wtorek, 28 października 2014

Wizyta Gubernatora Generalnego Kanady w Hadze i urodziny Tessy


Wczoraj, Król Willem-Alexander i Królowa Máxima gościli gubernatorską parę z Kanady w Pałacu Noordeinde w Hadze. Goście to: Jego Ekscelencja David Johnston, Gubernator Generalny i Główny Komendant Sił Zbrojnych Kanady oraz jego żona, Sharon.

Para została powitana przez Ich Królewskie Mości w Pałacu, po wcześniejszym spotkaniu z Księżniczką Margriet i Pieterem van Vollenhoven w rezydencji ambasadora Kanady, gdzie dyskutowali o ważności zacieśnienia relacji między Holandią a Kanadą.
W Pałacu Pan Johnston odbył prywatną rozmowę z Alexem, podczas gdy Pani Johnston rozmawiała na osobności z Máximą.
Potem goście udali się na spotkanie z Premierem Holandii, Markiem Rutte.


Jak zwykle, Królowa wyglądała bardzo elegancko i nie zaskoczy pewnie nikogo, że jej sukienka w kolorze fuksji pochodzi z domu mody Natan. Wcześniej nosiła tą sukienkę miesiąc temu, gdy gościła Prezydenta Myanmaru oraz wiele razy podczas wizyty w Nowym Jorku.


***


29 lat temu w Luksemburgu urodziła się Tessy Antony, córka dekarza François Antony i jego żony, Régine. Tessy dorastała w dużej rodzinie, miała dużo rodzeństwa, w tym brata bliźniaka, Ronny'ego, z którym wstąpiła do Luksemburskiej Armii w wieku 18 lat.
W trakcie służby poznała swojego przyszłego męża, Księcia Louisa. W marcu 2006r. urodził się ich syn, Gabriel, a we wrześniu para pobrała się w Kościele Rzymskokatolickim Gilsdorf. Rok później, w 2007r., urodził się ich drugi syn, Noah. Miesiąc temu Louis i Tessy świętowali swoją ósmą rocznicę ślubu.

Poślubiając Księcia Louisa, Tessy porzuciła życie "dziewczyny z ludu" i stała się członkinią Luksemburskiej Rodziny Wielkoksiążęcej, przyjmując tym samym nazwisko de Nassau. W 2009r. Wielki Książę Henri nadał jej tytuł Jej Książęcej Wysokości, Księżnej Luksemburga, Księżnej Bourbon-Parma.
Mimo uzyskania tytułu książęcego, ani Louis, ani Tessy oraz ich synowie nie zajmują miejsca w sukcesji. Louis zrzekł się pretensji do tronu poślubiając Tessy.


Księżnej Tessy życzymy wszystkiego najlepszego :)


2 komentarze:

 1. Ostatnie zdjęcie mnie przeraża :D Maxima i ta sukienka.. Łeee.. Nie mój gust :D

  katethecambrdiges.blogspot.com
  myheart-mymsuci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe, no nie jest to jej najlepsza stylizacja, ale i tak jedna z lepszych :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.