami regionu Badia czy też Pustyni Syryjskiej, obejmujący regiony pustynne, półpustynne i stepowe, łącznie około 500 tysięcy kilometrów kwadratowych Bliskiego Wschodu, w tym część Syrii, Jordanii, Arabii Saudyjskiej oraz Iraku. Regiony te stanowią 55% całkowitego terytorium Syrii oraz aż 85% Jordanii.

Royal Hashemite Court Twitter

Royal Hashemite Court Twitter

Na sam koniec dnia spotkał się z redaktorami naczelnymi internetowych serwisów informacyjnych.

Royal Hashemite Court Twitter


Wielka Brytania

19 sierpnia królowa Elżbieta, książę Edynburga, Zara i Mike Tindall, księżna Kornwalii oraz hrabia i hrabina Wessex z córką Louise zostali zauważeni w drodze na niedzielne nabożeństwo w Crathie Kirk w Balmoral.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Zara Tindall wróciła już na zawody jeździeckie Somerton Park International Horse Trials po krótkim urlopie macierzyńskim po narodzinach Leny, na których zajęła 5. miejsce. W rozmowie z dziennikarzami Mike Tindall przyznał, że to świetny wynik jako że dopiero co wróciła, zdradził także szczegóły ich codziennego życia we czwórkę. Wyznał, że Lena nie budzi się zbyt często w nocy, więc spokojnie mogą się wyspać, a Mia "uwielbia być starszą siostrą - jest w tym wspaniała. Myślę, że różnica wieku jest doskonała". "We wrześniu rozpocznie naukę w szkole, więc to miłe, że nie czuje się zagrożona" - dodał. Powiedział też, że William i Harry nie mieli jeszcze okazji poznać małej Leny: "Nie wiem, kiedy to się stanie, ale jestem pewien, że wkrótce, są bliską rodziną", za to przesłali gratulacje.

Twitter

PA / mirror.co.uk

Pojawiły się pogłoski, że Harry i Meghan oraz Karol i Camilla w tym miesiącu udali się na tydzień do zamku Mey, który niegdyś był szkocką rezydencją Królowej-Matki.


Francja

Rodzina księcia i księżnej Vendôme wracając z wakacji na Riwierze Francuskiej w rezydencji Cap Brun zatrzymali się na zamku w Chambord, największym zamku w dolinie Loary zbudowanym w XVI wieku, gdzie obejrzeli pokaz koni i ptaków drapieżnych. Cała czwórka dzieci - od lewej poniżej księżniczka Louise-Marguerite, książę Joseph, książę Gaston i księżniczka Antoinette - z zaciekawieniem oglądała spektakl, który jest dostępny dla zwiedzających do 30 września.

la-couronne.org


Dania

Księżna Marie 17 sierpnia otworzyła New Nordic Jewellery and Watch Show, czyli targach zegarków i biżuterii

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

Iben Kaufmann / Det danske Kongehus Facebook

Iben Kaufmann / Det danske Kongehus Facebook

Książę Frederik 17 sierpnia uczestniczył w sesji treningowej duńskich weteranów wybierających się na Invictus Games do Sydney. Spotkał się z zawodnikami, dowiedział się więcej na temat dyscyplin, w których będą się zmagać, a przy okazji sam sprawdził swoje siły.

Det danske Kongehus Facebook

Det danske Kongehus Facebook

Det danske Kongehus Facebook


Albania

Księżna Elia zamieściła na swoim Instagramie zdjęcia z wycieczki do Luwru.

Elia Zaharia Zogu Instagram

Elia Zaharia Zogu Instagram

Elia Zaharia Zogu Instagram

Elia Zaharia Zogu Instagram

Elia Zaharia Zogu Instagram


Bhutan

17 sierpnia król Jigme Khesar udał się do Nowego Delhi na pogrzeb byłego Premiera Indii, Atala Bihari Vajpayee, który pełnił ten urząd od maja do czerwca 1996 i ponownie w latach 1998-2004. Należał do Indyjskiej Partii Ludowej (BJP), jednej z dwóch największych partii politycznych w Indiach. Jest określany jako polityk, który nie bał się ryzyka - chciał, by Indie dołączyły do krajów mogących "poszczycić się" posiadaniem broni nuklearnej. Jego zwolennicy podkreślają jednak, że próbował naprawić niezbyt ciepłe stosunki z Pakistanem i, z czym zgadzają się również jego krytycy, jako jeden z nielicznych polityków w Indiach, nie był zamieszany w żaden skandal korupcyjny.
Bhutan odwiedził jeszcze jako minister spraw zagranicznych w 1977 i okazał mieszkańcom wiele życzliwości, czym zaskarbił sobie ich sympatię. Zapewnił wsparcie realizacji narodowych celów Bhutanu i dążył do umocnienia stosunków indyjsko-bhutańskich. Zmarł 16 sierpnia w wieku 93 lat, a w Thimphu odprawiono na jego cześć modły z udziałem rządu i rodziny królewskiej - królowej Jetsun Pemy, króla Jigme Singye i jego dwóch żon, a także królowej-babki, Kesang Choden.

HM King Jigme Khesar Facebook

HM King Jigme Khesar Facebook

HM King Jigme Khesar Facebook


Serbia

Księżna Danica zamieściła kolejne zdjęcie swoje i małego Stefana z "rodzinnej wycieczki".Szwecja

W czwartek, przed końcem wakacji, Victoria i Estelle razem z przyjaciółką Victorii i jej dwoma synami wybrały się do parku rozrywki Gröna Lund w Sztokholmie. Następczyni Tronu następnego dnia wróciła do swoich obowiązków, z kolei młodsza księżniczka 21 sierpnia rozpocznie naukę w szkole Manilla na Djurgården.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

18 sierpnia król Carl Gustaf i królowa Silvia uczestniczyli w Wyścigu Króla 2018 na Olandii, organizowanego już po raz 13. Sam król także dołączył do zawodników za kółkiem swojego Volvo, które otrzymał na 50. urodziny od darczyńców wyścigu.

belgaimage.be

belgaimage.be

belgaimage.be

19 sierpnia księżniczka Victoria i książę Daniel odwiedzili Estonię w ramach swojej podróży po krajach bałtyckich, które obchodzą w tym roku 100-lecie swojej niepodległości. Na początku odbyło się oficjalne powitanie w Pałacu Prezydenckim, spotkanie i lunch z Prezydent Estonii i jej małżonkiem, a po nich para książęca zasadziła drzewo na pamiątkę wizyty. Po południu przyjechali do Nargö, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie w kaplicy St Mary's i spotkali się ze Szwedami mieszkającymi w Estonii. Wizytę zakończył festiwal "Estonian Joint Singing Song Power" z powrotem w stolicy.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Twitter


belgaimage.be

belgaimage.be

belgaimage.be

6 komentarzy:

 1. W lutym król Constantinos jeszcze chodził a już teraz tylko siedzi,w maju na urodzinach Frederika poruszał się już na wózku inwalidzkim

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się dlaczego Victoria tak często nosi sukienki zabudowane wysoko pod szyję. Takie fasony nie są korzystne dla urody, bo odcinają głowę i powiększają optycznie korpus kobiety. Trudno uwierzyć, żeby Victoria świadomie chciała uzyskać taki efekt...

  OdpowiedzUsuń
 3. Wciąż mam nadzieję,że Victoria i Daniel odwiedzą nasz kraj w roku stulecia niepodległości.
  Czyżby w Grecji szykowały się dwa królewskie śluby- najwyższy czas:)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja słyszałam, że Meghan jest w Toronto.
  Dziwne, że William nie zobaczył jeszcze dziecka Zary. Mówił kiedyś przecież, że to jego ulubiona kuzynka i, że mają najlepsze relacje. A przecież nie miał teraz za dużo obowiązków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, były takie pogłoski, ale szybko zostały zdementowane :)

   Usuń
 5. Marzą mi się śluby w Grecji w przyszłym roku.
  Liczę na to, że w listopadzie odwiedzą nas Victoria i Daniel, MM i Haakon oraz chociaż Mary. W tym roku odwiedzili inne nadbałtyckie kraje świętujące 100-lecie niepodległości.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.