środa, 29 października 2014

Alexandra walczy z rakiem przez telefon+ Rania na rozdaniu dyplomów


W sobotę odbyła się coroczna zbiórka dochodów dla fundacji "Crack Cancer" w Kopenhadze. Uczestniczyła w niej 50-letnia Hrabina Alexandra, była żona Księcia Joachima, która na tę okazję założyła czarną, koronkową sukienkę.

Wraz z innymi duńskimi osobami publicznymi, aktorami, politykami, komikami i muzykami, Alexandra zajęła miejsce w call center, gdzie odbierała telefony od ludzi pragnących wspomóc fundację.
Według duńskiego kanału telewizyjnego TV 2, była Księżna rozmawiała z nimi bardzo sympatycznie oraz chętnie słuchała ich prywatnych historii.
"Myślę, że to bardzo ważny cel. Wierzę, że wszyscy potrafią wczuć się w sytuację chorych. Ja wiem, że potrafię", powiedziała Alexandra, odnosząc się również do przypadku jej przyjaciela, który chorował na raka.


Hrabina zachęcała również publicznie do regularnych badań. W tym roku "Crack Cancer" zebrało 153 miliony duńskich koron. Pieniądze zostaną przeznaczone na badania, zapobieganie i leczenie nowotworów.


 ***


Królowa Rania z ogromną dumą uczestniczyła wczoraj w pierwszej ceremonii rozdania dyplomów w szkole realizującej projekt "Jordan Education Initiative"(JEI).
Projekt oferuje świeżo upieczonym absolwentom możliwości stażu związanego z informatyką oraz stara się zwiększyć ich szanse na podjęcie pracy.
Ceremonia miała miejsce w Ammanie. Szczęśliwi absolwenci mieli szanse na publiczne wypowiedzenie się. Jedna z absolwentek, Hala Dabboush powiedziała: "Biorąc udział w tym programie, wiele się nauczyłam i zostałam przeszkolona w prywatnej firmie informatycznej".
Rania, której towarzyszył Minister Pracy, Dr. Nidal Qatamine, założyła elegancką szaro-biało-burgundową bluzkę i szarą spódnicę od Fendi.

***

Zapraszam Was do zakładki "Królewski kalendarz", gdzie wszystko już pouzupełniałam :)

3 komentarze:

 1. Nie podoba mi się stylizacja Alexandry ;/
  Rania natomiast jak zwykle piękna i urocza :) /Lena

  OdpowiedzUsuń
 2. Alexandra-masakra, Rania- cudo! *,*

  katethecambrdgiges.blogspot.com
  myheart-mymsuci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Alexandra wyglądałaby lepiej, gdyby sukienka była jednolita (bez tego koronkowego fifraka ciągnącego się od biustu), a rajstopy mniej błyszczące. W każdym razie nie można odmówić jej oryginalności.;)
  Rania to klasa sama w sobie.:)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.