sobota, 18 października 2014

Śpiewająca księżniczka1 września swoje 27. urodziny obchodziła Księżniczka Sikhanyiso z afrykańskiego Królestwa Suazi. Księżniczka zwana pieszczotliwie Pashu jest najstarszą córką Króla Mswati III (który ma w sumie 25 dzieci) i jednej z jego piętnastu żon- Inkhosikati LaMbikiza (Sibonelo Mngometulu).
Księżniczka Sikhanyiso pobierała edukację na całym świecie. Najpierw w Wielkiej Brytanii w St. Edmund’s College, potem studiowała aktorstwo na Uniwersytecie Biola w Kalifornii. W 2012r. została magistrem komunikacji cyfrowej Uniwersytetu w Sydney. Według profilu Pashu na LinkedIn, zajmuje obecnie liczne stanowiska Członka Zarządu, Dyrektora Generalnego i patrona wielu organizacji i fundacji w Suazi oraz reszcie kontynentu afrykańskiego. Wydaje się być szczególne zainteresowana rozwojem mediów, sztuki i kultury.


 Pashu była przedmiotem wielu kontrowersji w swojej ojczyźnie z powodu swojego "zachodniego" trybu życia. Gdy studiowała zagranicą, miała reputację buntowniczki, która sprzeciwia się tradycji swojego kraju przez noszenie dżinsów i minispódniczek, które są w Suazi zabronione.Ale Księżniczka Sikhanyiso jest również znana ze swojego talentu muzycznego- jest piosenkarką i raperką. W zeszłym roku na Youtube pojawił się filmik z Pashu śpiewającą i rapującą w hołdzie swojemu ojcu, Królowi Mswati III.
Poniżej możecie posłuchać Sikhanyiso śpiewającą "Hail Your Majesty".


Co sądzicie o umiejętnościach wokalnych afrykańskiej księżniczki?

2 komentarze:

 1. Podoba mi się jej piosenka ;)
  Uważam że Sikhanyiso jest bardzo ładna i wydaje się być taka "księżniczkowa" ;) Ciekawi mnie kto po śmierci króla będzie władcą w państwie? Czy będzie to Sikhanyiso czy najstarszy syn? buziaki Lena.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwestia sukcesji w Suazi jest trochę skomplikowana :) Jako że król ma władzę absolutną może sam wybrać swojego następcę przed śmiercią, czego jeszcze nie zrobił. Z reguły jest to mężczyzna pochodzący z legalnego małżeństwa (w tym przypadku są brane pod uwagę dwie pierwsze żony Mswatiego). Czyli ostatecznie ma do wyboru 5 synów, chociaż jego uprawnienia przypominają bardzo uprawnienia rosyjskiego cara w czasach absolutyzmu, więc możliwe, że wybierze Pashu na swoją następczynię :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.