czwartek, 30 października 2014

Alex i Máxima z wizytą w Japonii, upamiętnienie żołnierzy poległych w I Wojnie Światowej i Marie-Chantal na premierze książki Valentino


Alex i Máxima rozpoczęli wczoraj trzydniową wizytę w Japonii. Na miejscu zostali powitani przez Cesarza Akihito i Cesarzową Michiko.
Máxima wybrała na tę okazję zwiewną sukienkę w patriotycznych barwach od Mattijsa van Bergena. Złote obcasy pochodzą od Natana, a nakrycie głowy od Fabienne Delvigne. Niektórzy twierdzą, że Królowa upodobniła się tym strojem do Jackie Kennedy. A jak Wy sądzicie?

Podczas powitania Máxima i Michiko, która jest pierwszą cesarzową Japonii pochodzącą "z ludu", wymieniły bardzo ciepłe pocałunki w policzek.
Holenderska Para Królewska spotkała się również z Księciem Naruhito i Księżną Masako, która również wybrała tego dnia pomarańcz. Alex i Máxima odwiedzili następnie okoliczne muzeum i ogrody.


Wieczorem odbył się uroczysty bankiet na cześć Pary Królewskiej. Królowa lśniła w złotej sukience holenderskiego projektanta, Jana Taminiau. Dodatkowo majestatu dodawała jej lśniąca biżuteria, w tym broszka od Stuarta Parure.Nie zapominajmy o tiarze. Württemberg Tiara, którą miała na sobie jest jedną z ulubionych tiar jej teściowej, Księżniczki Beatrix. Noszą ją wyłącznie panujące królowe Holandii. Składa się z pięciu diamentów i perłowych ornamentów. Ostatnim razem nosiła ją Księżniczka Beatrix w ostatnią noc jako Królowa Holandii. Miała ją również na swoim ślubie w 1966r.


Dosyć niezwykłą rzeczą było pojawienie się na bankiecie Księżnej Masako, która wciąż dochodzi do siebie po załamaniu nerwowym. Był to jej pierwszy udział w bankiecie od 2003r., więc fani uważają to za dobry znak.
Naruhito i Masako odwiedzili Holenderską Parę Królewską w zeszłym roku, co sugeruje ich dobre relacje.

 
Widok Máximy i Masako przypomniał mi wizytę Pary Książęcej Japonii w Holandii z ich córką w 2006r. i te urocze zdjęcia <3

***

28 października w Nieuwpoort, w północnej Belgii, przy pomniku Króla Alberta I upamiętniono żołnierzy poległych w Wielkiej Wojnie, która rozpoczęła się 100 lat temu.
Obecni byli przedstawiciele monarchii Beneluxu: Philippe, Mathilde, Wielki Książę Henri i Księżniczka Beatrix, ale również marokańska Księżniczka Lalla Meryem, która przyjechała w zastępstwie swojego brata, Króla Mohammeda VI oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel i nowo wybrany Premier Belgii, Charles Michel. W sumie przybyły reprezentacje ponad 80 krajów.


Król Philippe, prawnuk Króla Alberta I, wygłosił przemówienie, w którym podziękował zebranym za przybycie, szczególnie tym, którzy przyjechali z daleka, by upamiętnić żołnierzy, którzy zginęli 100 lat temu.
To jedno z wielu tegorocznych wydarzeń mających na celu upamiętnienie poległych w I Wojnie Światowej.


***

Również 28 października, Księżna Marie-Chantal była obecna na premierze książki swojego bliskiego przyjaciela, Valentino Garavaniego, "Valentino: At the Emperor’s Table". Na swoim profilu na Instagramie wyraziła swoją ekscytację w związku z podpisaniem przez autora książki: "Valentino podpisał moją książkę! Kocham go i uwielbiam".


Marie-Chantal towarzyszyli jej teść, Król Konstantinos II oraz najmłodsi synowie: Odysseus i Aristidis. Na premierze były także obecne Kylie Minogue i Anne Hathaway.


7 komentarzy:

 1. Pomimo iż poprzednie stylizacje Maximy mi się nie podobało to muszę przyznać że pięknie wygląda w obu sukienkach ;) a zdjęcia Cathariny-Amalii i Aiko są przesłodkie <3 'Lenaa

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, że obie stylizacje są bardzo udane, zaś tiara przepiękna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie na zdjęciu nagłówkowym są różne osoby ze świata monarchii a kim jest ten facet pierwszy od prawej???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To książę Haakon- następca tronu Norwegii. Tylko tak nietypowo bez żony :)

   Usuń
 4. Nie wiesz może czy był ktoś z Polski na tych uroczystościach upamiętniających poległych żołnierzy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością, jednak nie mogłam nigdzie znaleźć kto. Raczej nie Prezydent, bo wtedy bym znalazła informacje. No i może była by jakaś fotka z jego krewną Mathilde ;)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.