sobota, 22 sierpnia 2015

Mafalda Wilson- nowy "nabytek" Domu Thurn und Taxis

Jak poinformowałam na Twitterze, Księżniczka Maria Theresia von Thurn und Taxis i Hugo Wilson zostali wczoraj rodzicami!Dokładnie o godzinie 9:59, w Londynie na świat, zgodnie z zapowiedziami, przyszła dziewczynka. Według wiarygodnych, niemieckich źródeł otrzymała ona imię Mafalda.

Dziewczynka nie otrzyma żadnych tytułów, będzie znana jako Mafalda Wilson.

Teraz trzeba czekać na pierwsze zdjęcia i informacje dotyczące chrztu małej panny Wilson.


Gratulacje!theroyalforums.com

15 komentarzy:

 1. Mafalda to dziwne imię...:/

  OdpowiedzUsuń
 2. to była własnie moja pierwsza myśl - co za imię??
  trudno mi powiedziec czy mi sie podoba bo jest dziwne i wcześniej o nim nie słyszałam.
  dziewczynki gratuluję, niech rośnie zdrowo...

  OdpowiedzUsuń
 3. Mafalda to włoski wariant imienia Matylda, więc imię jak najbardziej "royal":)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tylko mimo to brzmi dziwnie, mi bardziej kojarzy się z jakimś arabskim imieniem

   Usuń
  2. Występowało w portugalskiej rodzinie królewskiej, z której pochodzi matka księcia Johannesa von Thurn und Taxis,czyli prababka małej - więc mamy imię z tradycjami:)

   Usuń
 4. Ciekawe czy opublikują jakieś zdjęcia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe. Pewnie pierwsze zdjęcia małej pojawią się na Instagramie jej cioci, Elisabeth ;)

   Usuń
 5. Mafalda... myślę, że można się przyzwyczaić do tego imienia, chociaż brzmi trochę śmiesznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejny blog z dziwnym szablonem. Wszystkie na jedno kopyto, nudne to strasznie. Jakby nie można wymyślić coś innego, jedynego w swoim rodzaju, coś czego nie ma gdzie indziej. Kolejny blog do odstrzału, bo przez dziwaczne szablony nie ma się ochoty na te blogi wchodzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie wchodź, ja nikogo tu na siłę nie trzymam. Tylko dziwne to trochę, że oceniasz blog po wyglądzie, a nie jego treści.
   Poza tym szablon ma się podobać przede wszystkim mnie, reszcie nie musi.

   Usuń
  2. Dodam jeszcze, że obecnie na większości blogów dominuje ten sam styl szablonów- białe i modernistyczne. Mój szablon jest jednym z niewielu, który się obecnie wyróżnia pod tym względem. To raczej tam spodziewałabym się takich komentarzy (choć oczywiście cenię sobie ich autorki oraz wygląd ich blogów), a nie tutaj.

   Usuń
  3. Razem z Twoim są na pewno 3, albo i 4 blogi z takim "samym" szablonem. Pełno kolorów, malutkie literki, zdjęcia. niepotrzebne napisy, "główna", "ciekawostki" (tego najbardziej nie czaję, po kiego ciorta w banerze są a'la zakładki?!). A te blogi o których wspomniałaś, mają skromny, niewyróżniający się szablon i tam właśnie ważna jest treść, nic człowieka niepotrzebnie nie rozprasza. A w Waszych blogach, gdzie macie bardzo podobne szablony, zwraca się właśnie na nie uwagę i dlatego zostaje w pamięci szablon, nie treść.
   Trochę mi przykro, bo wchodziłam na ten blog od dawna, ale najwyraźniej zdanie czytelniczki nie jest ważne, bo tobie się podoba...

   Usuń
  4. Ja osobiście znam tylko jeden blog z podobnym szablonem (o Letizii). Tej reszty, o której piszesz nie znam, więc nie mam wpływu na to, że ktoś ma podobny szablon. Nikt przecież nikomu tego nie zabroni.
   Teraz praktycznie co drugi królewski blog wygląda praktycznie tak samo. Czy mój ma do nich dołączyć? Czy obecnie panuje jakiś dress-code na królewskich blogach? Chyba właśnie dzięki temu, że się wyróżnia trudno go pomylić z pozostałymi blogami i zapada on w pamięć. Ja z natury nie naśladuję innych i zawsze staram się wyróżnić z tłumu, więc ten typ szablonu jaki tu proponujesz nie spełnia tych kryteriów.

   A zdanie czytelnika się dla mnie liczy. Pragnę jednak zauważyć, że na razie tylko Ty zgłosiłaś problem z koncentracją na treści bloga, spowodowaną zbyt pstrokatym szablonem, a przecież zdanie jednej osoby nie może się przekładać na cały wygląd bloga. Kwestia wyglądu bloga jest kwestią prywatną (jedną z bardzo niewielu) na jakie blogerka może sobie pozwolić. Ja wybrałam taki, a że o gustach się nie dyskutuje, to taki też zostanie. Chyba, że znajdzie się większe grono osób niezadowolonych- to wówczas jak najbardziej rozważę zmianę. Choć szczerze wątpię, żeby piąty, czy szósty blog wyglądający praktycznie tak samo jak reszta miałby być lepszą opcją od obecnej.

   Usuń
 7. Mafalda to była włoska księżniczka, która zginęła w obozie koncentracyjnym w Buchenwaldzie. Jej zięć pochodził z Głogówka, był więc dalekim krewnym księżnej Sophie z Prus.

  Tu jest jej zdjęcie, myślę, że gdzieś już ją widzieliście: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/f1/a3/91/f1a39175ce06acb7f1eded4e77a4ca81.jpg

  OdpowiedzUsuń
 8. O matko, ale imię wybrali...

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.