piątek, 2 lutego 2018

Kolejna podróż księżniczki Mako?


Jak kilka dni temu podał Japan Times, ubiegłoroczona podróż księżniczki Mako do Bhutanu prawdopodobnie nie będzie jej ostatnią. Według japońskich mediów, Agencja Dworu Imperialnego jeszcze przed jej ślubem w listopadzie zamierza "wysłać" ją do Brazylii.

HM King Jigme Khesar Facebook


Zgodnie z najnowszymi doniesieniami gazet, Japonia ma zamiar dalej zacieśniać stosunki z Japończykami żyjącymi poza granicami kraju, dlatego też planowana jest wizyta księcia i księżnej Akishino (rodziców księżniczki) na Hawaje. Wizyta miałaby mieć miejsce w czerwcu tego roku. Z kolei księżniczka Mako ma prawdopodobnie udać się w lipcu do Brazylii.

unilad.co.uk

Agencja Dworu Imperialnego przygotowuje parę książęcą na tygodniową podróż na Hawaje oraz księżniczkę Mako na jej wizytę w Brazylii, która prawdopodobnie będzie jej ostatnią zagraniczną podróżą przed ślubem i opuszczeniem rodziny cesarskiej. Jak stwierdził urzędnik cytowany przez Japan Times, obie wizyty mają uczcić okrągłe jubileusze przybycia japońskich imigrantów na Hawaje oraz do Brazylii.

Wizyta w Hondurasie, 2015 - dailymail.co.uk

Program obu wizyt nie został jeszcze podany do wiadomości, jednak oczekuje się, że książę Fumihito z żoną 6 czerwca wezmą udział w wydarzeniu na hawajskiej wyspie O'ahu zorganizowanym przez Association of Nikkei & Japanese Abroad, grupę stworzoną dla japońskich imigrantów z główną siedzibą w Jokohamie, a także uroczystościach z okazji 150. rocznicy przybycia na Hawaje pierwszych imigrantów z Japonii następnego dnia.

royalcorrespondent.com

Księżniczka Mako ma natomiast wziąć udział w podobnych uroczystościach w Brazylii z okazji 110-lecia japońskiej imigracji. Będzie to dla niej czwarta zagraniczna podróż, odwiedziła już El Salvador, Honduras, Paragwaj oraz Bhutan.

6 komentarzy:

 1. Byłoby miło zobaczyć księżniczkę jeszcze w podróży zanim opuści rodzinę cesarską. Jak dotąd jej podróże wypadały bardzo pozytywnie, więc tym razem pewnie nie będzie inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, szkoda, ze w Japonii tak restrykcyjne prawo; szkoda, ze Mako zniknie z cesarskiej rodziny, ba! szkoda, ze nie moglaby miec sznas na objecie tronu

  OdpowiedzUsuń
 3. Wizyta na Hawajach pozazdrościć ☺ cieszę się że będziemy mieć jeszcze okazję zobaczyć księżniczkę ciekawe czy pojawią się jakieś zdjęcia z jej ślubu
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakieś na pewno, trudno tylko powiedzieć, czy tylko z przyjęcia weselnego (takie zdjęcia pojawiły się zarówno w przypadku Sayako Kurody czy ostatnio księżniczki Noriko), czy też może z ceremonii ślubnej, tak jak w przypadku księżniczki Noriko. Być może odbędzie się też konferencja prasowa podobnie jak w przypadku Sayako Kurody, ale więcej informacji pojawi się pewnie bliżej ślubu

   Usuń
 4. To będzie podróż- pożegnanie.Cieszy mnie to,że jeszcze będziemy mogli zobaczyć Mako.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna wiadomość- bardzo polubiłam księzniczkę i strasznie ubolewam, że już niedługo straci tytuł :(

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.