wtorek, 20 lutego 2018

Aktualizacja: Pogrzeb księcia Henrika, urodziny Leonore, Stephanie i Guillaume w Niemczech + więcej


Francja

17 lutego księżna Philomena z dwójką starszych dzieci, 8-letnim Gastonem i 6-letnią Antoinette, pojawiła się na dniu łucznictwa zorganizowanym przez klub łuczniczy Drouais w Espace Paul-Bert we francuskim Dreux. Poza dobrą zabawą związaną z łucznictwem, imprezie przyświecał wyższy cel: promocja sportu wśród kobiet i zebranie środków dla stowarzyszenia Mouvement du Nid wspierającego kobiety lekkich obyczajów. Księżna Philomena została patronką imprezy.

Agence DREUX / lechorepublicain.frAntoinette i Gaston spróbowali swoich sił w strzelaniu z łuku w towarzystwie nowego kolegi, Valentina.


Antoinette i Valentin, z tyłu Gaston - 

Agence DREUX / lechorepublicain.fr

Agence DREUX / lechorepublicain.fr


Jordania

18 lutego król Abdullah odwiedził centrum medyczne Al Hussein Medical Centre.

Twitter

Wczoraj przyjął ministra spraw zagranicznych Turcji, a później przedstawicieli Stowarzyszenia Społeczno-Ekonomicznego Emerytowanych Żołnierzy i Weteranów.

Twitter

Razem z królową Ranią spotkał się z delegacją Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Twitter

Twitter

Dzisiaj natomiast przyjął dowódcę Sił Zbrojnych Turcji.

Twitter

Królowa natomiast spotkała się z przedstawicielami inicjatywy "I Learn".

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook


Maroko

3 lutego książę Moulay Ismail, syn księcia Moulay'a Abdallaha i wnuk króla Mohammeda V, i jego żona Anissa powitali na świecie czwarte dziecko i trzecią córkę, Anissę. Dziewczynka dołączyła do starszego rodzeństwa: Moulay'a Abdallaha (ur. 2010), Lalli Aishy (ur. 2011) i Lalli Hali (ur. 2013). Moulay Ismail i Anissa pobrali się we wrześniu 2009.

bladna.nl


Dania / Grecja

19 lutego do kaplicy Pałacu Christiansborg, gdzie spoczywa trumna z ciałem księcia Henrika przybyli członkowie jego rodziny (na czele z synami i rodzeństwem księcia), bliscy przyjaciele, znajomy czy współpracownicy.

Twitter

Twitter

Później wszyscy zostali przyjęci przez księcia Frederika i księcia Joachima w Pałacu Christiansborg.

Det danske Kongehus Facebook

20 lutego odbył się pogrzeb księcia Henrika. Zgodnie z ostatnią wolą zmarłego, nie był to pogrzeb państwowy, stąd brak przedstawicieli innych rodzin królewskich. Zaproszono na niego jedynie najbliższą rodzinę, przyjaciół czy przedstawicieli rządu Danii. Oprócz królowej Małgorzaty i jej synów z rodzinami pojawili się hrabina Alexandra, księżniczka Benedikte, królowa Anne-Marie (siostra królowej) i król Konstantinos.

Twitter

belgaimage.be

belgaimage.be

Twitter

PPE Agency

PPE Agency

Kilka dni temu książę Nikolai pojawił się na wybiegu podczas London Fashion Week.

Twitter

Twitter


Holandia

Księżniczka Margriet 17 lutego uczestniczyła w obchodach 75-lecia holenderskiej gazety Trouw, założonej w 1943 z okazji jej narodzin. Najpierw znana była pod nazwą Oranje-Bode.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

15 lutego król Willem-Alexander przyjął w Pałacu Noordeinde liderów wszystkich partii politycznych oraz członków rządu premiera Marka Rutte'a.

belgaimage.be

belgaimage.be

19 lutego przyjął natomiast Sekretarz Stanu ds. Infrastruktury i Środowiska.

belgaimage.be

Wczoraj odznaczył medalem Honorary Medal for Art and Science of the House of Orange choreografa Hansa van Manena. Obecne były również księżniczka Beatrix i królowa Maxima.

belgaimage.be

belgaimage.be

Twitter


Monako

Książę Albert 18 lutego podczas Zimowych IO w Korei wręczył medale biathlonistom i biathlonistkom, którzy zwyciężyli w biegach indywidualnych na dystansie 15 i 20 km.

PPE Agency


Hiszpania

19 lutego król Felipe, królowa Letizia, król Juan Carlos oraz królowa Sofia wręczyli nagrody National Sports Awards 2016.

hola.com

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter


Wielka Brytania

Hrabia i hrabina Wessex skorzystali z kilku dni przerwy i razem z dziećmi spędzili zimowe ferie w szwajcarskim ośrodku St Moritz na nartach. Niestety, wygląda na to, że Louise doznała kontuzji po tym, jak pierwszego dnia jeździła na nartach.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

18 lutego książę i księżna Cambridge przybyli na rozdanie nagród BAFTA.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Księżniczka Beatrice była obecna na imprezie Vogue and Tiffany.

Twitter

Twitter

Twitter

Książę Walii w zeszłym tygodniu odwiedził Dearne Community Fire Station.

Twitter

Twitter

Twitter

19 lutego wieczorem księżna Cambridge, hrabina Wessex i księżniczka Beatrice były obecne na przyjęciu w Pałacu Buckingham w ramach Commonwealth Fashion Exchange.

Twitter

Twitter

dailymail.co.uk

Twitter

Poinformowano, że w kwietniu książę Walii i księżna Kornwalii otworzą Commonwealth Games w Australii. Mają odwiedzić Brisbane i Gold Coast w dniach 4-6 kwietnia, a książę później uda się także do Queensland i Terytorium Północnego. Wizyta potrwa do 10 kwietnia.

bbc.co.uk

Dzisiaj książę Cambridge odwiedził Triumph Motorcycles i park technologiczny HORIBA MIRA.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Królowa Elżbieta natomiast odwiedziła Royal College of Physicians z okazji ich 500-lecia.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Po południu przybyła na London Fashion Week.

dailymail.co.ukc

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk


Japonia

Wczoraj Cesarz Akihito i Cesarzowa Michiko jak co roku przybyli do Hayama Imperial Villa w prefekturze Kanagawa na swoje krótkie zimowe ferie, które potrwają do 22 lutego. Tradycyjnie odbyła się sesja zdjęciowa i spotkanie z mieszkańcami.

asahi.com

asahi.com

asahi.com

asahi.com


Luksemburg

Poinformowano, że Wielki Książę Henri i Wielka Księżna Maria Teresa w dniach 19-21 marca złożą wizytę państwową we Francji na zaproszenie Prezydenta Emmanuela Macrona.

newmyroyals.com

Książę Guillaume i księżna Stephanie pojawili się na festiwalu filmowym w Berlinie.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Dziedziczna para wielkoksiążęca odwiedziła także studio filmowe Babelsberg w Poczdamie.

Cour grand-ducale

Później zostali oprowadzeni przez przewodnika po "Michel Majerus Estate", dawnyej pracowni znanego luksemburskiego malarza.

Cour grand-ducale


Belgia

Dzisiaj w kościele Onze-Lieve-Vrouwkerk odbyła się msza za zmarłych członków rodziny królewskiej.

belgaimage.be

Twitter

Król Philippe przyjął na audiencji premiera Nadrenii Północnej - Westfalii.

Twitter


Szwecja

17 lutego król Carl Gustaf pogratulował szwedzkiej drużynie kobiecej srebrnego medalu w biegach narciarskich.

belgaimage.be

belgaimage.be

Carl Philip i Sofia zostali ostatnio zauważeni na występie piosenkarza Danny'ego Saucedo.

Twitter

Dzisiaj 4. urodziny świętuje księżniczka Leonore, z tej okazji wydano nowe oficjalne zdjęcia, jednak dopiero po południu, już po pogrzebie księcia Henrika.

Twitter

Twitter

18 komentarzy:

 1. Ciekawe co sądzą w Danii na temat księcia Nikolaia na wybiegu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez sie nad tym zastanawiam. Ciekawe czy bedzie kiedys normalnie pracowal. Czy bedzie wykonywac obowiazki krolewskie

   Usuń
  2. Na pewno, po skończeniu przez niego 18 lat chyba książę Joachim podjął decyzję, że żadne z jego dzieci po osiągnięciu pełnoletności nie będzie otrzymywać królewskich apanaży, więc będą utrzymywać się sami

   Usuń
 2. Czy król Konstantinos na coś choruje? Wyglądał bardzo źle na pogrzebie. ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za pierwszym razem nie wiedzialam ze to on.

   Usuń
  2. Od lat ma problemy z sercem, kilka lat temu przeszedł operację w Londynie (była o tym wzmianka w 7. części wywiadu z królem), a w 2016 doznał wylewu. Od kilku lat ma problemy z chodzeniem, jest już w podeszłym wieku, w czerwcu skończył 77 lat, ale rzeczywiście na pogrzebie Henrika wyglądał bardzo źle. W sumie to w ogóle zdziwiła mnie jego obecność, zazwyczaj unikał wyjazdów poza Grecję, być może właśnie ze względu na stan zdrowia

   Usuń
 3. Tak, król Konstantin ledwie trzymał się na nogach, raz prawie się przewrócił. Nie wiedziałam, że jest taki schorowany

  OdpowiedzUsuń
 4. W jednej monarchii radość,w drugiej radość. Królowa Elżbieta już na wiosennie i w równie dobrym humorze.Księżna Kate promienieje w ciąży,oczekując rozwiązania. W Danii natomiast bardzo trudny i smutny czas.Zasmucił mnie też widok ewidentnie chorego Konstantina. To był dla mnie szok,bo czytając wasz cykl notatek o nim,wydawało mi się,że wciąż jest młody...Ale niestety wiek nie daje o sobie zapomnieć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Stan króla Konstantina przeraził mnie - może ma jakieś problemy z nogami?
  Co do księcia Nikolai'a to ma prawo robić to, co chce - nic go raczej nie wiąże z tronem - Frederik ma czwórkę dzieci i nie sądzę by nagle wszyscy zniknęli a młody chłopak chce żyć - nie robi niczego złego

  OdpowiedzUsuń
 6. Na początku przeczytałam Monako i ze trzecia córka, a tam pisze Maroko. Pomijam już fakt ze Tatiana i Andrea mają jedną córkę, ale juz nie mogę się doczekać porodów Europejskich rk.
  Nie chciałabym się przyczepić do pogrzebu ani niczego przechodzenia żałoby, ale co na ostatnim Waszym zdjęciu z pogrzebu robi Joachim i Maria? :O
  Kate mnie rozczarowała suknia wieczorowa, ale to co założyła dzień później to po prostu koszmar!
  Królowa Elżbieta II mnie po prostu zaskoczyła i myślałam na początku ze to przerobione zdjęcia:-D
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że pocałunek Marie i Joachima był dosyć spontaniczny i zaskakujący, ale właściwie nie widzę powodu, dla którego nie miałabym nie wstawiać tego zdjęcia, wstawiłam je trochę "na osłodę" ;)

   Usuń
  2. Dla mnie ten pocałunek był nie na miejscu. A w ogóle to mam wrażenie, że Marie chce pokazać jaka jest kochana i jak kocha i robi wiele rzeczy na pokaz. Niektóre jej wypowiedzi sugerują mi, że prawdopodobnie podburzała ks. Henryka w sprawie jego aspiracji do tytułu króla Danii.

   Usuń
 7. W Danii smutek, mnie zdziwił trochę pocałunek Marie i Joachima.
  Leonore mała gwiazdka coraz ładniejsza :) Lubię ten jej uśmieszek.
  Kate służy ta ciąża - brzeszek taki duży, może rozwiązanie będzie w marcu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy kolejnych ciążach brzuszek jest zazwyczaj bardziej widoczny. Osobiście obstawiam poród na pierwszą połowę kwietnia, ale zobaczymy :)

   Usuń
 8. Marie i Joachim całują się na pogrzebie? Nie żeby coś, ale to trochę nie wypada moim zdaniem ;)
  Kate wygląda super :) Mam nadzieję, że książę bądź księżniczka nie każe nam długo na siebie czekać :) Obstawiam pierwsze dni kwietnia, a co tam :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Louis z Monako się zaręczył !

  OdpowiedzUsuń
 10. Anna - Maria ma już 71 lat (jest 6 lat młodsza od b. króla) ale widać ogromną różnicę. Ona wygląda pięknie, a on strasznie schorowany i ledwo trzymający się na nogach. Aż żal było wczoraj patrzeć na niego. Miałam takie wrażenie, że jest w kolejce następny. Może dlatego przyjechał na pogrzeb szwagra żony.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.