środa, 15 października 2014

Máxima w czerwieni i urodziny ChristianaWczoraj rano Królowa Máxima zwróciła uwagę wszystkich, gdy pojawiła się na jubileuszowym sympozjum w Amsterdamie w jaskrawoczerwonej sukience.
Sympozjum odbyło się w związku z czterdziestą rocznicą organizacji "Blijf van mijn Lijf" ("Trzymaj się z daleka od mojego ciała"), która pracuje na rzecz zapobiegania przemocy domowej oraz pomaga i opiekuje się jej ofiarami. Pierwsza siedziba organizacji została otwarta w 1974r. w Amsterdamie- dzisiaj ma już 30 filii, które każdego roku pomagają ok 16 tys. kobiet i dzieci. 
Podczas sympozjum Máxima posłużyła się nową aplikacją na smartfony, która nazywa się Ican. Została ona stworzona, aby pomagać kobietom doświadczającym przemocy domowej wrócić do normalnego życia i podbudować swoją pewność siebie.
Mówi się, że Królowa wybrała jaskrawą czerwień, by zwrócić na siebie uwagę, ale wiadomo, że ten kolor jest obecnie jej ulubionym (nosiła go już 4 razy w tym roku).


Nie powinno dziwić, że sukienka pochodzi z domu mody Natan. Dodatkowo Máxima połączyła ją z szerokim kapeluszem od Fabienne Delvigne w tym samym ostrym kolorze. Do tego buty na obcasach od LK Bennett.


***

Nie zapominajmy, że dzisiaj swoje 9- te urodziny obchodzi Książę Christian z Danii. Przyszły 55. władca Danii urodził się 15 października 2005r. w Kopenhadze.


Jego chrzest odbył się 21 stycznia 2006r. Jego pełne imię to Christian Valdemar Henri John (otrzymane kolejno po: prapradziadku- Christianie X, królu Valdemarze IV i obu dziadkach- księciu Henrim i Johnie Donaldsonie).
Jego rodzicami chrzestnymi zostali: Księżniczka Victoria, Książę Haakon, Księżna Mette-Marit, Książę Pavlos (kuzyn Księcia Frederika), Książę Joachim, Jane Stephens (siostra Księżnej Mary), Hamish Campbell i Jeppe Handwerk (przyjaciel Freda i Mary).

Wszystkiego najlepszego!

1 komentarz:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.