środa, 22 sierpnia 2018

Królowa Sirikit w szpitalu, Haakon i Mette-Marit w Jessheim, nowe zdjęcie Victorii i Daniela + więcej + wyniki ankiety


Belgia

20 sierpnia książę Gabriel obchodził swoje 15. urodziny, z tej okazji opublikowano nowe zdjęcie.

Twitter
Maroko

20 sierpnia, z okazji przypadającego wówczas w Maroku Święta Rewolucji, czyli 65. rocznicy tzw. "Rewolucji Króla i Ludu", król Mohammed VI wygłosił tradycyjne przemówienie.
Rewolucja Króla i Ludu wybuchła 20 sierpnia 1953, kiedy to francuski rząd zdetronizował ówczesnego króla Maroka, Mohammeda V, który wzywał do przeciwstawienia się francuskim kolonizatorom i zniesienia protektoratu trwającego ponad 40 lat. Francja zamierzała następnie wygnać niewygodnego monarchę na Korsykę, ale ponieważ jego detronizacja miała miejsce w dniu arabskiego Święta Ofiary, Eid al-Adha, wywołało niechęć Marokańczyków, która szybko przerodziła się w zbrojne powstanie. Francuskie władze zostały zmuszone do zaakceptowania powrotu króla i uznania niepodległości Maroka w 1956.

The Moroccan Monarchy Twitter

The Moroccan Monarchy Twitter

Później tego dnia król spotkał się z rządem oraz mianował nowego ministra Ekonomii i Finansów.

The Moroccan Monarchy Twitter

The Moroccan Monarchy Twitter

Dzisiaj natomiast z okazji święta Eid al-Adha wziął udział w modlitwach w towarzystwie brata Moulay'a Rachida oraz syna Moulay'a Hassana, a następnie odebrał tradcyjne życzenia.

The Moroccan Monarchy Twitter

The Moroccan Monarchy Twitter

The Moroccan Monarchy Twitter


Szwecja

Przy okazji ostatniej wizyty w Estonii pojawiło się nowe/stare zdjęcie Następczyni Tronu z mężem wykonane w ubiegłym roku przy okazji sesji zdjęciowej po rozdaniu Nagród Nobla.

Twitter


Monako

Charlotte Casiraghi zapozowała do wrześniowego numeru niemieckiego wydania Vogue'a.

Daniel Jackson / Twitter

Daniel Jackson / Twitter

Daniel Jackson / Twitter

Japonia

20 sierpnia Cesarz Akihito i Cesarzowa Michiko wzięli udział w 68. Walnym Zebraniu Międzynarodowej Akadamii Inżynierii Produkcji.

imperialfamilyjapan.wordpress.com


Tajlandia

W poniedziałek 20 sierpnia poinformowano, że w niedzielę królowa Sirikit (matka obecnego króla) została przyjęta do szpitala Chulalongkorn z powodu gorączki i kaszlu, a przeprowadzone badania wykazały, że ma grypę. Lekarze zastosowali odpowiednie leki i stan królowej zaczął się poprawiać, ale zostanie przez jakiś czas w szpitalu.

nationmultimedia.com

Następnego dnia wydano kolejne oświadczenie, w którym poinformowano, że stan królowej uległ poprawie, nie ma już gorączki ani kaszlu, ale na razie nie podano, kiedy wyjdzie ze szpitala.

englishnews.thaipbs.or.th


Liechtenstein

Książę Alois odznaczył byłą przewodniczącą Caritasu w Liechtensteinie, Marinę Kieber-Ospelt, która pełniła tę funkcję przez niemal 30 lat, Orderem Zasługi Księstwa Liechtensteinu IV klasy, wręczanym osobom cywilnym za szczególne zasługi dla księstwa. Order Zasługi Księstwa Liechtensteinu jest najwyższym odznaczeniem w księstwie, ustanowionym w 1937 i nadawanym zarówno mieszkańcom, jak i cudzoziemcom. Od 1960 roku dzieli się na 6 klas (wcześniej było ich pięć, Wielki Krzyż z Brylantami dodał książę Franz Josef II, dziadek księcia Aloisa):
I klasa - Wielka Gwiazda
II klasa - Wielki Krzyż z Brylantami
III klasa - Wielki Krzyż
IV klasa - Krzyż Komandorski z Gwiazdą
V klasa - Krzyż Komandorski
VI klasa - Krzyż Kawalerski

Tatjana Schnalzger / vaterland.li


Dania

Księżna Marie udzieliła wywiadu Ekstra Bladet w ramach swojego patronatu nad corocznym festiwalem Tonder.


Facebook

Udostępniono nowe zdjęcia królowej Małgorzaty przed otwarciem nowej wystawy "Eventyrdronningen - Bajkowa królowa" w Muzeum Pałacu Amalienborg.

Twitter

Twitter

Książę Joachim 20 sierpnia wziął udział w kolacji po rozstrzygnięciu konkursu Creative Business Cup. Został oprowadzony po wystawie "Design in China Exhibition", na której 20 chińskich firm designerskich zaprezentowało swoje produkty.

Martin Høien / billedbladet.dk

Kristian Ridder-Nielsen / Det danske kongehus Facebook

Kristian Ridder-Nielsen / Det danske kongehus Facebook


Bhutan

Królowa Dorji Wangmo (najstarsza z czterech żon króla Jigme Singye) otworzyła wystawę obrazów w Royal Textile Academy.Jordania

20 król Abdullah przyjął niemieckiego szefa obrony.

Royal Hashemite Court Twitter

21 sierpnia król razem z Następcą Tronu ponownie spotkał się z rodzinami ofiar ostatnich ataków w Fuheis i Salt i wziął udział w modlitwach za nich.

Royal Hashemite Court Twitter

Royal Hashemite Court Twitter

Royal Hashemite Court Twitter

Royal Hashemite Court Twitter

Książę Hussein później odwiedził wioskę Rahmeh w prowincji Akaba w południowo-zachodniej części Jordanii, gdzie spotkał się z rodziną żyjącą w skrajnym ubóstwie.

Royal Hashemite Court TwitterNorwegia

Księżna Mette-Marit wczoraj uczestniczyła w konferencji literackiej w Oslo House of Literature.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

Dzisiaj natomiast razem z księciem Haakonem odwiedzili firmę OrbitArena oferującą zatrudnienie bezrobotnym, a także społeczność buddyjską z Wietnamu w mieście Jessheim.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

Liv Anette Luane, Det kongelige hoff

Terje Pedersen / NTB scanpix

Terje Pedersen / NTB scanpix

Wczoraj Następca Tronu otworzył targi Nor-Fishing w Trondheim, podczas których spotkał się z norweskimi oraz międzynarodowymi firmami przemysłu rybnego.

Christian Lagaard, Det kongelige hoff***** ***** ***** ***** *****

Wyniki ostatniej ankiety:

Miejsce 3

Księżna Mary nr 5 - 15/41 głosów, 36,6%Miejsce 2

Księżna Mary nr 1 i księżna Marie nr 2 - 18/41 głosów, 43,9%Miejsce 1

Królowa Letizia nr 3 - 20/41 głosów, 48,8%


6 komentarzy:

 1. Pewnie przy okazji ceremonii Nobli zrobiono też obok zdjęć Victorii i Daniela oraz wcześniej udostępnionych Maddie i Chrisa oraz spadkobierców tronu portrety pary królewskiej i księstwa Varmland.Może kiedyś też "wypłyną" .

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy Charlotte z Monako jest w tej ciazy czy nie??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest, termin ma na przełom sierpnia/września, więc niedługo, a zdjęcia dla Vogue'a pewnie powstały jak nie było jeszcze za wiele widać. Zresztą na większości ujęć widać twarz, a nie ciało

   Usuń
 3. Mam jeszcze jedno pytanie czy jak wyślę list do księcia Gabriela z okazji jego 1 urodzin jest szansa,że dostanę odpowiedź. Jeśli tak to ile się mniej więcej czeka??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanse są, aczkolwiek nigdy nie widziałam odpowiedzi na życzenia urodzinowe dla księcia Alexandra. Czas oczekiwania to standardowo 1-2 miesiące, maksymalnie 3

   Usuń
 4. Charlotte jest piękna :) Książę Gabriel rośnie na przystojniaka.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.