poniedziałek, 17 maja 2021

50. urodziny królowej Maximy

 Dzisiaj królowa Maxima świętuje swoje okrągłe, 50. urodziny.

© RVD - Z.M. de Koning
Obchody urodzin królowej zaczęły się tydzień temu, 10 maja, kiedy Maxima odwiedziła katedrę w miasteczku Radio Kootwijk oraz twierdzę Bourtange w Groningen, gdzie uczestniczyła w podpisaniu kolejnych umów o edukacji muzycznej w szkołach podstawowych w Groningen, Friesland i Drenthe. Królowa jest honorową przewodniczącą fundacji "Meer Muziek in de Klas", która obecnie odbywa podróże po Niderlandach i promuje zorganizowaną przez siebie kampanię 50 dni edukacji muzycznej (50dagenmuziek) z okazji 50. urodzin królowej.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

11 maja królowa była obecna przy podpisaniu kolejnych porozumień o edukacji muzycznej w szkołach podstawowych w południowej Holandii i Zelandii w miejscowości Lisse. Jak podano, fundacja Meer Muziek in de Klas swoimi działaniami zaczyna obejmować również Karaiby. Program edukacji muzycznej został już wdrożony do szkół podstawowych na Curaçao, jednej z karaibskich wysp należących do Niderlandów.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


W zeszłym tygodniu królowa udzieliła także wywiadu z okazji 50. urodzin w swoim biurze w Pałacu Huis ten Bosch. Wywiad zostanie wyemitowany dzisiaj wieczorem na kanale NPO1.


12 maja wieczorem król Willem-Alexander, królowa Maxima wraz z córkami, księżniczkami Cathariną-Amalią, Alexią i Ariane, oraz księżniczką Beatrix pojawili się na specjalnym koncercie "Królowa Maxima: życie pełne muzyki" zorganizowanym przez Meer Muziek in de Klas w Teatrze Królewskim Carré  w Amsterdamie z okazji 50. urodzin królowej. W trakcie koncertu, który można było obejrzeć w niderlandzkiej telewizji wczoraj wieczorem, nie zabrakło urodzinowego tortu z 50 świeczkami.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty ImagesWczoraj Dwór Królewski opublikował trzy nowe oficjalne zdjęcia królowej wykonane na początku maja w ogrodzie Pałacu Huis ten Bosch przez króla Willema-Alexandra.


Niderlandzka poczta wydała także nowe znaczki z wizerunkiem królowej.


Tych, którzy chcieliby poczytać o Maximie więcej, odsyłamy do postów z wcześniejszych lat: Love Story pary królewskiej oraz postu z patronatami królowej.

10 komentarzy:

 1. Piękne, naturalne zdjęcia Królowej Maximy wykonane przez Króla.
  Bardzo podobają mi się znaczki z Królową.
  Cała rodzina pięknie wyglądała na koncercie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego dla Królowej Maximy!
  Ale trzy księżniczki urosły :)
  Fajnie, że na koncercie pojawiła się również księżniczka Beatrix.

  OdpowiedzUsuń
 3. Królowa Maxima zawsze piekna, zawsze pieknie usmiechnieta i zawsze pieknie ubrana.Miło patrzec na nią gdyż ma piekna aure, tyle laurki z okazji Jej urodzin.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne zdjęcie Maximy! Z jednej strony naturalne i rodzinne, a z drugiej eleganckie i dystyngowane. Wszystko się pięknie komponuje. Ogromny plus za nienadużywanie photoshopa. Dawno nie było tak udanego zdjęcia. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne oficjalne zdjęcia 😍
  Księżniczki wyglądają bardzo dorośle na zdjęciach z koncertu

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne te zdjęcia, widać kobietę szczęśliwą i piękną

  OdpowiedzUsuń
 7. Maxima nadal wygląda pięknie. Niesamowite, jak podobna do mamy jest Alexia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Maxima rozpieściła nas strojami - są naprawdę urodzinowe.
  To była chybo największe świętowanie urodzin od początku pandemii.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego najlepszego dla wspaniałej kobiety sukcesu królowej Maximy.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.