środa, 20 stycznia 2021

Zaręczyny Wielkiego Księcia Jerzego Michajłowicza i Rebeki Bettarini!

 Dzisiaj wieczorem ogłoszono zaręczyny Wielkiego Księcia Jerzego Michajłowicza z Rebeką Bettarini!!


 


Jej Cesarska Wysokość Wielka Księżna Rosji, głowa Rosyjskiego Domu Cesarskiego, ma przyjemność ogłosić zbliżający się ślub jej syna i następcy, Jego Cesarskiej Wysokości Wielkiego Księcia Jerzego z Rosji z Panią Victorią Romanowną Bettarini, córką Jego Ekscelencji Ambasadora, Pana Roberta Bettarini i Pani Carli Bettarini. - czytamy w obszernym komunikacie, który opublikowano 20 stycznia na oficjalnej stronie rodziny carskiej.


Para zaręczyła się w grudniu 2020. Wielki Książę podarował ukochanej pierścionek zaręczynowy, który dostał od swojej matki specjalnie na tę okazję, kiedy skończył 18 lat. Pierścień zawiera centralnie osadzony rubin o szlifie kaboszonowym, który ma symbolizować miłość i szlachetność, oraz dwa brylanty po bokach reprezentujące czystość i siłę. Para otrzymała pozwolenie na zawarcie małżeństwa od Wielkiej Księżnej Marii Władimirowny oraz błogosławieństwo ojca Rebeki Bettarini. Ślub planowany jest jesienią tego roku.Razem z oświadczeniem wydano kilka nowych zdjęć pary, w tym dwie, które znajdziecie razem z komunikatem na oficjalnej stronie rodziny carskiej tutaj.


Po ślubie Rebecca Bettarini otrzyma tytuł Księżnej wraz z predykatem Jej Najjaśniejszej Wysokości i będzie posługiwać się nazwiskiem dynastycznym Romanowów.

14 komentarzy:

 1. Czułam, że się już wcześniej zaręczyli i tylko czekają na ogłoszenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiedziałam, że to się może stać w każdej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ktoś wie ile ona ma lat? To po prostu pytanie bo wkurza mnie to że nigdzie nie mogę znaleźć nie za bardzo znam angielski a rosyjski już wcale ale dałabym jej około 35 lat i jakoś tak przy okazji zaręczyn ślubu wyszukuje info o danej osobie po prostu a tu nic. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Razem z komunikatem pojawiła się biografia Rebeki, więc jeśli znajdę w najbliższych dniach czas to napiszę o niej. Obecnie ma 38 lat (wygląda na znacznie młodszą)

   Usuń
  2. Rebecca urodziła się 18 maja 1982 roku (jest rok młodsza od Jerzego). Czyli w maju skończy 39 lat.

   Usuń
 4. W jakim wieku są narzeczeni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rebecca ma 38 lat (w maju skończy 39), a wielki książę pod koniec lutego skończy 40

   Usuń
 5. Nie orientuję się w temacie. Czy ten książę jest bezdyskusyjnie pretendentem do tronu czy jest wielu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie jest dwóch pretendentów do rosyjskiego tronu: matka wielkiego księcia, wielka księżna Maria Władimirowna i ona jest dużo bardziej popularna; a drugim jest książę Andrzej Andrzejewicz. Więcej o nich tutaj: https://blueblood-royals.blogspot.com/2015/12/sobota-z-monarchia-rosyjska-rodzina.html

   Usuń
  2. Magdaleno, w rzeczywistości nie jest to faktyczny pretendent do tronu. Urodził się jako Hohenzollern, którego matka mogłaby dziedziczyć tron rosyjski, tylko gdyby zmarli wszyscy mężczyźni z jej rodziny (a żyją, więc... ich wykreśliła). Sama zresztą wydaje się nie być pewna swojego tytułu (czasem występuje jako wielka księżna, czasem cesarzowa Maria I). W rzeczywistości w najlepszym wypadku mogłaby być tylko niższą w hierarchii "księżniczką krwi cesarskiej" (wielka księżna jest do drugiego pokolenia, a Maria to już 4. pokolenie), w najgorszym - żadnym, bo pochodzi ze związku, który część uznaje za morganatyczny. Tak naprawdę ostatnia wielka księżna Rosji zmarła w 1960 roku, a ostatni wielki książe w 1956 roku. Na tym skończyli się prawdziwi dynastyczni Romanowowie. Popularność, o której wspomina Gabriela, to tak naprawdę utrzymywanie kontaktów z wpływowymi ludźmi (cerkiew, niektórzy royalsi) i przez to pojawianie się na różnych uroczystościach w ramach ciekawostki (inni członkowie rodziny raczej unikają rozgłosu). Obecnie nie ma nikogo, kto miałby faktyczne prawa do tego tronu.

   Usuń
  3. Oczywiście w moim poprzednim komentarzu powinno było być "książĘ", nie książe. Literówka, mój błąd :)

   Usuń
 6. Czy tylko mnie śmieszą te tytuły? Nie idzie tego na poważnie czytać, będą się tak tytułować do końca świata i jeden dzień dłużej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pycha i buta "najjaśniejszych wysokości" bije z daleka

   Usuń
  2. Nie tylko ciebie

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.