poniedziałek, 18 stycznia 2021

30-lecie panowania Haralda V, Reading Room, szczepienie pary królewskiej Szwecji + więcej

Egipt

12 stycznia minęły 4 lata (niewiarygodne, jak ten czas szybko leci! Jakbyśmy dopiero co wczoraj o tym pisały) od narodzin bliźniąt, księcia Fouada Zahera i księżniczki Farah Noor, dzieci księcia Muhammada Alego i księżnej Noal Zaher. Z tej okazji dumna mama podzieliła się wzruszającym wpisem na Instagramie.

 16 stycznia ostatni król Egiptu Fouad II skończył 69 lat. Z tej okazji pojawiły się jego dwa nowe zdjęcia - jedno z nich opublikowała księżniczka Fawzia Latifa na swoim Instagramie.


Wielka Brytania

15 stycznia księżna Kornwalii zainaugurowała pierwszy sezon "The Reading Room" na Instagramie, swojej nowej inicjatywy, która ma zachęcić do czytania książek. Uruchomiono specjalne konto na Instagramie, gdzie przez najbliższych 8 tygodni księżna będzie przedstawiać listę swoich ulubionych książek. Prezentowane będą dyskusje z ich autorami. Konto znajdziecie tutaj.

Książę i księżna Cambridge skontaktowali się z pracownikami pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, którzy korzystają ze wsparcia specjalnej infolinii Just 'B' uruchomionej przez Our Frontline i wspieranej przez The Royal Foundation. Rozmowa dotyczyła radzenia sobie z żałobą.

Książę William uczestniczył w wideorozmowie z personelem i wolontariuszami szczepiącymi przeciwko COVID-19.


Norwegia

17 stycznia minęło dokładnie 30 lat od śmierci króla Olava V i wstąpienia na tron króla Haralda. Z tej okazji opublikowano nagranie pary królewskiej z podziękowaniami dla Norwegów za wspólne lata oraz za gościnność, z jaką byli przyjmowani podczas wizyt w całym kraju. "[Jubileusz] napawa nas wdzięcznością. Mogliśmy śledzić Norwegię i Norwegów podczas fascynujących wydarzeń. Z radością spoglądamy wstecz na setki podróży i wizyt w naszym pięknym kraju na przestrzeni lat", mówili.


Szwecja

11 stycznia król Carl Gustaf, księżniczka Victoria i książę Daniel uczestniczyli w wideokonferencji National Defense Conference 2021 (Rikskonferensen 2021).Tego samego dnia książę Daniel zainaugurował wirtualnie działalność nowej organizacji antydopingowej Antidoping Sverige.


13 stycznia król, królowa, księżniczka Victoria i książę Daniel uczestniczyli w wideorozmowie z odchodzącym ze stanowiska dyrektorem Nobel Foundation i zastępującym go na tym stanowisku Vidarem Helgesenem.15 stycznia król Carl Gustaf i królowa Silvia otrzymali pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 w Pałacu Stenhammar, gdzie obecnie przebywają.18 stycznia para królewska oraz Następczyni Tronu z mężem odbyli cyfrowe spotkanie z dyrektorem generalnym Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego.


5 komentarzy:

 1. Harald i Sonia wyglądają cudownie razem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna inicjatywa księżnej Camilli.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten czas naprawdę szybko leci. Bliźniaki z Egiptu są urocze :)
  Para królewska z Norwegii świetnie się prezentuje, życzę Im dużo zdrowia i pomyślności.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.