piątek, 28 maja 2021

Bierzmowanie księżniczki Asturii

 Dzisiaj, 28 maja, o godzinie 12.00 księżniczka Leonor przystąpiła do bierzmowania w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Madrycie.


Embed from Getty ImagesKsiężniczka przystąpiła do bierzmowania razem z kolegami z klasy w tym samym kościele, w którym przyjęła I Komunię Świętą w 2015. Jej świadkiem został król Felipe, a ceremonię poprowadził wikariusz biskupi Madrytu Juan Carlos Merino.

Embed from Getty Images


Ceremonia miała skromny przebieg i odbyła się z ograniczoną do minimum liczbą gości z uwagi na obowiązujące restrykcje. Każdemu z bierzmowanych mogły towarzyszyć jedynie trzy osoby, księżniczce towarzyszyli więc jedynie rodzice i młodsza siostra Sofia. Dziadkowie niestety nie mogli być obecni.

Embed from Getty Images


Po zakończeniu uroczystości księżniczka zapozowała do grupowego zdjęcia z resztą kolegów z klasy, a para królewska w tym czasie zamieniła kilka słów z pozostałymi rodzicami i przekazali im swoje gratulacje.

Embed from Getty Images


Sześć lat temu, przystępując do Pierwszej Komunii Świętej, księżniczka Leonor miała na sobie szkolny mundurek, podobnie jak reszta jej kolegów z klasy. Tym razem jednak uczniom pozwolono wybrać sukienkę lub garnitur. Leonor wybrała niebieską sukienkę, co można odczytywać jako hołd w kierunku Asturii (flaga Asturii jest błękitna). Jak zauważa hiszpański Hola!, to ten kolor księżniczka wybiera na najważniejsze okazje, jak odznaczenie Orderem Złotego Runa czy pierwsze publiczne czytanie w 2018.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

9 komentarzy:

 1. Księżniczka Leonor pięknie wygląda w niebieskim kolorze, bardzo do niej pasuje

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że przynajmniej rodzice i siostra mogli być przy niej obecni w tym tak ważnym dniu.
  Leonore wyglądała pięknie i szkoda tylko, że nie możemy zobaczyć jej pięknego uśmiechu.
  Natomiast Letizia trochę mnie rozczarowała strojem. Oczekiwałam czegoś więcej, niż dosyć szkolne połączenie białej bluzki i czarnych spodni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna rodzina :) Księżniczka Leonor bardzo ładnie wygląda w niebieskim kolorze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie podoba mi się. Zarówno Leonor jak i Letycja mogły się lepiej ubrać na tak doniosłe wydarzenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ks. Leonore bardzo ładnie wygląda w tej niebieskiej sukience, natomiast siostra i królowa mama jakoś mnie zaskoczyły swoimi stylizacjami. Sukienka Sofii bez wyrazu i robi na mnie wrażenie za małej, jakby z niej wyrosła a mama kr. Letizia hm... sama nie wiem coś mi tez tu nie pasuje w wyglądzie a uważam jej wybory modowe za jedne z ciekawszych w królewskim świecie .

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale Leonor i Sofia urosły, bardzo ładnie wyglądają.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ładna rodzina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że Król dobrał krawat pod kolor sukienki Leonor. Szkoda, że Dziadkowie nie mogli być obecni.

   Usuń
 8. Sukienka Sofii tragedia, zupełnie niedobrana do jej sylwetki. Sukienka Leonor średnia. Letizia wyglądała ładnie, ale nie wiem czy to odpowiedni strój na tak ważne wydarzenie. Rodzina jako całość prezentowała się niezbyt dobrze, ich stroje w połączeniu ze sobą są jakby mdłe. Nie powiem jestem rozczarowana. Letizia oraz jej córki zawsze wyglądały pięknie.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.