sobota, 1 sierpnia 2015

Nowości z Azji

Oczywiście jak co miesiąc pojawiło się nowe zdjęcie z Bhutanu. Jak zapewne wszyscy zdążyli zauważyć do tej pory zawsze widniała na nim Para Królewska, Król Jigme Khesar Namgyel i Królowa Jetsun Pema. Sierpniowe zdjęcie diametralnie różni się od swoich poprzedników, bo brakuje na nim bhutańskiej królowej.
Nie martwcie się jednak- Jigme nie pozuje do zdjęcia w samotności. Towarzyszą mu farmerki z plantacji ryżu w Paro Wochu, którą niedawno odwiedził władca.
Dlaczego takie zdjęcie? A dlatego, że ryż stanowi nieodłączną część bhutańskiej kuchni. Jada się go do każdego z trzech posiłków oraz w związku z uroczystościami religijnymi. Nie należy też zapominać, że stanowi główny produkt eksportu.

Uprawa ryżu to ciężka praca, dlatego w tym miesiącu Król postanowił zwrócić uwagę na ważną rolę farmerek z Paro Wochu na gospodarkę i kulturę kraju.

Zdjęcie do pobrania TUTAJ.***Przez ostatnie kilka dni Księżniczka Kako z Japonii towarzyszyła swojemu ojcu, Księciu Fumihito, na 39. Festiwalu Kulturowym Wszystkich Japońskich Szkół Średnich, który odbył się w prefekturze Shiga.


Festiwal jest częścią japońskiej tradycji kulturalnych uroczystości, które obchodzi się w większości szkół (od żłobków poprzez uniwersytety). W trakcie jego trwania uczniowie mają szansę pokazać swoje artystyczne umiejętności przed publicznością (najczęściej).


Fumihito i Kako mieli okazję zobaczyć kilka wystaw prac artystycznych w prefekturze. W ciągu trzech dni (27-29 lipca) odwiedzili Muzeum Jeziora Biwa w Kusatsu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej Shiga w Otsu oraz miasta Koka i Moriyama, gdzie oglądali występy uczniów.


Temat festiwalu jest bliski Księżniczce, która sama studiuje sztuki wyzwolone na Międzynarodowym Chrześcijańskim Uniwersytecie Mitaka w Tokio.yellow.bt, royalista.com, imperialfamilyjapan.wordpress.com9 komentarzy:

 1. bardzo ładna ta księżniczka

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda Kako jest najładniejsza japońska księżniczką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że tak mało informacji jest o Japońskiej RK, Kako wygląda na bardzo sympatyczną.

  Nowe notki i nowy wygląd bloga.
  Zapraszam do udziału w ANKIECIE związanej z Azją.

  www.anytsujdream.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. A wiadomo czemu Mako się nie udziela? Pewnie studia za granicą. Szkoda że w przyszłości Kako będzie zmuszona opuścić rodzinę cesarską ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mako i Kako udzielają się mniej więcej po równo ;) Oczywiście studiują, więc nie widujemy ich przez to zbyt często.

   Jeszcze nie wiemy, czy będą musiały opuścić rodzinę cesarską. To od nich zależy czy poślubią commonera czy członka rodziny ;)

   Usuń
 5. Czy piszesz tez o brytyjskiej RK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Chyba, że w notkach tematycznych jak np. "Królewskie suknie ślubne" czy "Potomkowie Królowej Victorii". Jeśli już to o tych mało znanych członkach (potomkach kuzynów Królowej), na których nie skupiają się liczne już blogi o tejże rodzinie, o czym będzie się można przekonać w dzisiejszym poście.

   Usuń
 6. Bardzo ładne zdjęcie kalendarzowe

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.