wtorek, 18 sierpnia 2015

Rania i Iman na Rainbow Street+ urodziny Sułtana Brunei

W niedzielę wieczorem Królowa Rania i Księżniczka Iman pojawiły się publicznie na Rainbow Street, czyli historycznym rejonie Jabal Amman, blisko centrum Ammanu.
Oczywiście Królowa Jordanii i jej córka tak po prostu spacerujące sobie po ulicy przykuły uwagę wielu ludzi. Każdy chciał z nimi przystanąć, porozmawiać, czy porobić selfies, a one chętnie się na to zgadzały.
Rania i Iman odwiedziły wiele znanych miejsc podczas swojego spaceru, np. Café Strada,Teatr Rainbow, Herbaciarnię The Turtle Green oraz Restaurację Al Quds.


Obie panie były ubrane w swobodne stroje. Rania miała na sobie kremowy golf i czarne spodnie, a Iman była ubrana cała na biało (w dżinsy, T-shirt i tenisówki).

Spotkanie z Królową może nieco zawstydzić :)

Matce i córce towarzyszyli członkowie grupy Out and About, która zajmuje się rozwojem społecznym poprzez media społecznościowe.


Królowa oczywiście pochwaliła się swoim spacerem z Iman na Instagramie: Tyle ukrytych klejnotów w Ammanie, wystarczy tylko pospacerować Rainbow Street, by odkryć wspaniałe doświadczenia, stare i nowe. Dziękuję Out and About za zabranie Iman i mnie na ten spacer wczoraj wieczorem. 
***Sułtan Brunei Hassanal Bolkiah przyszedł na świat 15 czerwca 1946r. Ta data ma status święta państwowego.


Jednak w tym roku, tak jak w poprzednim, uroczystości urodzinowe musiały zostać przełożone w związku z Ramadanem, który wypadał w dniu 15 czerwca.


W związku z tym Sułtan świętował swoje 69-te urodziny 15 sierpnia, w otoczeniu rodziny i 4 tysięcy innych gości. Najpierw oglądał paradę, dokonał przeglądu straży honorowej, a następnie uczestniczył w corocznej ceremonii, na której szesnaścioro ludzi zostało odznaczonych honorowymi medalami.


Wieczorem odbył się właściwy bankiet urodzinowy, na którym pojawiło się kilkoro dygnitarzy z innych państw.

royalista.com, instagram.com, youtube.com, royalwatcher.tumblr.com

13 komentarzy:

 1. Iman wydawała mi się zawsze szczuplejsza - a uda ma dosyć spore ;) I tak dobrze wygląda. Tylko ona tak ubrana casual a mama raczej elegancko. Ciekawe czy Rania była tak ubrana ze względu na szacunek do społeczeństwa Jordanii, wiecie - kwestia zakrywania ciała itp.

  P.S. Chciałabym przeczytać post o tej japońskiej księżnej, która reprezentuje zazwyczaj Cesarza Japonii na ślubach w Europie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że chodzi Ci o Hisako (Księżną Takamado), która była na ślubie CP i Sofii ;)
   Niestety ostatnio bardzo trudno zagospodarować mi czas na pisanie notek tematycznych, nad czym ogromnie ubolewam, ale na pewno o tej sugestii będę pamiętać i postaram się jak najszybciej ją zrealizować :)

   Usuń
  2. Tak o nią :) Zapomniałam jak się nazywa, a nie chciało mi się sprawdzać ;)
   Spoko, będę cierpliwie czekać :D

   Usuń
 2. Czy Waszym zdaniem Iman wygląda jak Shakira? Bo mi bardzo ją przypomina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie. Szczególnie teraz, gdy wróciła do blondu :D

   Usuń
 3. Hahaha dopiero jak napisałaś zobaczyłam podobieństwo. Szkoda tylko, że Salme widujemy tak rzadko

  OdpowiedzUsuń
 4. wygląd bloga jest rewelacyjny :):) kiedy planujesz kolejne notki tematyczne? :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zasługa Ronnie :)

   Mam nadzieję wrócić do notek tematycznych we wrześniu. Przerwa wakacyjna niestety ani trochę nie pomaga mi w zorganizowaniu sobie czasu na ich pisanie. Muszę wrócić do swojej rutyny, także najmocniej przepraszam, że tak długo nie produkuję się tutaj jako "pisarka". Obiecuję nadrobić to z nawiązką ;)

   Usuń
 5. Bardzo się cieszę, że istnieje tak dobra Królowa jak Rania. Bardzo dużo robi ona dla muzułmanów, szczególnie dla muzułmańskich kobiet. Rania jest silną kobietą i za to należy ją podziwiać. Szkoda tylko, że adres do niej nie jest praktycznie ubupliczniony. Owszem, znalazłem dwa adresy, ale do jednego mam wątpliwości, a drugi zawiera za mało danych. P.S. Świetny wygląd bloga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co mi wiadomo to do Rani po prostu pisze się w formularzu na jej stronie. Twoja wiadomość jest wtedy widoczna publicznie, ale królowa na nią niestety nie odpisze :(

   P.S. Dziękuję :)

   Usuń
 6. Zmień w najważniejsze wydarzenia roku z września na październik,wtedy para królewska Belgii odwiedzi Polskę.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.