środa, 14 lutego 2018

Książę Henrik nie żyje, zimowe ferie belgijskiej rodziny królewskiej + więcej + informacja


Holandia

Drugiego dnia w Indonezji królowa Maxima spotkała się z przedstawicielami rządu i finansowych instytucji. Wizytę zakończyła rozmowami przy okrągłym stole z reprezentantami Banku Światowego oraz IMF.

TwitterTwitter

therealmyroyals.com

belgaimage.be

newmyroyals.com


Norwegia

Książę Haakon 13 lutego przybył do Korei na Zimowe Igrzyska.

Twitter


Luksemburg

Z okazji przypadającej dziś 37. rocznicy ślubu Wielkiego Księcia Henri'ego i Wielkiej Księżnej Marii Teresy para zobaczyła wystawę Jacquesa Schneidera stworzoną z ich 37 zdjęć.

Cour grand-ducale

Cour grand-ducale


Monako

Księżniczka Stephanie zobaczyła wczoraj wystawę powstałą z okazji 70-lecia Monakijskiego Czerwonego Krzyża.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Japonia

13 i 14 lutego księżna Kiko uczestniczyła w Narodowej Konferencji Zapobiegania Gruźlicy w Hiroshimie. Księżna jest przewodniczącą Japońskiego Stowarzyszenia Przeciwdziałania Gruźlicy.

sankei.com


Dania

13 lutego książę Henrik opuścił szpital i został przewieziony do zamku Fredensborg, gdzie chce spędzić ostatnie dni życia. Jego stan nie uległ poprawie. Później po południu odwiedzili go Mary i Frederik z dziećmi oraz Joachim i Marie z dziećmi.

Twitter

bt.dk

13 lutego po godzinie 23.00 książę Henrik zmarł w Pałacu Fredensborg otoczony przez żonę i dwóch synów.

Facebook

Opublikowano ostatnie oficjalne zdjęcie księcia, wykonane podczas jego styczniowego pobytu w Egipcie, oraz galerię zdjęć z całego życia, którą zobaczycie TUTAJ. Pogrzeb księcia odbędzie się w przyszłym tygodniu 20 lutego o godzinie 11.00 w kaplicy Pałacu Christiansborg. Zgodnie z ostatnią wolą księcia, jego ciało zostanie skremowane, a prochy podzielone na dwie części, z których jedna zostanie wrzucona do morza, a druga pochowana w ogrodach Pałacu Fredensborg.

Twitter

Rodzina królewska otrzymała szereg kondolencji od głów państw, w tym m.in. księcia Alexandra z Serbii, który w wydanym oświadczeniu dla Royal Central powiedział, że zmarły książę-małżonek był "dobrym przyjacielem, którego bardzo podziwiałem i szanowałem. Rozmawialiśmy razem po francusku, to była zawsze wielka przyjemność, aby go zobaczyć. Mojej żonie i mnie bardzo będzie go brakować".

Twitter

Kondolencje w imieniu swoim i swojej rodziny wystosowała także księżniczka Margareta: "[...] Jej Królewska Mość Margareta, Strażniczka Korony, wystosowała dziś rano osobisty list do Jej Królewskiej Mości Królowej Małgorzaty II. Rodzina królewska Rumunii zawsze będzie pamiętać hojną, erudycyjną, utalentowaną i dowcipną osobowość Jego Królewskiej Wysokości zmarłego Księcia Henrika". W oświadczeniu czytamy także, że Margareta i Radu często spotykali się z królową i jej mężem, a kilka lat temu odwiedzili Pałac Fredensborg na osobiste zaproszenie zmarłego księcia.

romaniaregala.ro

Królowa Małgorzata wyszła przed Pałac Fredensborg, aby spotkać się z Duńczykami, którzy złożyli pod Pałacem kwiaty.

Twitter

Twitter

8 lutego książę Alexander i księżna Katherine byli obecni na 66. National Prayer Breakfast w Waszyngtonie organizowany przez członków Kongresu Stanów Zjednoczonych. Wydarzenie to odbywa się co roku od 1953 zwykle w pierwszy czwartek lutego z udziałem Prezydenta USA, amerykańskich urzędników czy zagranicznych gości takich jak książę Alexander i jego żona, którzy uczestniczyli w nim wielokrotnie. Inicjatorem był Abraham Vereide, metodysta norweskiego pochodzenia.

royalfamily.org

royalfamily.org

9 lutego para uczestniczyła w charytatywnej kolacji połączonej ze zbiórką pieniędzy dla Kościoła Prawosławnego Świętego Łukasza w Potomac w stanie Maryland.

royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org

Dzisiaj księżniczka Maria złożyła wizytę w okręgu Prahova. Najpierw odwiedziła Memorial Museum Nicolae Grigorescu, Bogdan Petriceicu Hasdeu Memorial Museum, szkołę "Vasile Lascăr" oraz Protoieria Câmpina w gminie Câmpina, a następnie udała się do wioski Valea Doftanei, gdzie spotkała się z burmistrzem i odwiedziła Carol I Technological High School.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro


Szwecja

Król Carl Gustaf, królowa Silvia i księżniczka Victoria uczestniczyli w spotkaniu przygotowującym do wizyt w Korei Południowej w związku z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi.

Facebook

12 lutego królowa Silvia wzięła udział w obchodach 10-lecia Szwedzkiego Centrum Demencji SDC.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Księżniczka Madeleine opublikowała nowe zdjęcie Leonore i Nicholasa z okazji Walentynek.

Twitter

Dzisiaj królowa Silvia i księżniczka Victoria były obecne na szczycie End Violence Solutions Summit.

Twitter

Twitter

belgaimage.be

newmyroyals.com


Wielka Brytania

Wczoraj książę Harry i Meghan Markle odwiedzili Edynburg.

Twitter

Twitter

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Twitter

Poinformowano także, że Meghan Markle prywatnie spotkała się z ofiarami ubiegłorocznego pożaru Grenfell Tower.

Książę Yorku otworzył South Bank UTC.

Twitter

Książę Walii tego dnia spotkał się z członkami Campaign for Wool.

Twitter

Królowa Elżbieta natomiast przyjęła Sarah Clarke, która została pierwszą kobietą w historii obejmującą urząd Lady Usher of the Black Rod, urzędnika pełniącego obowiązki w Parlamencie.

Twitter

Dzisiaj natomiast monarchini przyjęła listy uwierzytelniające od Ambsadorów Peru i Włoch.

Twitter

Twitter

Z kolei książę Walii i książę Harry uczestniczyli w spotkaniu na temat raf koralowych.

Twitter

Twitter

Facebook

Księżna Kornwalii ostatnio wydała przyjęcie dla organizacji ShelterBox.

Twitter

Twitter


Hiszpania

13 lutego król Felipe przyjął na audiencji rektorów hiszpańskich uniwersytetów CRUE.

Twitter

Następnie spotkał się z dziećmi biorącymi udział w XXXVI edycji szkolnego konkursu ""¿Qué es un Rey para ti?" oraz zobaczył zwycięskie prace.

Twitter

Twitter

Twitter

Królowa Letizia spotkała się dziś z zarządem Hiszpańskiej Federacji Chorób Rzadkich FEDER.

therealmyroyals.com

Twitter

Twitter

Twitter

Król Felipe natomiast przyjął na audiencji zarząd CEPCO, przedstawicieli Grupo Hotusa, zarząd Hiszpańskiej Federacji Gmin i Prowincji oraz ministra spraw zagranicznych Egiptu.

Twitter

Twitter

Twitter


Belgia

Król Philippe i królowa Mathilde rozpoczęli już ferie zimowe. Razem z dziećmi udali się na narty do Verbier, gdzie odbyła się tradycyjna sesja zdjęciowa.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter


**** **** **** **** **** ****

Przy okazji, bardzo prosimy Letycjankę o kontakt mailowy w sprawie konkursu :)

6 komentarzy:

 1. Szczerze podziwiam królową Małgorzatę, że wyszła do tych wszystkich ludzi.. Brak słów na tak wielką stratę, pomimo tych ostatnich skandali z księciem w roli głównej, to już koniec dużego kawałka historii..


  J.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo tej sytuacji chciała podziękować "zwykłym" ludziom

   Usuń
  2. Uśmiech był w tym momencie symbolem podziękowania "poddanym" że przyszli złożyć kwiaty - co mozna odczytać że mimo ostatnich problemów z księciem nadal dażą go sympatią.

   Usuń
 2. Już spodziewałem się tego po ostatnich informacjach o stanie zdrowia księcia Henryka

  OdpowiedzUsuń
 3. Z okazji przypadającej dziś 37. rocznicy ślubu Wielkiego Księcia Henri'ego i Wielkiej Księżnej Marii Teresy para zobaczyła wystawę Jacquesa Schneidera stworzoną z ich 37.

  Czy tu czegos nie brakuje??

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.