poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Fumihito z rodziną na upamiętnieniu dziecięcych ofiar+ pokaz nowej kolekcji Sirivannavari

Dziś Książę Fumihto i Księżna Kiko uczestniczyli wraz z dwójką swoich młodszych dzieci, Kako i Hisahito, w uroczystości upamiętniającej dzieci, które zginęły podczas bitwy o wyspę Okinawa w 1945r.
 Szacuje się, że podczas bitwy trwającej prawie 3 miesiące zginęło ok. 10 tysięcy dzieci.


 Zabrakło oczywiście Księżniczki Mako, która studiuje obecnie w Wielkiej Brytanii.

 ***


14 sierpnia Księżniczka Sirivannavari, która jest projektantką mody, zaprezentowała na wybiegu swoją nową kolekcję ubrań.


Kolekcja, która nosi nazwę The way of silk, the way of Thai: A tribute to Her Majesty the Queen, to siedem sukienek stworzonych z tajskiego jedwabiu z dużą ilością świecących cekinów. Całość jest hołdem Księżniczki dla jej babci, Królowej Sirikit, która niedawno skończyła 83 lata.


 
Wszystkie modelki zostały "wystylizowane na" tajską monarchinię, co szczególnie widać po ich fryzurach (Królowa nosiła taką w młodości).
Nowa linia ubrań trafiła dziś do ekskluzywnych centrów handlowych Siam Paragon, w Bangkoku.imperialfamilyjapan.wordpress.com, royalista.com, instagram.com, pinsta.me

7 komentarzy:

 1. Te suknie są tandetne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fumihito, a nie Akishino ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akishino to tytuł, Fumihito imię. Jest Fumihito, Książę Akishino. Kiko jest odpowiednio Księżną Akishino, a ich dzieci księżniczkami i księciem z Akishino ;)

   Usuń
 3. Może nie wszystkie suknie są idealne, ale na pewno coś by wybrał...:) Przyjrzałabym się bliżej tym niebieskim i fioletowej...

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi się w miarę podoba ta niebieska po prawej

  OdpowiedzUsuń
 5. Trudno ocenić te suknie, bo modelki stoją zbyt blisko siebie. Na pierwszy rzut oka też nic nie widzę dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. szkoda właśnie, że nie widać tych sukni w całej okazałości, ale mam jedną na oku ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.